|
Мектеп Щучинск қаласы №7 мектеп-лицейі Күні: Мұғалімнің аты –жөні: Оспанова Жанар Бахытовна Сынып: 7 Сабақ № 21 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Жапырақтың құрылысы мен қызметі. Жапырақтың ішкі құрылысы. Лептесік. Жапырақ фотосинтездеуші негізгі арнайы мүше. Судың булануы мен газдардың алмасуы. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізіле-тін оқу мақсаттары ( Оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.1 - жапырақтың ішкі құрылы-сын сипаттау, құрылысы мен қызме-ті арасындағы өзара байланысты сипаттау. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар:жапырақтың ішкі құрылысы мен қызметін біледі, сипаттай алады; Басым көпшілігі:жапырақтың құрылысы мен қызметінің байланысын анықтай алады; Кейбір оқушылар:жапырақтың құрылысы мен қызметінің байланысын түсіндіре алады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдының деңгейі |
Білу және түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
Жапырақтың өсімдіктің өсім мүшесі екенін біледі; Жапырақтың ішкі құрылысын сипаттай алады; Жапырақтың қызметін түсіндіре алады; Жапырақтың құрылысы мен қызметінің байланысын анықтай алады; Жапырақтың құрылысы мен қызметінің өзара байланысын түсіндіре алады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге тән лексика мен терминология: «Жапырақтың құрылысы мен қызметі» бейнефильмді көреді, талдауға аралған сұрақтарға жауап береді, талдайды, тұжырымды ойларын айтады. Үш тілдегі терминология.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» құндылығы: Зайырлы қоғам және жоғары руханият Экономикадағы өрлеудің, білім беру, денсаулық сақтау және мәдениеттің ұлттық жүйесін табысты дамытудың ең маңызды шарты. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
География: тірі ағзалардың таралуы; Экология: ағзалардың өзара байланысы; |
|||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтаны, ноутбукты пайдалана отырып керекті мәліметтерді алады, бейнебаян көреді |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім: |
Тамыр,жапырақ түрлері,құрылысы,қызметі – 6 сынып |
|||||||||||||||||||||||||||
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 мин) |
Ұйымдастыру. оқушылармен амандасу, түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Мен сізге ризамын» тренингі. Мақсаты:оқушылардың бір – бірімен қарым – қатынасын жақсарту,бірін – бірі сыйлауға, құрметтеуге үйрету.Оқушылар шеңбер бойына бой түзеп, бір – бірінің қолынан ұстап тұрып, «мен сізге ризамын, себебі…….» деп өз ойлары мен тілектерін айтады.Осылай барлық оқушы бір – бірінің жақсы қасиеттерін атап өтуі керек. Топқа бөлу: Суреттер арқылы: терек,бидай, жолжелкен, емен. 1.Бірдей сурет таңдағдар бірге отырып 1-4 рет саны бойынша саналады. «Миға шабуыл» бейне баян көрсету |
карточкалар https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/osimdikter-duniesi/osimdik-ulpalary-men-musheleri/lesson/zhapyraqtardyng-qurylymy-men-qyzmeti |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (20 мин)
|
Тақырыпты ашу ДЖИГСО 1 әдісімен жаңа тақырыпты игерту мақсатында. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді 4 бөлікке бөліп әр топқа бір-бірден таратамын. 1 топ. Жапырақтың қызметі 2 топ. Жапырақтың орналасуы 3 топ Жапырақтың ішкі құрылысы 4 топ. Жапырақтың газ алмасуы Қ.Бағалау «Бас бармақ» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды ТОПТЫ БАҒАЛАУ Тамаша! Барлығы түсінікті!
Жаман емес, айтуы орташа
Нашар! Тақырыпты аша алмады!
