|
Сабақтың тақырыбы: |
«Кітап» |
|
Оқу мақсаттары: |
2.1.2.1.Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөздердің мағынасын түсіну. 2.1.3.1.Тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация/суреттер таңдау және сұрақтарға жауап беру. 2.1.5.1.Тыңдау көру материалындағы оқиғаларды түсінеді,сұрақтар қою,сипаттау. |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлығы:қарапайым сөздердің мағынасын түсінеді. Көбі:иллюстрация/суреттер таңдау және сұрақтарға жауап береді. Кейбіреуі: Тыңдау көру материалындағы оқиғаларды түсінеді,сұрақтар қою,сипаттайды. |
|
Күтілетін нәтиже: |
Сөмкедегі оқу құрал жабдықтарын сипаттайды,үлгіге қарап шағын мәтін құрайды. |
|
Жаңа сөздер: |
Кітап,дәптер,қаламсауыт,ұштағыш.өшіргіш. |
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Суреттер,үлестірмелі карточкалар,смайликтер. |
|
Оқыту әдістері: |
Түсіндіру,салыстыру,сұрақ-жауап, «3ақиқат,1жалған», «Венн диаграммасы», «Жадыны дамытуға арналған ойын» |
|
Дереккөздері: |
Әдістемелік құрал,дидактикалық материалдар,сөздік |
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Кезең, оның мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Оқу үшін бағалау, оқуды бағалау |
Дереккөздер Ресурстар |
|
|
||||||||
|
Кіріспе 2 минут |
Психологиялық дайындық. Армысың жан досым Міне екі қолым бос, Жүрегіме жылу қос. |
Оқушылармен сәлемдеседі. Сабақта психологиялық ахуал тудыру үшін, барлығына тілектер тілейді. |
Оқушылар шаттық шеңберін құрып,тілектер тілеу арқылы сабаққа деген ынталалырын арттырады. Оқу құралдарын даярлайды. |
Ауызша мадақтау «Керемет!» |
Әуен |
|
|
||||||||
|
2 мин |
Кері байланыс Кітап не үшін керек? Дәптер не үшін керек? Сызғыш не үшін керек? Өшіргіш не үшін керек? |
Мұғалім өткен тақырып бойынша «Ми шайқау» стратегиясын қолданып сұрақтар қояды.(слайд көрсетеді) |
Оқушылар топта тұрып кезекпен жауап береді.Білмеген оқушыларға басқа оқушылар көмектеседі. |
Смайликтер
|
слайд |
|
|
||||||||
|
3 мин |
«Буындардан сөз құра » әдісі Мақсаты: буындарды қосу арқылы сөз шығару. |
Мұғалім слайд көрсету арқылы оқушыларға тапсырманы түсіндіреді. |
Екі топ кезектесіп жауап береді.Қандай сөздер құрағанын айтады. |
Ауызша марапаттау, смайликтер |
Дәптер |
|
|
||||||||
|
3 минут
|
|
«Суретке қарап сөйлем құра» М: оқушылар ойланып, өз ойларын жұбымен, тобымен бөлісіп,сөйлем құрастырады. |
1топқа «Кітапханада» 2топқа «Кітап дүкенінде» Тақырыптары бойынша оқушылар суретке қарап диалог құрады. |
Берілген тақырыптар бойынша оқушылар суретке қарап диалог құрастырады. Екі топтан 2оқушы шығып қорғайды. |
Жұптық жұмыс |
Слайд 2-3 |
|||||||||
|
3 минут |
|
«Үш ақиқат, бір жалған» стратегиясы Мақсаты: Әдейлеп бір сөзді қате жазу, басқа топ тауып алулары керек. |
Дұрыс емес сөзді көрсет Кітап,дәптер,қалам, сызгыш. Өшіргіш,сөмке,қарындаш, кұнделік |
Екі топтың оқушылары бірін –бірі тексереді,қателерін түзету керек . Сызгыш-сызғыш Кұнделік-күнделік |
Смайликтер 2топ бір-бірін бағалайды |
А4 парақтары |
|||||||||
|
3 мин |
«Венн диаграммасы» әдісі М:Топқа берілген тапсырманы тездетіп орындап, қорғау, басқа топтардан баға алу |
Топтық жұмыс Топ алдында жұмыстарын қорғайды. Жұмысты қорғауға шығатын оқушыны топ спикері анықтап отырады. |
Орындалған тапсырманы тақтаға шығып оқу құралдары кітап пен қаламның айырмашылықтарын ажыратып,ұқсас жақтарын салыстырып айтады. |
Бағдаршам Жасалған жұмыстарын тексертіп баға алады. |
Флипчарт Интербелсенді тақта |
|
|||||||||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Оқушылардың бойларын сергіту «Қаражорға»биі |
Қимылды қайталау |
Бас бармақ |
Интербелсенді тақта |
|
|||||||||
|
3 минут |
Бағалау. Жадыны дамытуға арналған ойын Мақсаты; Жұпта/топта шектеулі уақыт ішінде бұл сөздерді еске алу қажет. Үйге тапсырма |
Күнделікті енді ашайық, Үй тапсырмасын жазайық. Бүгінгі алған білімді, Ұмытпай, есте сақтайық
№4тапсырма,134- бет.өлеңді мәнерлеп оқу. |
Барынша көп дұрыс жауаптарға сыйлық тағайындалады – дұрыс сөз + жазу ережесін сақтау! Кроссворд шешу «Оқ
|
Журналға баға қою |
Постерлерге жазу арқылы жауап береді |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Кітап"
Сабақ жоспары "Кітап"
