|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
Мектеп: |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Керқұла атты Кендебай» ертегісі |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру; 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, зат есімдердің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, зат есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал «Мен саған сенемін, өйткені ....»(сен білімдісің!) Қызығушылықты ояту Шаттық шеңберінде тұрып, ой бөліседі. Берілген тірек сөздердің мағынасын ашады.
|
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. |
ҚБ «Блум таксономиясы»
|
https://www.google.com/search?q=%D1%84%D0%B0%D0% |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
- Берілген сурет қай ертегіден алынған үзінді? - Ертегі мен қиялдың арасында қандай байланыс бар? (оқушылар жауабы тыңдалады).
Дескриптор:
ҚБ ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 3-тапсырма. Мәтінді тыңдаймыз. «Керқұла атты Кендебай» ертегісінен үзінді тыңдап, тапсырманы орындаңдар. http://ikitap.kz/audiobook/5189-kerqula_atty_kendebaj/5189-kerqula_atty_kendebaj 1. Ертегіні тыңдау барысында зат есімдерді сындық мағынадағы сөздерімен бірге жазып отырыңдар. Үлгі: керқұла ат, жырты киім, т.б Оқушылар екі топқа бөлініп, тыңдалым мәтіні бойынша «Блум пирамидасы» арқылы бір-біріне маңызды бір сұрақ дайындайды.
ҚБ ӘТН. 2-тапсырма. Оқылым мәтінінен зат есімдерді теріп жазып, тұлғасына қарай талдаңдар. Негізгі және туынды зат есімдерді «Т кестесіне» түсіріп жазыңдар.
Бекіту. Бүгінгі тақырып бойынша оқушылар интерпретациялық, шығармашылық сұрақтар және бағалау сұрақтарын құрастырады.
|
Жұптық жұмыс.
Оқушылар тірек сөздерді қатыстырады; Тақырыпты болжайды; Сұрақтарға дәлелді жауап береді.
Мәтінді тыңдайды; Тыңдалым мәтінінің негізінде жай сұрақтар құрастырады; Нақтылау сұрақтарын құрастырады; Тәжірибе сұрақтарын құрастырады; Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде тақырыптарды реттілікпен орналастырады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Бүгінгі тақырып бойынша оқушылар интерпретациялық, шығармашылық сұрақтар және бағалау сұрақтарын құрастырады.
|
ҚБ «Блум таксономиясы»
ҚБ «Блум таксономиясы»
ҚБ «Блум таксономиясы»
|
5-сынып қазақ тілі оқулығы.
http://ikitap.kz/audiobook/5189-kerqula_atty_kendebaj/5189-kerqula_atty_kendebaj
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс Үйге тапсырма: 6-тапсырма. |
|
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: «Керқұла атты Кендебай» ертегісі 5 сынып
Сабақ жоспары: «Керқұла атты Кендебай» ертегісі 5 сынып
|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
Мектеп: |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Керқұла атты Кендебай» ертегісі |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру; 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, зат есімдердің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, зат есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал «Мен саған сенемін, өйткені ....»(сен білімдісің!) Қызығушылықты ояту Шаттық шеңберінде тұрып, ой бөліседі. Берілген тірек сөздердің мағынасын ашады.
|
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. |
ҚБ «Блум таксономиясы»
|
https://www.google.com/search?q=%D1%84%D0%B0%D0% |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
- Берілген сурет қай ертегіден алынған үзінді? - Ертегі мен қиялдың арасында қандай байланыс бар? (оқушылар жауабы тыңдалады).
Дескриптор:
ҚБ ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 3-тапсырма. Мәтінді тыңдаймыз. «Керқұла атты Кендебай» ертегісінен үзінді тыңдап, тапсырманы орындаңдар. http://ikitap.kz/audiobook/5189-kerqula_atty_kendebaj/5189-kerqula_atty_kendebaj 1. Ертегіні тыңдау барысында зат есімдерді сындық мағынадағы сөздерімен бірге жазып отырыңдар. Үлгі: керқұла ат, жырты киім, т.б Оқушылар екі топқа бөлініп, тыңдалым мәтіні бойынша «Блум пирамидасы» арқылы бір-біріне маңызды бір сұрақ дайындайды.
ҚБ ӘТН. 2-тапсырма. Оқылым мәтінінен зат есімдерді теріп жазып, тұлғасына қарай талдаңдар. Негізгі және туынды зат есімдерді «Т кестесіне» түсіріп жазыңдар.
Бекіту. Бүгінгі тақырып бойынша оқушылар интерпретациялық, шығармашылық сұрақтар және бағалау сұрақтарын құрастырады.
|
Жұптық жұмыс.
Оқушылар тірек сөздерді қатыстырады; Тақырыпты болжайды; Сұрақтарға дәлелді жауап береді.
Мәтінді тыңдайды; Тыңдалым мәтінінің негізінде жай сұрақтар құрастырады; Нақтылау сұрақтарын құрастырады; Тәжірибе сұрақтарын құрастырады; Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде тақырыптарды реттілікпен орналастырады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Бүгінгі тақырып бойынша оқушылар интерпретациялық, шығармашылық сұрақтар және бағалау сұрақтарын құрастырады.
|
ҚБ «Блум таксономиясы»
ҚБ «Блум таксономиясы»
ҚБ «Блум таксономиясы»
|
5-сынып қазақ тілі оқулығы.
http://ikitap.kz/audiobook/5189-kerqula_atty_kendebaj/5189-kerqula_atty_kendebaj
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс Үйге тапсырма: 6-тапсырма. |
|
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















