|
Сабақ:№ 53 |
Мектеп:А.Розыбакиев атындағы орта мектеп |
|||||
|
Күні:19.01.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні:Оразақынова А.Е. |
|||||
|
Тақырыбы: |
Фасфудтың зияны |
|||||
|
Сынып: 5 В |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.ТБ1.6. Мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. 5.О1. Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||
|
Қазақша ас туралы ақпарат бере алады |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||
|
Қазақ тілінде қарапайым сөйлеу үлгілері арқылы емхананы,дәрігердің қабылдауын сипаттайды |
||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||
|
Тақырып аясында өз бетімен қазақша мәтін құрайды,қарапайым үлгілер арқылы сөйлесімге келеді |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Тақырыпқа қатысты қарапайм сөйлеу үлгілерін қолдану арқылы өз ойын айтады, үстеу түрлерін ажыратады |
|||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Жартылай дайын өнімдер,сақтау мерзімі |
||||||
|
Ишара:Дене қимылдары |
||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Денсаулық туралы мақалдар |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы |
|
||||
|
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
||||
|
Басы |
«Көңіл –күйді анықтау»тренингінің негізінде сабақбасында оқушыларға ақ парақ пен маркерлер таратамын. Өткен сабақтың тапсырмасын тексеремін.Кемшіліктерді анықтап,түзетемін,бағалаймын. |
Оқушылар параққа маркермен өзінің көңіл күйін сипаттайтын сурет,смайлдар салады. Тапсырманы айтады,тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Ақ парақ,марекерлер |
|||
|
Ортасы |
І.Қызығушылықты ояту.Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, суреттерді көрсетемін. Сипаттап берулерін сұраймын.»Емхана» сөзіне ассоциограмма құрғызамын. ІІ.Мағынаны тану.1.Сөздікпен жұмыс. Оқушыларды жаңа сөздермен таныстырамын,аудармасын айтамын. 2.Мәтіналды жұмыс. Айтылым. Дұрыс айтуға,жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін 1 тапсырманы орындатамын. Тілдесім.Сұхбат құру мәдениетін қалыптастыру үшін 2-тапсырманы орындатамын. 3.Тілдік бағдар. Екпінді меңгертемін. 4.Мәтінмен жұмыс. А)Тыңдалым,оқылым. Мәтінді мә нерлеп, дұрыс оқуға машықтандыру үшін 3-тапсырманы орындатамын. Ә)Жазылым.Айтылым. Дұрыс,сауатты жазуға машықтандыру үшін 4,8-тапсырмаларды орындатамын. Б)Айтылым.Дұрыс айтуға,жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін 5 тапсырманы орындатамын. Ә)Тілдесім.Сұхбат құру мәдениетін қалыптастыру үшін 7 тапсырманы орындатамын. 5.Сергіту сәті. «Дәрігердің қабылдауында» тақырыбында постер жасатамын. 6.Мәтінсоңы жұмыс. А)Оқылым.Айтылым.Оқулықтағы 9 тапсырманы орындатамын. Ә)Жазылым.Дұрыс,сауатты жазуға машықтандыру үшін 10-тапсырманы орындатамын. |
Суреттерді сипаттайды,ассоциограмма құрады. Тыңдалым.Оқылым.Жаңа сөздерді тыңдайды,қайталайды. Айтылым. Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу жүргізеді. Айтылым.Сұрақтарға жауап береді. Тілдесім.Диалог құрады. Тыңдалым,Оқылым. Тыңдайды,мәтінді дұрыс оқуға машықтанады. Жазылым,айтылым.Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді жазады,үстеулерді табады,мәтінді екінші жақтанбаяндайды,сөйлем құрайды,дауысты дыбыстардың астын сызады. Айтылым.Сұрақтарға жауап береді. Тілдесім.Диалог құрады. Топтық жұмыс.Постер жасайды. Оқылым.Айтылым.Әр қатардағы артық сөздің себебін түсіндіреді,қатаң дауыссыз дыбыстарды атайды. Жазылым.Сөйлемді толықтырып жазады. |
Емхана суреттері Ақ парақ,маркерлер |
|||
|
Соңы |
Ой толғаныс. Б) Айтылым.Оқулықтағы 11 тапсырманы орындатамын. Бекіту.Оқулықтағы 12 тапсырманы орындатамын. Кері байланыс. Смайлдарды көрсетеді. Бағалау. Смайлдар арқылы бағалау. Үйге тапсырма. Оқулықтағы 10 тапсырманы орындау. |
Ойынның шартымен танысады,сөздерді құрайды. Рөлдік ойынды орындайды. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсету арқылы білдіреді. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсайлық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі) |
||||
|
|
|
|
||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|||||
|
|
||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: |
||||||
Тексерілді:____________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Фасфудтың зияны" 5-сынып
