|
Пән: қазақ тілі Мектеп: №156 Н.Бекежанов атындағы қазақ орта мектебі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дені саудың – жаны сау Мұғалімнің аты жөні: Кожаева Алтынай Таубаевна Күні: Қатысқандар саны: Сынып: 2 Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Спорт жарыстары туралы жазамын Жұрнақ пен жалғау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.4.1. Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау. 2.4.2.1. Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Көптеген оқушылар: Топтық жұмысты бірлесе орындайды және өз бетінше жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Түбір сөз бен қосымшалы сөздерді ажарата алады. Түбір сөздерге тиісті қосымшалар жалғай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сын тұрғысынан ойлау, өзгелердің көзқарастарына құрметпен қарау топтық жұмыс кезінде, денсаулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Денешынықтыру, математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Моноблок. Интерактивті тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Түбір мен қосымша, мәтіннің түрлері туралы білімі бар. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал Мақсаты: сыныпта жылы,
мейірімді атмосфераны орнату. Бүгінгі көңіл-күйіміз қалай? Оқушылар бас бармақ арқылы көрсетеді. Олай болса осындай көтеріңкі көңіл-күймен сабағымызды бастайық. Өткен сабақты қайталау. Үй тапсырмасын тексеру 1) Түбір дегеніміз не? 2) Түбірге не жалғанады? 3) Қосымша дегеніміз не? Топқа бөлу: Спорт құралдары арқылы топқа бөлеміз. Үстелдің үстіне 1, 2, 3 сандары жазылған қағаздар қойылады. Оқушылар өзіне ұнаған санды таңдап алады. 1 топ –доп таңдағандар 2 топ – шахмат таңдағандар 3 топ – бокс қолғабы таңдағандар |
1 топ –футболшылар 2-топ –шахматшылар 3-топ-боксшылар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
(Т) Ойлан, сипатта. №62. 1-топ. Балалар, суретке
қарап мәтін құрайды. №63. 2-топ. Мектепте ұзындыққа секіру мен жүгіруден жарыс өткізілмекші. Жарысқа 2–4-сынып оқушылары қатысады. Сыныптарыңда секіру және жүгірумен шұғылданатын балалар бар ма? Олар осы жарысқа қатыса ала ма? Сол туралы өз ойыңды білдір. №66. 3-топ. Берілген сызбаны пайдаланып, боксшы туралы сипаттау мәтінін құрап айт.
Бағалау: әр топ екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бір-бірін бағалайды Т Берілген сөздерді мұқият тыңда және сәйкес суреттің қасына жаз. Зілтемір, тор, шаңғы, көзілдірік, қақпа ------------------------------------- --------------------------------- ------------------------------------- ------------------------------------- ------------------------------------- (Ұ).«Ойлан және жауап бер» №64. Өлеңді мәнерлеп оқиды. -Өлең не туралы? -Жалқаулықты сөзін жалқау, жалқаулық сөздерімен салыстырады. Қорытынды жасайды. Бағалау: мадақтау Бейнежазба көрсетіледі. Қосымша жұрнақ, жалғау болып екіге бөлінеді. Сөз мағынасын өзгертетін қосымшаны жұрнақ дейміз. Жұрнақтың белгісі: - /\ Мысалы:футболшы, оқулық С Мысалы: футболды, оқуға (Ұ). «Ойлан,тап» №65. Мақалды жатқа жаз. Өнерлі жігіт өрде озар. Өнерсіз жігіт жер соғар. -Жұрнақ жалғанған сөзді тап.
Бағалау: Смайликтер арқылы бағалау. Қосымша тапсырма: Жұрнақ жалғанған сөздерді бір бөлек, жалғау жалғанған сөздерді бір бөлек топта. Солай топтау себебін дәлелде. Батырлық, ғалымның, іскер, білім, көлшік, биші, әжем, дәптері, бидайды, бастық. Сөз құрамының шартты белгілерін қолдана отырып, берілген сөздерді сөз құрамына талда. -түбір
-жалғау ауаның,ғарышкер,саяхатқа /\ -жұрнақ Дескриптор: -сөздердің түбірі мен жалғауын ажыратады; -сөздердің түбірі мен жұрнағын ажыратады; -сөздің бөліктерін тиісті белгілермен таңбалайды. Бағалау: Геометриялық фигуралар
|
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Бағалау шәкілі
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Рефлексия |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Екі жұлдыз, бір тілек арқылы, смайликтер арқылы, бағалау шәкілі бойынша, бағдаршам арқылы бағаланды. Рефлексия жасалды. Үш қалам арқылы: Қызыл түс-толық түсіндім Сары түс-жартылай түсіндім Жасыл түс-түсінбедім |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Кожаева Алтынай ТаубаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сабақ жоспары Жұрнақ пен жалғау 2 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сабақ жоспары Жұрнақ пен жалғау 2 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып мұғалімдеріне
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



апсырма















