|
Бөлім |
«Адам жанының құпиясы» |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің толық аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып |
9 |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» тарихи романы «Біжікен» бөлімі Шығарманың көркемдік құндылығы |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарла масына сәйкес оқыту мақсат тары |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану 9.2.3.1 шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру.
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Шығармадан алынған үзінділер арқылы көркемдік құндылығын анықтайды, троп пен фигура түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді.
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||
|
Басы 5 мин 11.10-11.15
|
Қайырлы күн, оқушылар. Әдебиет әлеміне қош келдіңіздер! Бүгінгі сабақта әйел жанының иірімдерін тап басып, тани білген, танып қана қоймай өмірде бар шынайы кейіпкерлердің шын өмірін баяндап кеткен Ғабит Мүсіреповтің елдіктің іргесін бекіткен шығармасы «Ұлпан» жайында білімімізді толықтыратын боламыз. Бүгінгі сабақ тақырыбы: «Біжікен» бөлімі Шығарманың көркемдік құндылығы Сабағымыздың мақсаты: Шығармадан алынған үзінділер арқылы көркемдік құндылығын анықтайды. Троп пен фигура түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді. Мақсатымызға жету үшін бізді қандай нәтижелер күтіп тұр деп ойлайсыздар? |
Сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. Сабақ мақсаты арқылы күтілетін нәтижені анықтайды. |
Мұғалімнің мадақтау сөздері
|
Classroomscreen интерактивті тақтасы
|
|||||||||||||||||
|
Ортасы 10 мин 11.16-11.25
10 мин 11.26-11.35
10 мин 11.36-11.45 |
1-тапсырма ТЖ «Құндылықтар тізбегі» әдісі Тобыңызбен бірлесе отырып берілген шығарма үзінділері негізінде көркемдік құндылықтарды айқындаңыз және құндылықтар негізінде тұжырым туындатыңыз. 2-тапсырма ЖЖ «Жазушы тілінің сөздігі» кестесін жұбыңызбен толтыра отырып, автор стилін анықтаңыз.
«Құндылықтар тізбегі» мен «Жазушы тілінің сөздігін» негізге ала отырып, автор стиліне «ПОПС» әдісі арқылы баға беріңіз.
Бірінші сөйлем:
«Менің ойымша,….» |
Тобымен құндылықтарды анықтайды, тұжырым жасайды, оқиға ретін анықтайды.
Кестені толтырады, автор стилін анықтайды.
Автор стиліне баға береді. |
Топтық бағалау Дескриптор:
1 балл
1балл Мұғалімнің керібайланысы
Бірін бірі бағалау Дескриптор: Метафораға мысал келтіреді -1балл Эпитетке мысал келтіреді -1балл Теңеуге мысал келтіреді -1балл Синекдохаға мысал келтіреді -1балл Экспрессивті сөздерге мысал келтіреді - 1балл Фразеологизмге мысал келтіреді -1балл Барлығы-7 балл Мұғалімнің керібайланысы
«Өзін өзі бағалау» әдісі Дескриптор: Жазушы стилінің ерекшелігін анықтайды -1балл Ойын жүйелі жазады - 1балл Нақты аргумент береді -1балл Автор стиліне баға береді-1балл
|
Ресурс №1
Ресурс №2
Оқушының жұмыс дәптері «Құндылықтар тізбегі» «Жазушы тілінің сөздігі» |
|||||||||||||||||
|
Соңы 5 мин 11.46-11.50
1 мин 11.50-11.51
4 мин 11.52-11.55
|
Бекіту СЖ «Оқу сауаттылығы бойынша онлайн тест» https://forms.gle/KsiUaYw66epaf21NA
Үйге тапсырма Шығарманың шешімін автор стилін қолдана отырып флафф жанрында өзгертіп жазыңыз.
ФЛАФФ - ФАНФИКТІҢ БІР ТҮРІ, ШЫҒАРМА КЕЙІПКЕРЛЕРІНІҢ БАҚЫТТЫ ҒҰМЫР КЕШУІ. Флафф - бұл жанрда оқырман кейіпкерлер арасындағы жылы қарым-қатынасқа куә болады.
«Теңестіру» рефлексиясы Бүгінгі сабақта сіз үшін не құнды болды? Болашаққа қандай қажетті ақпарат алдыңыз?
Бағалау Мұғалімнің қорытынды сөзі |
Тест орындау арқылы алған білімдерін бекітеді.
Үй тапсырмасын орындау шартын түсінеді.