|
Сабақ:№ 53 |
Мектеп:А.Розыбакиев атындағы орта мектеп |
|||||
|
Күні:19.01.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні:Оразақынова А.Е. |
|||||
|
Тақырыбы: |
Фасфудтың зияны |
|||||
|
Сынып: 5 В |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.ТБ1.6. Мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. 5.О1. Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||
|
Қазақша ас туралы ақпарат бере алады |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||
|
Қазақ тілінде қарапайым сөйлеу үлгілері арқылы емхананы,дәрігердің қабылдауын сипаттайды |
||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||
|
Тақырып аясында өз бетімен қазақша мәтін құрайды,қарапайым үлгілер арқылы сөйлесімге келеді |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Тақырыпқа қатысты қарапайм сөйлеу үлгілерін қолдану арқылы өз ойын айтады, үстеу түрлерін ажыратады |
|||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Жартылай дайын өнімдер,сақтау мерзімі |
||||||
|
Ишара:Дене қимылдары |
||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Денсаулық туралы мақалдар |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы |
|
||||
|
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
||||
|
Басы |
«Көңіл –күйді анықтау»тренингінің негізінде сабақбасында оқушыларға ақ парақ пен маркерлер таратамын. Өткен сабақтың тапсырмасын тексеремін.Кемшіліктерді анықтап,түзетемін,бағалаймын. |
Оқушылар параққа маркермен өзінің көңіл күйін сипаттайтын сурет,смайлдар салады. Тапсырманы айтады,тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Ақ парақ,марекерлер |
|||
|
Ортасы |
І.Қызығушылықты ояту.Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, суреттерді көрсетемін. Сипаттап берулерін сұраймын.»Емхана» сөзіне ассоциограмма құрғызамын. ІІ.Мағынаны тану.1.Сөздікпен жұмыс. Оқушыларды жаңа сөздермен таныстырамын,аудармасын айтамын. 2.Мәтіналды жұмыс. Айтылым. Дұрыс айтуға,жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін 1 тапсырманы орындатамын. Тілдесім.Сұхбат құру мәдениетін қалыптастыру үшін 2-тапсырманы орындатамын. 3.Тілдік бағдар. Екпінді меңгертемін. 4.Мәтінмен жұмыс. А)Тыңдалым,оқылым. Мәтінді мә нерлеп, дұрыс оқуға машықтандыру үшін 3-тапсырманы орындатамын. Ә)Жазылым.Айтылым. Дұрыс,сауатты жазуға машықтандыру үшін 4,8-тапсырмаларды орындатамын. Б)Айтылым.Дұрыс айтуға,жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін 5 тапсырманы орындатамын. Ә)Тілдесім.Сұхбат құру мәдениетін қалыптастыру үшін 7 тапсырманы орындатамын. 5.Сергіту сәті. «Дәрігердің қабылдауында» тақырыбында постер жасатамын. 6.Мәтінсоңы жұмыс. А)Оқылым.Айтылым.Оқулықтағы 9 тапсырманы орындатамын. Ә)Жазылым.Дұрыс,сауатты жазуға машықтандыру үшін 10-тапсырманы орындатамын. |
Суреттерді сипаттайды,ассоциограмма құрады. Тыңдалым.Оқылым.Жаңа сөздерді тыңдайды,қайталайды. Айтылым. Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу жүргізеді. Айтылым.Сұрақтарға жауап береді. Тілдесім.Диалог құрады. Тыңдалым,Оқылым. Тыңдайды,мәтінді дұрыс оқуға машықтанады. Жазылым,айтылым.Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді жазады,үстеулерді табады,мәтінді екінші жақтанбаяндайды,сөйлем құрайды,дауысты дыбыстардың астын сызады. Айтылым.Сұрақтарға жауап береді. Тілдесім.Диалог құрады. Топтық жұмыс.Постер жасайды. Оқылым.Айтылым.Әр қатардағы артық сөздің себебін түсіндіреді,қатаң дауыссыз дыбыстарды атайды. Жазылым.Сөйлемді толықтырып жазады. |
Емхана суреттері Ақ парақ,маркерлер |
|||
|
Соңы |
Ой толғаныс. Б) Айтылым.Оқулықтағы 11 тапсырманы орындатамын. Бекіту.Оқулықтағы 12 тапсырманы орындатамын. Кері байланыс. Смайлдарды көрсетеді. Бағалау. Смайлдар арқылы бағалау. Үйге тапсырма. Оқулықтағы 10 тапсырманы орындау. |
Ойынның шартымен танысады,сөздерді құрайды. Рөлдік ойынды орындайды. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсету арқылы білдіреді. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсайлық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі) |
||||
|
|
|
|
||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|||||
|
|
||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: |
||||||
Тексерілді:____________
шағым қалдыра аласыз