Деңгейлік тапсырмалар Суретке мұқият қараңыздар не бейнеленген қоректік тор немесе тізбек пе, ойыңызды негіздеңіз. А-деңгей
В-деңгей
С-деңгей
|
https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/osimdikter-duniesi/osimdik-ulpalary-men-musheleri/lesson/zhapyraqtardyng-qurylymy-men-qyzmeti |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы (10 мин) |
ҚБ:жинақтан
Кері
байланыс Үйге тапсырма. Әр экожүйеге тор,тізбек құру |
Тапсырма парақшалары |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Жапырақтың құрлысы мен қызметі" 7 сынып
Сабақ жоспары "Жапырақтың құрлысы мен қызметі" 7 сынып
|
Мектеп Щучинск қаласы №7 мектеп-лицейі Күні: Мұғалімнің аты –жөні: Оспанова Жанар Бахытовна Сынып: 7 Сабақ № 21 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Жапырақтың құрылысы мен қызметі. Жапырақтың ішкі құрылысы. Лептесік. Жапырақ фотосинтездеуші негізгі арнайы мүше. Судың булануы мен газдардың алмасуы. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізіле-тін оқу мақсаттары ( Оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.1 - жапырақтың ішкі құрылы-сын сипаттау, құрылысы мен қызме-ті арасындағы өзара байланысты сипаттау. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар:жапырақтың ішкі құрылысы мен қызметін біледі, сипаттай алады; Басым көпшілігі:жапырақтың құрылысы мен қызметінің байланысын анықтай алады; Кейбір оқушылар:жапырақтың құрылысы мен қызметінің байланысын түсіндіре алады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдының деңгейі |
Білу және түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
Жапырақтың өсімдіктің өсім мүшесі екенін біледі; Жапырақтың ішкі құрылысын сипаттай алады; Жапырақтың қызметін түсіндіре алады; Жапырақтың құрылысы мен қызметінің байланысын анықтай алады; Жапырақтың құрылысы мен қызметінің өзара байланысын түсіндіре алады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге тән лексика мен терминология: «Жапырақтың құрылысы мен қызметі» бейнефильмді көреді, талдауға аралған сұрақтарға жауап береді, талдайды, тұжырымды ойларын айтады. Үш тілдегі терминология.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» құндылығы: Зайырлы қоғам және жоғары руханият Экономикадағы өрлеудің, білім беру, денсаулық сақтау және мәдениеттің ұлттық жүйесін табысты дамытудың ең маңызды шарты. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
География: тірі ағзалардың таралуы; Экология: ағзалардың өзара байланысы; |
|||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтаны, ноутбукты пайдалана отырып керекті мәліметтерді алады, бейнебаян көреді |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім: |
Тамыр,жапырақ түрлері,құрылысы,қызметі – 6 сынып |
|||||||||||||||||||||||||||
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 мин) |
Ұйымдастыру. оқушылармен амандасу, түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Мен сізге ризамын» тренингі. Мақсаты:оқушылардың бір – бірімен қарым – қатынасын жақсарту,бірін – бірі сыйлауға, құрметтеуге үйрету.Оқушылар шеңбер бойына бой түзеп, бір – бірінің қолынан ұстап тұрып, «мен сізге ризамын, себебі…….» деп өз ойлары мен тілектерін айтады.Осылай барлық оқушы бір – бірінің жақсы қасиеттерін атап өтуі керек. Топқа бөлу: Суреттер арқылы: терек,бидай, жолжелкен, емен. 1.Бірдей сурет таңдағдар бірге отырып 1-4 рет саны бойынша саналады. «Миға шабуыл» бейне баян көрсету |
карточкалар https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/osimdikter-duniesi/osimdik-ulpalary-men-musheleri/lesson/zhapyraqtardyng-qurylymy-men-qyzmeti |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (20 мин)
|
Тақырыпты ашу ДЖИГСО 1 әдісімен жаңа тақырыпты игерту мақсатында. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді 4 бөлікке бөліп әр топқа бір-бірден таратамын. 1 топ. Жапырақтың қызметі 2 топ. Жапырақтың орналасуы 3 топ Жапырақтың ішкі құрылысы 4 топ. Жапырақтың газ алмасуы Қ.Бағалау «Бас бармақ» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды ТОПТЫ БАҒАЛАУ Тамаша! Барлығы түсінікті!
Жаман емес, айтуы орташа
Нашар! Тақырыпты аша алмады!
Деңгейлік тапсырмалар Суретке мұқият қараңыздар не бейнеленген қоректік тор немесе тізбек пе, ойыңызды негіздеңіз. А-деңгей
В-деңгей
С-деңгей
|
https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/osimdikter-duniesi/osimdik-ulpalary-men-musheleri/lesson/zhapyraqtardyng-qurylymy-men-qyzmeti |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы (10 мин) |
ҚБ:жинақтан
Кері
байланыс Үйге тапсырма. Әр экожүйеге тор,тізбек құру |
Тапсырма парақшалары |
шағым қалдыра аласыз






