Рефлексия жасайды. |
forms.google.com арқылы бағалау
Мұғалімнің керібайланысы, қорытынды |
Платформа
Classroomscreen интерактивті тақтасы
|
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» тарихи романы «Біжікен» бөлімі Шығарманың көркемдік құндылығы
Сабақ жоспары: Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» тарихи романы «Біжікен» бөлімі Шығарманың көркемдік құндылығы
|
Бөлім |
«Адам жанының құпиясы» |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің толық аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып |
9 |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» тарихи романы «Біжікен» бөлімі Шығарманың көркемдік құндылығы |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарла масына сәйкес оқыту мақсат тары |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану 9.2.3.1 шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру.
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Шығармадан алынған үзінділер арқылы көркемдік құндылығын анықтайды, троп пен фигура түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді.
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||
|
Басы 5 мин 11.10-11.15
|
Қайырлы күн, оқушылар. Әдебиет әлеміне қош келдіңіздер! Бүгінгі сабақта әйел жанының иірімдерін тап басып, тани білген, танып қана қоймай өмірде бар шынайы кейіпкерлердің шын өмірін баяндап кеткен Ғабит Мүсіреповтің елдіктің іргесін бекіткен шығармасы «Ұлпан» жайында білімімізді толықтыратын боламыз. Бүгінгі сабақ тақырыбы: «Біжікен» бөлімі Шығарманың көркемдік құндылығы Сабағымыздың мақсаты: Шығармадан алынған үзінділер арқылы көркемдік құндылығын анықтайды. Троп пен фигура түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді. Мақсатымызға жету үшін бізді қандай нәтижелер күтіп тұр деп ойлайсыздар? |
Сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. Сабақ мақсаты арқылы күтілетін нәтижені анықтайды. |
Мұғалімнің мадақтау сөздері
|
Classroomscreen интерактивті тақтасы
|
|||||||||||||||||
|
Ортасы 10 мин 11.16-11.25
10 мин 11.26-11.35
10 мин 11.36-11.45 |
1-тапсырма ТЖ «Құндылықтар тізбегі» әдісі Тобыңызбен бірлесе отырып берілген шығарма үзінділері негізінде көркемдік құндылықтарды айқындаңыз және құндылықтар негізінде тұжырым туындатыңыз. 2-тапсырма ЖЖ «Жазушы тілінің сөздігі» кестесін жұбыңызбен толтыра отырып, автор стилін анықтаңыз.
«Құндылықтар тізбегі» мен «Жазушы тілінің сөздігін» негізге ала отырып, автор стиліне «ПОПС» әдісі арқылы баға беріңіз.
Бірінші сөйлем:
«Менің ойымша,….» |
Тобымен құндылықтарды анықтайды, тұжырым жасайды, оқиға ретін анықтайды.
Кестені толтырады, автор стилін анықтайды.
Автор стиліне баға береді. |
Топтық бағалау Дескриптор:
1 балл
1балл Мұғалімнің керібайланысы
Бірін бірі бағалау Дескриптор: Метафораға мысал келтіреді -1балл Эпитетке мысал келтіреді -1балл Теңеуге мысал келтіреді -1балл Синекдохаға мысал келтіреді -1балл Экспрессивті сөздерге мысал келтіреді - 1балл Фразеологизмге мысал келтіреді -1балл Барлығы-7 балл Мұғалімнің керібайланысы
«Өзін өзі бағалау» әдісі Дескриптор: Жазушы стилінің ерекшелігін анықтайды -1балл Ойын жүйелі жазады - 1балл Нақты аргумент береді -1балл Автор стиліне баға береді-1балл
|
Ресурс №1
Ресурс №2
Оқушының жұмыс дәптері «Құндылықтар тізбегі» «Жазушы тілінің сөздігі» |
|||||||||||||||||
|
Соңы 5 мин 11.46-11.50
1 мин 11.50-11.51
4 мин 11.52-11.55
|
Бекіту СЖ «Оқу сауаттылығы бойынша онлайн тест» https://forms.gle/KsiUaYw66epaf21NA
Үйге тапсырма Шығарманың шешімін автор стилін қолдана отырып флафф жанрында өзгертіп жазыңыз.
ФЛАФФ - ФАНФИКТІҢ БІР ТҮРІ, ШЫҒАРМА КЕЙІПКЕРЛЕРІНІҢ БАҚЫТТЫ ҒҰМЫР КЕШУІ. Флафф - бұл жанрда оқырман кейіпкерлер арасындағы жылы қарым-қатынасқа куә болады.
«Теңестіру» рефлексиясы Бүгінгі сабақта сіз үшін не құнды болды? Болашаққа қандай қажетті ақпарат алдыңыз?
Бағалау Мұғалімнің қорытынды сөзі |
Тест орындау арқылы алған білімдерін бекітеді.
Үй тапсырмасын орындау шартын түсінеді.
Рефлексия жасайды. |
forms.google.com арқылы бағалау
Мұғалімнің керібайланысы, қорытынды |
Платформа
Classroomscreen интерактивті тақтасы
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













