Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сабақ жоспары "Жаман жолдас"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: «Құндылықтар» Мектеп: Сынып: 4 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
||
Сабақтың тақырыбы |
«Жаман жолдас» |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.1.4.1* тыңдаған мәтін бойынша оқиғаның себеп-салдарлық байланысын (кейіпкерлер, оқиға) және негізгі ойды мұғалімнің қолдауымен анықтау. 4.2.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру. 4.3.4.1* мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Барлық оқушылар мәтіннің мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап бере алады. Көпшілігі орындай алады: Мәтін құрап айтуда негізгі сөздерді орынды қолдана алады. Кейбір оқушылар орындай алады: Бүгінгі сабақтан өздеріне қорытынды жасай алады. Адал дос пен жаман жолдастың айырмасын ажырата алады. |
|
|
Бағалау критерийі |
- Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, мәтіндегі негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді табады, қазақ тілінде ақпарат бере алады. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): қазақ тілінде тірек сөздерді пайдаланып, мәтін мазмұнын айтады. Оқушының жоғарғы жетістігі (ОЖЖ): тақырып бойынша мәтінде көтерілген мәселеге қатысты өз ойын айтады. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Дағдыларды дамыту: жеке, жұпта, топта жұмыс жасау, мәтін мағынасын түсіну, қойылған сұраққа толық жауап беру, диалог құрастыру, мәтіннен жаңа сөздер мен сөз тіркестерін таба алу, мәтінге қатысты өз ойын айта алу. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: адал, алғашқы рет, достық, жауапты. Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Әңгіменің авторы; достық туралы;көмек көрсету;әділ. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Мәтіндегі адамдардың мінезін, іс-әрекетін сипаттайды. Бүгінгі сабақтан өздеріне қорытынды жасай алады. Адал дос пен жаман жолдастың айырмасын ажырата алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
орыс тілі, дүниетану |
|
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
«Қуыршақтар» |
|
|
Сабақ барысы |
|
||
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
I.Ұйымдастыру. Жағымды психологиялық ахуал орнату.
Топқа бөлу. Түрлі – түсті кәмпиттер арқылы сыныпты 3 топқа бөлемін. Сабақтың мақсатын анықтаймыз |
Кәмпиттер |
||
Ой қозғау. Тақырыпқа байланысты қарапайым сұрақтарға жауап беру. «Ротация» әдісі - Ыбырай Алтынсарн кім? (Қазақтың аса көрнекті ағартушы-педагогы, жазушы, этнограф, фольклоршы, қоғам қайраткері) - Ыбырай Алтынсариннің қандай әңгімелерін білесіңдер? («Әке мен бала», «Таза бұлақ», «Бақша ағаштары», т.б.) -Жолдас деген кім? (Дос) Оқулықтың 61 беттегі суреттер арқылы оқушылар өздері сөздік жұмысын жүргізеді, аударады, сөз тіркестерін құрастырады. Мықты – сильный, здоровый Әлсіз – слабый Ұялу – стыдиться Қарт – старец. Жұптық жұмыс. Дәптерде орындайды. Жаңа сөз үйренейік. Ойланайық. А) Қарсы мағыналы сөздерді табу. сау – жақсы кәрі- әлсіз күшті- ауру жаман - жас Ә) Мәндес сөздерді табу. Жолдас- Күшті – Жаман – Дескриптор:
Критерийлер: Барлық жауабы дұрыс- 7 упай; Бір-екі қате – 5 ұпай; Үш-төрт қате – 3 ұпай. Мәтінмен жұмыс.
1 топ: Екі дос орманда неге ұшырады? 2 топ: Мықты жігіт неге ағаштың басына шығып кетті? 3 топ: Мықты жігіт дұрыс жасады ма? Неліктен? Дескриптор:
Критерийлер: Дұрыс жауапқа 1 ұпай. Дәптермен жұмыс (29 бет)
Дескриптор: 1. Жаман жолдасты сипаттайды. 2.Жақсы жолдасты сипаттайды. Критерийлер: Жауабы дұрыс болса – 5 ұпай; Бір-екі қате болса – 3 ұпай; Үш- төрт қате болса – 1 ұпай. Тақтаға шығып қорғау Кері байланыс. Сергіту сәті «Көңілді күн» Қорытындылау. «Ұшақ ұшыру» әдісі арқылы достық туралы мақал-мәтелдерді толықтыру. 1 топ: Досы көптің ... (жау алмайды) 2 топ: Күлме досыңа, ... ... ... . ( келер басыңа). 3 топ: Жүз теңгең болғанша, ... ... ... . (жүз досың болсын). Кері байланыс. |
Презентация Дәптер Оқулық Слайд Слайд |
||
Оқушыларға шығарманың мазмұнынан сұрақтар қояды. - Шығармадан жаман жолдас жайлы қандай мәлімет алдыңыздар? - Бұл кейіпкер сендерге несімен ұнамады? - Шығармадан қандай ой түйдіңдер? Дос қандай болу керек? Рефлексия «Тазалық» оыны. Шемодан (маған қажет), Еттартқыш (қайта қарастыру қажет), Қоқыс жәшігі (маған қажет емес) Өз көңіл күйлерін бейнелеген стикерге сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу тапсырылады. Үй тапсырмасы: «Менің досым» атты эссе жазып келу. |
Слайд |
||
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
|
||
|
|||
|
|||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|