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Кітап» |
|
Оқу мақсаттары: |
2.1.2.1.Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөздердің мағынасын түсіну. 2.1.3.1.Тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация/суреттер таңдау және сұрақтарға жауап беру. 2.1.5.1.Тыңдау көру материалындағы оқиғаларды түсінеді,сұрақтар қою,сипаттау. |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлығы:қарапайым сөздердің мағынасын түсінеді. Көбі:иллюстрация/суреттер таңдау және сұрақтарға жауап береді. Кейбіреуі: Тыңдау көру материалындағы оқиғаларды түсінеді,сұрақтар қою,сипаттайды. |
|
Күтілетін нәтиже: |
Сөмкедегі оқу құрал жабдықтарын сипаттайды,үлгіге қарап шағын мәтін құрайды. |
|
Жаңа сөздер: |
Кітап,дәптер,қаламсауыт,ұштағыш.өшіргіш. |
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Суреттер,үлестірмелі карточкалар,смайликтер. |
|
Оқыту әдістері: |
Түсіндіру,салыстыру,сұрақ-жауап, «3ақиқат,1жалған», «Венн диаграммасы», «Жадыны дамытуға арналған ойын» |
|
Дереккөздері: |
Әдістемелік құрал,дидактикалық материалдар,сөздік |
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Кезең, оның мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Оқу үшін бағалау, оқуды бағалау |
Дереккөздер Ресурстар |
|
|
||||||||
|
Кіріспе 2 минут |
Психологиялық дайындық. Армысың жан досым Міне екі қолым бос, Жүрегіме жылу қос. |
Оқушылармен сәлемдеседі. Сабақта психологиялық ахуал тудыру үшін, барлығына тілектер тілейді. |
Оқушылар шаттық шеңберін құрып,тілектер тілеу арқылы сабаққа деген ынталалырын арттырады. Оқу құралдарын даярлайды. |
Ауызша мадақтау «Керемет!» |
Әуен |
|
|
||||||||
|
2 мин |
Кері байланыс Кітап не үшін керек? Дәптер не үшін керек? Сызғыш не үшін керек? Өшіргіш не үшін керек? |
Мұғалім өткен тақырып бойынша «Ми шайқау» стратегиясын қолданып сұрақтар қояды.(слайд көрсетеді) |
Оқушылар топта тұрып кезекпен жауап береді.Білмеген оқушыларға басқа оқушылар көмектеседі. |
Смайликтер
|
слайд |
|
|
||||||||
|
3 мин |
«Буындардан сөз құра » әдісі Мақсаты: буындарды қосу арқылы сөз шығару. |
Мұғалім слайд көрсету арқылы оқушыларға тапсырманы түсіндіреді. |
Екі топ кезектесіп жауап береді.Қандай сөздер құрағанын айтады. |
Ауызша марапаттау, смайликтер |
Дәптер |
|
|
||||||||
|
3 минут
|
|
«Суретке қарап сөйлем құра» М: оқушылар ойланып, өз ойларын жұбымен, тобымен бөлісіп,сөйлем құрастырады. |
1топқа «Кітапханада» 2топқа «Кітап дүкенінде» Тақырыптары бойынша оқушылар суретке қарап диалог құрады. |
Берілген тақырыптар бойынша оқушылар суретке қарап диалог құрастырады. Екі топтан 2оқушы шығып қорғайды. |
Жұптық жұмыс |
Слайд 2-3 |
|||||||||
|
3 минут |
|
«Үш ақиқат, бір жалған» стратегиясы Мақсаты: Әдейлеп бір сөзді қате жазу, басқа топ тауып алулары керек. |
Дұрыс емес сөзді көрсет Кітап,дәптер,қалам, сызгыш. Өшіргіш,сөмке,қарындаш, кұнделік |
Екі топтың оқушылары бірін –бірі тексереді,қателерін түзету керек . Сызгыш-сызғыш Кұнделік-күнделік |
Смайликтер 2топ бір-бірін бағалайды |
А4 парақтары |
|||||||||
|
3 мин |
«Венн диаграммасы» әдісі М:Топқа берілген тапсырманы тездетіп орындап, қорғау, басқа топтардан баға алу |
Топтық жұмыс Топ алдында жұмыстарын қорғайды. Жұмысты қорғауға шығатын оқушыны топ спикері анықтап отырады. |
Орындалған тапсырманы тақтаға шығып оқу құралдары кітап пен қаламның айырмашылықтарын ажыратып,ұқсас жақтарын салыстырып айтады. |
Бағдаршам Жасалған жұмыстарын тексертіп баға алады. |
Флипчарт Интербелсенді тақта |
|
|||||||||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Оқушылардың бойларын сергіту «Қаражорға»биі |
Қимылды қайталау |
Бас бармақ |
Интербелсенді тақта |
|
|||||||||
|
3 минут |
Бағалау. Жадыны дамытуға арналған ойын Мақсаты; Жұпта/топта шектеулі уақыт ішінде бұл сөздерді еске алу қажет. Үйге тапсырма |
Күнделікті енді ашайық, Үй тапсырмасын жазайық. Бүгінгі алған білімді, Ұмытпай, есте сақтайық
№4тапсырма,134- бет.өлеңді мәнерлеп оқу. |
Барынша көп дұрыс жауаптарға сыйлық тағайындалады – дұрыс сөз + жазу ережесін сақтау! Кроссворд шешу «Оқ
|
Журналға баға қою |
Постерлерге жазу арқылы жауап береді |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз














