Сынып: 4
Сабақтың
тақырыбы: Хайуанаттар
бағы.
Сабақтың
мақсаты:
Білімділік: Хайуанаттар тақырыбымен таныстыра
отырып, олар қайда мекендейтіні
жөнінде түсінік
беру.
Дамытушылық: Жаңа сөздер арқылы сөздік қорларын
молайту. Мәтін арқылы ауызекі тілде сөйлеуге
дағдыландыру;
Тәрбиелік: Оқушыларды жануарларды қастерлеуге үйрету.
Сабақтың көрнекілігі: сөздік жұмысы, тақырыпқа байланысты көрнекілік, кәртішкелер
Сабақтың әдіс - тәсілі: топпен жұмыс, сұрақ - жауап, тіл дамыту
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу.
ә) Түгендеу.
б)Тіл дамыту сәтін өткізу.
Бәрі жақсы баланың,
Тілін алған ананың.
Бәрі жақсы баланың,
«Беске» оқыған сабағын.
2.Үй тапсырмасын тексеру (39 бет 6 тапсырма, сөздерді жаттау)
3.Жаңа сабақ.
3.1.Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Хайуанаттар бағы». Сабақта жаңа сөздермен танысып, топпен және мәтінмен жұмыс жасап, ауызша және жазбаша тапсырмаларды орындаймыз.
Күнді жазу.
3.2.Сұрақ.: Балалар, хайуанаттар бағында қандай аңдар бар?
-Дұрыс, хайуанаттар бағында піл, аю, арыстан, жолбарыс, қасқыр, түлкі, керік бар. Сендер осы аңдар туралы не білесіңдер?
3.3.Жаңа сөздермен жұмыс
піл-слон
аю - медведь
арыстан-лев
жолбарыс-тигр
қасқыр-волк
түлкі-лиса
керік-жираф
жиі - часто
хайуанаттар бағы - зоопарк
Мұғалім жаңа сөздерді оқиды, оқушылар қайталайды, оқушылар тізбектеп оқиды, сөздерді сөздік дәптерге көшіріп жазады.
3.4. Оқылым. Мәтінмен жұмыс.103 бет 5 тапсырма. Мәтінді оқып, аудару.
3.5. Айтылым. 102 бет 3 тапсырма. Суреттер бойынша әңгімелеу.
3.6. Жазылым. Берілген жаңа сөздермен сөйлем құрастыру.
Сергіту сәті:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Оң қолымда бес саусақ.
Сол қолымда бес саусақ.
Беске бесті қосамыз.
Алақанды ашамыз.
Бекіту. Оқушыларды бірнеше топқа бөліп, кәртішкелермен сабақты бекіту. Кәртішкелерде тақырыпқа байланысты тапсырмалар беріледі.
Дұрыс, бұрыстарын табу.
|
№ |
Сөйлем |
Дұрыс |
Бұрыс |
|
1 |
Хайуанаттар бағында аңдар, құстар бар |
|
|
|
2 |
Піл су ішіп тұр |
|
|
|
3 |
Керік жапырақ жемейді |
|
|
|
4 |
Аю ұйықтап жатыр |
|
|
|
5 |
Қоян сүт ішіп отыр |
|
|
|
Аю не істеп жатыр? |
Керік жапырақ жеп тұр |
|
Қоян не істеп жүр? |
Аю ұйықтап жатыр |
|
Керік не істеп тұр? |
Маймыл банан жеп отыр |
|
Піл не істеп тұр? |
Қоян секіріп жүр |
|
Маймыл не істеп отыр? |
Піл су ішіп тұр |
Сабақты қорыту: Сабақта не істедік? Не ұнады? Не үйрендік?
Үй тапсырмасы: 103 бет 6 тапсырма, сөздерді жаттау
Оқушылардың жауабын, білімін бағалау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Хайуанаттар бағы" 4 сынып
Сабақ жоспары "Хайуанаттар бағы" 4 сынып
Сынып: 4
Сабақтың
тақырыбы: Хайуанаттар
бағы.
