|
Сабақтың атауы |
Жалаң және жайылма сөйлем |
|
|
Сілтеме |
Қазақ тілі оқулығының әдістемесі |
|
|
Сабақтың жабдығы |
тірек – сызба, слайд, ребус, карточка |
|
|
Жалпы мақсаттар |
1)
Сөйлемнің жалаң, жайылма болып бөлінуі тұрлаулы, тұрлаусыз
мүшелерге байланысты екенін меңгерту. Оқушылардың сауатты, көркем
жазу дағдыларын жетілдіру; Сөйлем мүшелеріне талдау дағдыларын
қалыптастыру. |
|
|
Оқыту нәтижесі |
||
|
Топқа бөлу |
Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. Күз айында туылғандар 1 - топ, қыс айында дүниеге келгендер 2 - топ, көктем айындағылар 3 - топ, жаз айындағылар 4 - топ болып бөлінеді. |
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Қоңырау соғылды, |
Кел, балалар, оқылық! |
|
Үй тапсырмасын сұрау |
Үй жұмысы жазылған дәптерлерін тексеру |
|
|
Қызығушылықты ояту |
Сабақтың тақырыбы мен
мақсатымен таныстыру.―Балалар, алдымен сөйлем
туралы білетіндеріңді еске түсірейік. Сөйлемнің негізгі белгілерін
атайықшы. |
|
|
Мағынаны тану Жаңа сабақ |
Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу Екі бағандағы сөздерді салыстырып оқы. 2-жаттығу Берілген сөздерден сөйлем құрастырып жаз. 3-жаттығу Өлеңді түсініп оқы. 4-жаттығу Суреттер бойынша бірнеше сөйлем құрастырып жаз. |
|
|
Сергіту сәті |
Иілеміз оңға бір, иілеміз
солға бір |
Оқушылар тақпақты жатқа айтады |
|
Ой толғаныс |
Күн шайдай ашылды. |
|
|
Үй тапсырмасы |
5-ж,90-бетте |
Күнделіктеріне жазады |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Жалаң және жайылма сөйлем 3 сынып
Сабақ жоспары Жалаң және жайылма сөйлем 3 сынып
|
Сабақтың атауы |
Жалаң және жайылма сөйлем |
|
|
Сілтеме |
Қазақ тілі оқулығының әдістемесі |
|
|
Сабақтың жабдығы |
тірек – сызба, слайд, ребус, карточка |
|
|
Жалпы мақсаттар |
1)
Сөйлемнің жалаң, жайылма болып бөлінуі тұрлаулы, тұрлаусыз
мүшелерге байланысты екенін меңгерту. Оқушылардың сауатты, көркем
жазу дағдыларын жетілдіру; Сөйлем мүшелеріне талдау дағдыларын
қалыптастыру. |
|
|
Оқыту нәтижесі |
||
|
Топқа бөлу |
Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. Күз айында туылғандар 1 - топ, қыс айында дүниеге келгендер 2 - топ, көктем айындағылар 3 - топ, жаз айындағылар 4 - топ болып бөлінеді. |
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Қоңырау соғылды, |
Кел, балалар, оқылық! |
|
Үй тапсырмасын сұрау |
Үй жұмысы жазылған дәптерлерін тексеру |
|
|
Қызығушылықты ояту |
Сабақтың тақырыбы мен
мақсатымен таныстыру.―Балалар, алдымен сөйлем
туралы білетіндеріңді еске түсірейік. Сөйлемнің негізгі белгілерін
атайықшы. |
|
|
Мағынаны тану Жаңа сабақ |
Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу Екі бағандағы сөздерді салыстырып оқы. 2-жаттығу Берілген сөздерден сөйлем құрастырып жаз. 3-жаттығу Өлеңді түсініп оқы. 4-жаттығу Суреттер бойынша бірнеше сөйлем құрастырып жаз. |
|
|
Сергіту сәті |
Иілеміз оңға бір, иілеміз
солға бір |
Оқушылар тақпақты жатқа айтады |
|
Ой толғаныс |
Күн шайдай ашылды. |
|
|
Үй тапсырмасы |
5-ж,90-бетте |
Күнделіктеріне жазады |
шағым қалдыра аласыз













