|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.3.3.1. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Гидросфера. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
7.3.3.1 Гидросфера және оның құрамдас бөліктерін сипаттайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы:гидросфера ұғымын айтады, құрылымын біледі, судың қасиеттерін анықтайды. Басым бөлігі: гидросферада сулардың ара салмағы туралы кесте толтырады, дүниежүзілік су айналымы туралы эссе жаза алады. Кейбір оқушылар: гидросфера суларының ара салмағын анықтай алады, дүниежүзілік су айналымын сипаттайды. Атластан кескін картаға дүниежүзі мұхит бөліктерін түсіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну.Қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
-гидросфера ұғымы мен оның құрамдас бөліктерін жіктеп жазады; -гидросфера суларының ара салмағын анықтайды; -дүниежүзілік су айналымын сипаттайды; -атластан кескін картаға дүниежүзі мұхит бөліктерін түсіреді; -мұхиттарды салыстыру арқылы диаграмма сызады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнді оқыту мақсаты.гидросфера,дүниежүзілік су айналымы туралы айтады. Тілдік мақсат гидросфера және дүниежүзілік су айналымы туралы ауызша және жазбаша түрде сипаттап жүйелей алады. Пәндік лексика және терминология Гидросфера, түбек, шығанақ, арал, бұғаз, консервация цунами. Диолог және жазбаша сипаттау Теңіз дегеніміз .............................................. Мұхит бөліктеріне ............., .............., ................ кіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы . Жер асты сулары баға жетпейтін ресурс, оны тиімді пайдалану және ауылшаруашылығында өзен көлдердің суларын ұтымды пайдалану туралы, сулардың ластанбауын қадағалауды оқушылардың бойына дарыту. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика, химия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Гидросфера,биосфера,атмосфера.литосфера ұғымдарын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5-мин |
1.Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу «Ыстық алақан»әдісі. Оқушылар қасындағы оқушылардың алақанынан ұстап жылы тілектер айтады. Сәттілік тілейді. Топқа бөлу (су айналымдары жазылған қима қағаздар бойынша оқушылар топқа бөлінеді) І топ: Гидросфера ІІ топ: Судың қасиеті ІІІ топ: Табиғаттағы су айналымы |
Қима қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3-мин 15-мин 3-мин 3-мин 10-мин 3 мин |
1.Тапсырма «Адасқан әріптер» әдісі бойынша сабақтың тақырыбын ашу. (Оқушылар тақтадағы берілген әріптерді орнына қоя отырып гидросфера сөзін құрайды, тақырып айқындалады) ҚБ «Үш шапалақ» әдісі бойынша бағалау Т. «қарама-қарсы идея» әдісі бойынша тақырыпты өздігінен меңгерту. І топ: Гидросфера
ІІ топ: Судың қасиеті
ІІІ топ: Табиғаттағы су айналымы
Нәтижесі сыныпта толық талданады, мұғалім тарапынан толықтырылып отырады. ҚБ «Бес жұлдыз» әдісі арқылы бағалау.
«Сандар сөйлейді» әдісі бойынша оқушылар сандардың географиялық мағынасын түсіндіреді.мысалы 96,6 %- 0,01 % - 1,7 %- 1,7 % - 87% - 0°С- ҚБ «үш мадақтау бір әрекет» әдісі арқылы бағалау.
сергіту сәті «Аустралия жаңбыры» Саралау. Кескін картамен жұмыс.
Оқушылар атлас картасын пайдаланып өз таңдауы бойынша 2-көл, 2-шығанақ, 2-бұғаз, 2-өзенді кескін қартаға түсіреді.
Кері байланыс. «Тілек беті» әдісі. Қызықты.......... Өзіме алдым...... Кедергілер........ Белсенді оқыту «Ыстық картошка» әдісі бойынша оқушылар бір –біріне сұрақтар қояды,егер жауабын білмесе картошканы келесі оқушыға бағыттайды. 1.Гидросфера дегеніміз не? 2.Судың қасиеттері? 3.Грунт сөзінің мағынасын тап? ҚБ смайликтер беру арқылы бағалайды. |
Таныстырылым Оқулық Атамұра баспасы § 24.72-бет Ресурс парақтары, маркерлер, стикерлер
интерактивті тақта Кескін карта стикер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3-мин |
Рефлесия «Соңғы бес минут» әдісі. 1.Мен үшін қандай жаңалық болды. 2 . Мен мақсатқа жетуге жақындататын қандай міндеттерді орындадым. 3. Керсінще қандай міндеттерді шешуге мүмкіндігім жеткіліксіз болды. 4.Мен бүгін кімге көмектестім.