Сабақтың
мақсаты:
Білімділік: Хайуанаттар тақырыбымен таныстыра
отырып, олар қайда мекендейтіні
жөнінде түсінік
беру.
Дамытушылық: Жаңа сөздер арқылы сөздік қорларын
молайту. Мәтін арқылы ауызекі тілде сөйлеуге
дағдыландыру;
Тәрбиелік: Оқушыларды жануарларды қастерлеуге үйрету.
Сабақтың көрнекілігі: сөздік жұмысы, тақырыпқа байланысты көрнекілік, кәртішкелер
Сабақтың әдіс - тәсілі: топпен жұмыс, сұрақ - жауап, тіл дамыту
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу.
ә) Түгендеу.
б)Тіл дамыту сәтін өткізу.
Бәрі жақсы баланың,
Тілін алған ананың.
Бәрі жақсы баланың,
«Беске» оқыған сабағын.
2.Үй тапсырмасын тексеру (39 бет 6 тапсырма, сөздерді жаттау)
3.Жаңа сабақ.
3.1.Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Хайуанаттар бағы». Сабақта жаңа сөздермен танысып, топпен және мәтінмен жұмыс жасап, ауызша және жазбаша тапсырмаларды орындаймыз.
Күнді жазу.
3.2.Сұрақ.: Балалар, хайуанаттар бағында қандай аңдар бар?
-Дұрыс, хайуанаттар бағында піл, аю, арыстан, жолбарыс, қасқыр, түлкі, керік бар. Сендер осы аңдар туралы не білесіңдер?
3.3.Жаңа сөздермен жұмыс
піл-слон
аю - медведь
арыстан-лев
жолбарыс-тигр
қасқыр-волк
түлкі-лиса
керік-жираф
жиі - часто
хайуанаттар бағы - зоопарк
Мұғалім жаңа сөздерді оқиды, оқушылар қайталайды, оқушылар тізбектеп оқиды, сөздерді сөздік дәптерге көшіріп жазады.
3.4. Оқылым. Мәтінмен жұмыс.103 бет 5 тапсырма. Мәтінді оқып, аудару.
3.5. Айтылым. 102 бет 3 тапсырма. Суреттер бойынша әңгімелеу.
3.6. Жазылым. Берілген жаңа сөздермен сөйлем құрастыру.
Сергіту сәті:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Оң қолымда бес саусақ.
Сол қолымда бес саусақ.
Беске бесті қосамыз.
Алақанды ашамыз.
Бекіту. Оқушыларды бірнеше топқа бөліп, кәртішкелермен сабақты бекіту. Кәртішкелерде тақырыпқа байланысты тапсырмалар беріледі.
Дұрыс, бұрыстарын табу.
|
№ |
Сөйлем |
Дұрыс |
Бұрыс |
|
1 |
Хайуанаттар бағында аңдар, құстар бар |
|
|
|
2 |
Піл су ішіп тұр |
|
|
|
3 |
Керік жапырақ жемейді |
|
|
|
4 |
Аю ұйықтап жатыр |
|
|
|
5 |
Қоян сүт ішіп отыр |
|
|
|
Аю не істеп жатыр? |
Керік жапырақ жеп тұр |
|
Қоян не істеп жүр? |
Аю ұйықтап жатыр |
|
Керік не істеп тұр? |
Маймыл банан жеп отыр |
|
Піл не істеп тұр? |
Қоян секіріп жүр |
|
Маймыл не істеп отыр? |
Піл су ішіп тұр |
Сабақты қорыту: Сабақта не істедік? Не ұнады? Не үйрендік?
Үй тапсырмасы: 103 бет 6 тапсырма, сөздерді жаттау
Оқушылардың жауабын, білімін бағалау.
шағым қалдыра аласыз













