|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Ер Төстік» ертегісі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, зат есімдердің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, зат есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал - Мен мақсатыма жетемін! - Мен қиялдай аламын! - Менің қиялым ұшқыр! Оқушыларды топқа бөлу. Қиял Арман Шындық. Қызығушылықты ояту
Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. Суреттер көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. |
ҚБ «Шапалақ»
|
https://www.google.com/search?q=%D1%84%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D1%8F&source |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
1. Суретте ертегінің қай сәті бейнеленген? 2. Қиял-ғажайып ертегісіне тән қандай белгілерді байқадыңдар? ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 2-тапсырма. «Ер Төстік» ертегісінен (http://kitap.kz/audiobook/5179-er_tostik/5179-er_tostik. 25:27 минутынан 32:00 минутына дейін) үзінді тыңдаңдар. Сендердің ойларыңша, қай кейіпкерлер өмірде болмайды? «6 НЕЛІКТЕН?» әдісі. Оқушылар тыңдалған мәтін мазмұны негізінде топ болып «6 Неліктен?» әдісімен сұрақтар құрастырады. Сұрақтар құрастырып, сағат тілімен топтар бір-біріне сұрақтар қояды.
ҚБ
3-тапсырма. Дара және күрделі зат есімдерді екі бағанға бөліп жазыңдар. Ақыл, іс-шара, баспасөз, көлшік, кітапхана, балабақша, кәсіпорын, орындық, жұмысшы, қиял-ғажайып, ержүрек, батыр, мекен. 4-тапсырма. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша деңгейлік тапсырманы орындаңдар. 1-деңгей. Ертегі үзінділерінен дара зат есімдер мен күрделі зат есімдерді теріп жазыңдар. 2-деңгей. Дара зат есімдерді тұлғасына қарай ажыратып, сөйлем құрастырыңдар. 3-деңгей. Ертегі желісімен салынған иллюстрация бойынша шағын әңгіме жазыңдар.
|
Оқушылар ертегі үзіндісін оқып, сұрақтарға жауап береді. Оқушылар тыңдалған мәтін мазмұны негізінде топ болып «6 Неліктен?» әдісімен сұрақтар құрастырады. Сұрақтар құрастырып, сағат тілімен топтар бір-біріне сұрақтар қояды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырманы орындайды. |
ҚБ «Шапалақ»
ҚБ «Шапалақ»
ҚБ «Шапалақ» |
5-сынып қазақ тілі оқулығы. http://kitap.kz/audiobook/5179-er_tostik/5179-er_tostik. |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Не ұнады? Не ұнамады? Менің көңіл күйім Үйге тапсырма: 6-тапсырма. |
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: «Ер Төстік» ертегісі 5 сынып
Сабақ жоспары: «Ер Төстік» ертегісі 5 сынып
|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Ер Төстік» ертегісі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, зат есімдердің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, зат есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал - Мен мақсатыма жетемін! - Мен қиялдай аламын! - Менің қиялым ұшқыр! Оқушыларды топқа бөлу. Қиял Арман Шындық. Қызығушылықты ояту
Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. Суреттер көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. |
ҚБ «Шапалақ»
|
https://www.google.com/search?q=%D1%84%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D1%8F&source |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
1. Суретте ертегінің қай сәті бейнеленген? 2. Қиял-ғажайып ертегісіне тән қандай белгілерді байқадыңдар? ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 2-тапсырма. «Ер Төстік» ертегісінен (http://kitap.kz/audiobook/5179-er_tostik/5179-er_tostik. 25:27 минутынан 32:00 минутына дейін) үзінді тыңдаңдар. Сендердің ойларыңша, қай кейіпкерлер өмірде болмайды? «6 НЕЛІКТЕН?» әдісі. Оқушылар тыңдалған мәтін мазмұны негізінде топ болып «6 Неліктен?» әдісімен сұрақтар құрастырады. Сұрақтар құрастырып, сағат тілімен топтар бір-біріне сұрақтар қояды.
ҚБ
3-тапсырма. Дара және күрделі зат есімдерді екі бағанға бөліп жазыңдар. Ақыл, іс-шара, баспасөз, көлшік, кітапхана, балабақша, кәсіпорын, орындық, жұмысшы, қиял-ғажайып, ержүрек, батыр, мекен. 4-тапсырма. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша деңгейлік тапсырманы орындаңдар. 1-деңгей. Ертегі үзінділерінен дара зат есімдер мен күрделі зат есімдерді теріп жазыңдар. 2-деңгей. Дара зат есімдерді тұлғасына қарай ажыратып, сөйлем құрастырыңдар. 3-деңгей. Ертегі желісімен салынған иллюстрация бойынша шағын әңгіме жазыңдар.
|
Оқушылар ертегі үзіндісін оқып, сұрақтарға жауап береді. Оқушылар тыңдалған мәтін мазмұны негізінде топ болып «6 Неліктен?» әдісімен сұрақтар құрастырады. Сұрақтар құрастырып, сағат тілімен топтар бір-біріне сұрақтар қояды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырманы орындайды. |
ҚБ «Шапалақ»
ҚБ «Шапалақ»
ҚБ «Шапалақ» |
5-сынып қазақ тілі оқулығы. http://kitap.kz/audiobook/5179-er_tostik/5179-er_tostik. |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Не ұнады? Не ұнамады? Менің көңіл күйім Үйге тапсырма: 6-тапсырма. |
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз


















