|
Пәні: Жаратылыстану |
Мектеп: № 9 |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Табиғат физикасы |
Мұғалімнің аты –жөні: Ходжабаева Тынышгул Толганбаевна |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Қатысқандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып : 1 «Ә» |
Қатыспағандар саны : |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Электр |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары: |
1.5.5.1 Адамдардың күнделікті өміріндегі электр энергиясының маңызын түсіндіру. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Электрдің не үшін қажет екенін біледі, қауіпсіздік туралы айта алады. Көптеген оқушылар: Электр қуатының маңыздылығын түсінеді, пайдасымен мысалдар келтіре алады. Кейбір оқушылар: Электр энергиясын басқа да құралдардан алуға болатынын көрсетеді. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Адамдардың күнделікті өміріндегі электр қуатының қолданысын сипаттайды. Электр қуатының маңызы туралы әңгімелейді. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Электр, батарея. Әр электр құралы не үшін қажет? Бөлмеде неше шам бар? Жарықты қалай жағу керек? Электрдің қауіпсіздік ережесін білесің бе? |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Сыни тұрғысынан ойлауға, жауапкершілікке, қауіпсіздік ережені сақтауға қалыптастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, дүниетану |
|||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, слайд |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы бөлім |
Жылытқыш құралдарды біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин 3мин 2 мин |
Психологиялық ахуал Күндей күліп, «Менің баспанамда» әдісі арқылы 3 топқа топтастыру. Қима суреттерді ( күн, шам, от) құрастырады және әр суретке сипаттама айтып, ортақ қасиеттері мен айырмашылығын айтады І топ: «Күн» ІІ топ: «Шам» ІІ топ: « От» «Шатасқан сандар» ойыны (Ұ.ж) Сандарды өсу ретімен санау арқылы сөз шығарады.
Сабақтың тақырыбын,оқу мақсатын,күтілетін нәтижені хабарлау. |
қима суреттер Күн шам от
Кесте
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
3 мин
4 мин
2 мин
7мин
5мин
2мин
3мин
1мин
5 мин
1мин
|
(Ұ) «Ой қозғау» әдісі - Электр дегеніміз не? Мұғалімнің түсіндірмесі. Электр грек тілінен алғанда «Ашық сұрақтар» әдісі
ҚБ: «Мадақтау» арқылы Бейнежазба көрсету Қосымша ақпарат. Мұғалімнің сыйы ретінде оқушыларға ата – ананың түсіндірме сөзі. Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Қауіпсіздік техникасын сақтау, үлкендерсіз еш уақытта электр құралдарын қосуға және жерде үзіліп жатқан тоқты сымды ұстауға болмайды, электр мамандарына хабарласу керек. Белсенді оқу (Т) «Суреттер сыр шертеді» әдісі І топ: Сурет бойынша сипаттау. Үңгірдегі адамдар не үшін от жағып отыр?
ІІ топ: Суретті сипатта. Түнде үйде электр жарығы өшіп қалса , не болар еді? ІІІ топ: Екі суреттің ортақ белгісі мен айырмашылығы қандай?
ҚБ: «Басбармақ» әдісі арқылы Есте сақта! Адамдар электрдің көмегімен бөлме ішін жарықтандырады, үйді жылытады, ас әзірлейді. Электр көптеген тұрмыстық құралдардың арнайы жабдықтардың жұмыс істеуі үшін қажет. (Т) Зерттеу жұмысы
3 топқа ойыншықтар мен батареяны тарату, осы заттарды қосуға болатын және қалай жұмыс істейтіні туралы талқылап, көрсетеді. Мұғалім түсіндірмесі: Батарея – ол электр көзі Батареяларда қуаты толық біткенше пайдалануға болады. Кейбір батареялардың қуатын арнайы құрылғылардың көмегімен қайта толтыруға болады. Мысалы: ұялы телефонның батареясы «Түрткі сұрақ» әдісі - Ұялы телефон ненің көмегінсіз жұмыс істемейді? (батареясыз) - Егер батареяда заряд бітіп қалса, не істеу керек? (Зарядтау керек) - Қалай зарядтау керек? (Ток көзіне қосу) ҚБ: «Мадақтау» арқылы «Сен білесің бе?» Электрмен жүретін автомобильдер электромобильдер деп аталады. Олар тіпті 1841 жылы пайда болған. Біздің Қазақстанда Қостанайлық «Сарыарқа АвтоПром » заводы 2016 жылы «JAK» маркасы электроавтомобиль сынама топтамасын жасап шығарды. Қоршаған ортаға зияны тимейді әрі үнемді. Сергіту сәті «Жарық – қараңғы» ойыны Оқушылар мұғалімнің берген нұсқаулығы бойынша «жарық» дегенде әр түрлі қимылдар мен іс – әрекеттерді көрсетеді, ал «қараңғы» деген кезде тоқтау немесе ұйықтау керек. (Ө) Дәптермен жұмыс Құралдармен қалай жұмыс істейді? Ток көзі Розеткаға қосылатын құралдардың суретін боя. Батарея арқылы жұмыс істейтін құралдардың суретін қоршап сыз. ҚБ: «Жұлдызша» арқылы Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма 1. Суретке мұқият қараңыз, электр қуатының көмегімен жұмыс істейтін құралдарды белгілеңіз.
2. Төмендегі берілген сөйлемдерді толықтыра отырып, электр қуатының көмегімен жұмыс істейтін құралдың атынан сөйлеңіз. Мен - _________. Мен адамға ________ көмектесемін. Бірақ мен ________ жұмыс істей алмаймын. Дескриптор: - электр қуатынмен жұмыс істейтін заттарды анықтайды; - электр қуатымен жұмыс істейтін құралдың қызметін сипаттайды. ҚБ: Кері байланыс Сараланған тапсырма.
ҚБ: «Смайликтер» арқылы Мұғалімнің қорытындысы |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Ходжабаева Тынышгул ТолганбаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сабақ жоспары. Жаратылыстану 1 сынып. Сабақтың тақырыбы: Электр
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сабақ жоспары. Жаратылыстану 1 сынып. Сабақтың тақырыбы: ЭлектрМатериал туралы қысқаша түсінік
1 сынып мұғалімдеріне
Материалдың қысқаша нұсқасы | ||||||||||||||||||||||||||
