|
стикер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушыллаардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау тәсілі бойынша оқушыларға ортақ гидросфераның құрамын кескін картаға түсіру тапсырмалары берілді. Қабілеті жоғары оқушылар гидросфераның құрамын кескін картаға дәл тауып кескін картаға түсіре алады. Деңгейі төмен оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойып,уәждеймін. |
Үш шапалақ, бес жұлдыз, смайликтер, үш мадақтау, бір әрекет |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Гидросфера" 7 сынып
Сабақ жоспары "Гидросфера" 7 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.3.3.1. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Гидросфера. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
7.3.3.1 Гидросфера және оның құрамдас бөліктерін сипаттайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы:гидросфера ұғымын айтады, құрылымын біледі, судың қасиеттерін анықтайды. Басым бөлігі: гидросферада сулардың ара салмағы туралы кесте толтырады, дүниежүзілік су айналымы туралы эссе жаза алады. Кейбір оқушылар: гидросфера суларының ара салмағын анықтай алады, дүниежүзілік су айналымын сипаттайды. Атластан кескін картаға дүниежүзі мұхит бөліктерін түсіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну.Қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
-гидросфера ұғымы мен оның құрамдас бөліктерін жіктеп жазады; -гидросфера суларының ара салмағын анықтайды; -дүниежүзілік су айналымын сипаттайды; -атластан кескін картаға дүниежүзі мұхит бөліктерін түсіреді; -мұхиттарды салыстыру арқылы диаграмма сызады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнді оқыту мақсаты.гидросфера,дүниежүзілік су айналымы туралы айтады. Тілдік мақсат гидросфера және дүниежүзілік су айналымы туралы ауызша және жазбаша түрде сипаттап жүйелей алады. Пәндік лексика және терминология Гидросфера, түбек, шығанақ, арал, бұғаз, консервация цунами. Диолог және жазбаша сипаттау Теңіз дегеніміз .............................................. Мұхит бөліктеріне ............., .............., ................ кіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы . Жер асты сулары баға жетпейтін ресурс, оны тиімді пайдалану және ауылшаруашылығында өзен көлдердің суларын ұтымды пайдалану туралы, сулардың ластанбауын қадағалауды оқушылардың бойына дарыту. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика, химия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Гидросфера,биосфера,атмосфера.литосфера ұғымдарын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5-мин |
1.Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу «Ыстық алақан»әдісі. Оқушылар қасындағы оқушылардың алақанынан ұстап жылы тілектер айтады. Сәттілік тілейді. Топқа бөлу (су айналымдары жазылған қима қағаздар бойынша оқушылар топқа бөлінеді) І топ: Гидросфера ІІ топ: Судың қасиеті ІІІ топ: Табиғаттағы су айналымы |
Қима қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3-мин 15-мин 3-мин 3-мин 10-мин 3 мин |
1.Тапсырма «Адасқан әріптер» әдісі бойынша сабақтың тақырыбын ашу. (Оқушылар тақтадағы берілген әріптерді орнына қоя отырып гидросфера сөзін құрайды, тақырып айқындалады) ҚБ «Үш шапалақ» әдісі бойынша бағалау Т. «қарама-қарсы идея» әдісі бойынша тақырыпты өздігінен меңгерту. І топ: Гидросфера
ІІ топ: Судың қасиеті
ІІІ топ: Табиғаттағы су айналымы
Нәтижесі сыныпта толық талданады, мұғалім тарапынан толықтырылып отырады. ҚБ «Бес жұлдыз» әдісі арқылы бағалау.
«Сандар сөйлейді» әдісі бойынша оқушылар сандардың географиялық мағынасын түсіндіреді.мысалы 96,6 %- 0,01 % - 1,7 %- 1,7 % - 87% - 0°С- ҚБ «үш мадақтау бір әрекет» әдісі арқылы бағалау.
сергіту сәті «Аустралия жаңбыры» Саралау. Кескін картамен жұмыс.
Оқушылар атлас картасын пайдаланып өз таңдауы бойынша 2-көл, 2-шығанақ, 2-бұғаз, 2-өзенді кескін қартаға түсіреді.
Кері байланыс. «Тілек беті» әдісі. Қызықты.......... Өзіме алдым...... Кедергілер........ Белсенді оқыту «Ыстық картошка» әдісі бойынша оқушылар бір –біріне сұрақтар қояды,егер жауабын білмесе картошканы келесі оқушыға бағыттайды. 1.Гидросфера дегеніміз не? 2.Судың қасиеттері? 3.Грунт сөзінің мағынасын тап? ҚБ смайликтер беру арқылы бағалайды. |
Таныстырылым Оқулық Атамұра баспасы § 24.72-бет Ресурс парақтары, маркерлер, стикерлер
интерактивті тақта Кескін карта стикер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3-мин |
Рефлесия «Соңғы бес минут» әдісі. 1.Мен үшін қандай жаңалық болды. 2 . Мен мақсатқа жетуге жақындататын қандай міндеттерді орындадым. 3. Керсінще қандай міндеттерді шешуге мүмкіндігім жеткіліксіз болды. 4.Мен бүгін кімге көмектестім.
|
стикер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушыллаардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау тәсілі бойынша оқушыларға ортақ гидросфераның құрамын кескін картаға түсіру тапсырмалары берілді. Қабілеті жоғары оқушылар гидросфераның құрамын кескін картаға дәл тауып кескін картаға түсіре алады. Деңгейі төмен оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойып,уәждеймін. |
Үш шапалақ, бес жұлдыз, смайликтер, үш мадақтау, бір әрекет |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















