Материалдар / Сабақ жоспары "Хром және оның қосылыстары" 10 сынып

Сабақ жоспары "Хром және оның қосылыстары" 10 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
10 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар. Тақырыбы: Хром және оның қосылыстары. Сабақтың мақсаты: Хромның химиялық және физикалық қасиеттері,табиғатта таралуы туралы білімін қалыптастыру.Оқушылардың салыстыру қорытындылау және тұжырым жасау біліктіліктерін дамыту.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
1794
11 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін: Шерхан Мұртаза атындағы шағын жинақты мектеп гимназиясының директоры __________________Т.Е.СтамкуловҚысқа мерзімді сабақ жоспары Пән мұғалімі: А.Ж.Қалыбеков Пәні: Химия Сыныбы: 10 Күні:
Сабақтың тақырыбыХром және оның қосылыстары
Сабақтың жалпы мақсатыХромның химиялық және физикалық қасиеттері,табиғатта таралуы туралы білімін қалыптастыру.Оқушылардың салыстыру қорытындылау және тұжырым жасау біліктіліктерін дамыту.
Оқытудағы мақсат1.Хромның периодтық жүйедегі орны мен атом құрлысына 2.Физикалық және химиялық қасиеттерімен таныстыру3.Хромның табиғатта таралуы мен қолдануын түсіндіру
Табыс критерийлері1.Хромның периодтық жүйедегі орнын сипаттай отырып,атом құрлысын анықтай алады.2.Химиялық реакция теңдеулерін жаза біледі3.Табиғатта таралуы мен қолданылуын біледі
Оқуда қолданылатын әдіс-тәсілдерЖұптық және топтық жұмыс, «Миға шабуыл» әдісі,ДЖИГСО әдісі,INSERT әдісі,Зымыран сұрақтары,Сәйкестендіру тесті,Өзін-өзі бағалау парағы,кері байланыс.
Барлық оқушыларды сабаққа тарту жұмысыОқушылар жұптық,топтық тапсырмалар арқылы бір-бірін сабаққа тартады,топтық жұмыс арқылы ұйымшылдыққа үйретеді
Қолданған бағалау түрлеріТоптар бірін-бірі бағалау,мадақтау арқылы бағалау,критериалды бағалау,жиынтық бағалау
Негізгі дерек көздеріСтикерлер,маркер,плакаттар,интерактивті тақта,химия оқулықтар,есептер шығару жинағы.
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті
Сабақтың барысыМұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіБағалауӘдіс тәсіл
1Кіріспе2 мин2 мин







3 мин

3 мин
Білу1.Ынтымақтастық атмосферасын құру.2.Химиялық қосылыстар жазылған формула арқылы топқа бөлу.Бағалау парақшаларын тарату.1.топ «Химиктер»2.топ «Биологтар» 3.топ «Географтар»3.«Зымыран сұрақтары» әдісі арқылы үйге берген тапсырманы сұрақтар арқылы қоя отырып пысықтау4. «Кім жылдам» әдісі арқылы есептер шығаруFe(OН) 3+HNO3= FeSO4+KOH=

Сәлемдеседі.Шаттық шеңберін құрып,бір-біріне жақсы тілектер айтады.Топқа бөлініп орындарына отырадыОқушылар топқа бөлінеді. 1. топ «Химиктер» 2. топ «Биологтар» 3.топ « ГеографтарЗымыран сұрақтарына жауап береді.



Реакция теңдеулерін аяқтап,теңестіреді және қосылыстарын анықтайды.


Жақсы жарайсын смайликтер









Бағалау парақшасы


Мозайкаәдісі





«Кім жылдам» әдісі
2Жаңа материалдардың таныстырылымы6 минТүсіну1.«Миға шабуыл» әдісі бойынша жаңа сабақ тақырыбын ашу2.Хром және оның қосылыстарын слайдтар арқылы көрсетуСұрақтарға жауап береді.

Оқушылар тыңдайды,Хром бойынша мәліметтер алады.


СмайликтерТүрлі тусті жұлдызша


«Ой қозғау»әдісі
3Жаңа материалды қолдану21 минутҚолдану №1 тапсырма «ДЖИГСО» әдісі арқылы хром және оның қосылыстары туралы мәтінді оқып бөліп беруОқушылар топқа «ДЖИГСО» әдісі арқылы топқа талқылайды.Жұппен талқылайды.Пікірлерін ортаға салып,тақырыпты қорғайды.Оқушылар жұппен топпен бірін-бірі бағалайдыБағалау парақшасы





Талдау №2 тапсырмаА,В,С- деңгейлік тапсырмаларды орындату.Дарынды баланы анықтау

Оқушылар тапсырманы дер кезінде орындайды.


Критериалды бағалау


«Химиялық формула»
4Қорытындылау3 минЖинақтау Сәйкестендіру тесті1.Cr2O3 а) дихром қышқылы2.Cr (OH)3 ә) хлориді3.CrCI2 б) сульфидіОқушылар хром косылыстарының химиялық таңбасы мен атауларын сәйкестендіреді.Жұппен топпен бағалауБағалау парақшасы
5Бағалау 2 минОқушылардың жинаған ұпайларын есептеуді тапсыру Топ басшылары топ мүшелерінің қорытынды бағасының нәтижесін айтадыТоппен бағалауБағалау парақшасы
6Үйге тапсырма2 мин§ 4.6 8-есепБерілген тапсырмалар бойынша түсінбегендерін сұрайды.

АКТ
7Кері байланыс1 минОқушыларға стикерлер таратып өздерінің сабақтан алған әсерлерін жазды тапсыруӘр оқушы сабақтан алған әсерлерін стикерге жазу арқылы білдіреді.

«Үміт ағашы»


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