Тақырыбы: Жануарлардағы қанайналым мүшелері: буылтық құрттар, ұлулар, буынаяқтылар және омыртқалылар.
«Бірлік-Сүмбе орта мектебі»
Биология пәнінің мұғалімі
Сагабаева Куляш Нурмашевна
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Заттардың тасымалдануы |
|||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Күні: |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.3.6 - жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерді танып білу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерді танып біледі. |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Сыныптағы диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер Ашық және тұйық қанайналым жүйесі, артерия, вена, капилляр, |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өзіне және айналадағыларға құрметпен қарау, дені сау ұрпақ- ұлттың болашағы. |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жалпақ, жұмыр құрттардың денесінде заттардың диффузия арқылы тасымалдануын орындау барысында физика пәнінен алған білімдерін қолданады. |
|||||||||
|
Алдыңғы білім |
Тірі ағзалардағы зат тасымалы, қан туралы білімдері |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдер |
Сабақты жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Ұйымдастыру.
|
А4 парағы, түрлі-түсті стикерлер
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 10 мин 7 мин |
1 тапсырма. Мәтінмен жұмыс. (Тж)
« Оқушылар үш топқа бөлінеді.
1 топ. Заттар тасымалдануына қатысатын мүшелерді сипаттап, тірек-сызба құру
3-топ. Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың қанайналу жүйесіне кластер құрыңыз
ҚБ: 2 тапсырма.Суреттен жүрекшелер мен қарыншаларды анықтап, көрсетілген жүрек қай жануарларға тән екендігінзерттеңіз.(Ж)«Суреттер сыры» әдісі
Дескрипторлар:
ҚБ: 3 тапсырма.Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қанайналым жүйесін салыстырып, қанайналым жүйесі ашық және тұйық ағзаларды анықтаңыз . (Жж) «Суреттер сөйлейді әдісі»
Дискриптор:
ҚБ:Геометриялық фигуралар арқылы
4 тапсырма: Сұрақтарға жауап бер. «Кубизм»
Дескриптор:
ҚБ: |
АП Үлестімелер
|
||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин
|
«Жетістік баспалдағы»
Бүгінгі сабақты бағалай отырып, сабақтың қай баспалдағында орналасқандығынды анықтау. |
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Жануарлардағы қанайналым мүшелері: буылтық құрттар, ұлулар, буынаяқтылар және омыртқалылар.
Сабақ жоспары Жануарлардағы қанайналым мүшелері: буылтық құрттар, ұлулар, буынаяқтылар және омыртқалылар.
Тақырыбы: Жануарлардағы қанайналым мүшелері: буылтық құрттар, ұлулар, буынаяқтылар және омыртқалылар.
«Бірлік-Сүмбе орта мектебі»
Биология пәнінің мұғалімі
Сагабаева Куляш Нурмашевна
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Заттардың тасымалдануы |
|||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Күні: |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.3.6 - жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерді танып білу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерді танып біледі. |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Сыныптағы диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер Ашық және тұйық қанайналым жүйесі, артерия, вена, капилляр, |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өзіне және айналадағыларға құрметпен қарау, дені сау ұрпақ- ұлттың болашағы. |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жалпақ, жұмыр құрттардың денесінде заттардың диффузия арқылы тасымалдануын орындау барысында физика пәнінен алған білімдерін қолданады. |
|||||||||
|
Алдыңғы білім |
Тірі ағзалардағы зат тасымалы, қан туралы білімдері |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдер |
Сабақты жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Ұйымдастыру.
|
А4 парағы, түрлі-түсті стикерлер
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 10 мин 7 мин |
1 тапсырма. Мәтінмен жұмыс. (Тж)
« Оқушылар үш топқа бөлінеді.
1 топ. Заттар тасымалдануына қатысатын мүшелерді сипаттап, тірек-сызба құру
3-топ. Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың қанайналу жүйесіне кластер құрыңыз
ҚБ: 2 тапсырма.Суреттен жүрекшелер мен қарыншаларды анықтап, көрсетілген жүрек қай жануарларға тән екендігінзерттеңіз.(Ж)«Суреттер сыры» әдісі
Дескрипторлар:
ҚБ: 3 тапсырма.Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қанайналым жүйесін салыстырып, қанайналым жүйесі ашық және тұйық ағзаларды анықтаңыз . (Жж) «Суреттер сөйлейді әдісі»
Дискриптор:
ҚБ:Геометриялық фигуралар арқылы
4 тапсырма: Сұрақтарға жауап бер. «Кубизм»
Дескриптор:
ҚБ: |
АП Үлестімелер
|
||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин
|
«Жетістік баспалдағы»
Бүгінгі сабақты бағалай отырып, сабақтың қай баспалдағында орналасқандығынды анықтау. |
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз





















