Сабақ жоспары
|
Сабақтың тақырыбы: §2. Координаталық сәуле |
Ж.Болғанбаев атындағы Самар орта мектеп лицейі |
|||||
|
Күні: 5.09.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Акенева Асем Жумагалиевна |
|||||
|
Сынып: 5 «а», 5 «б» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Оқу мақсаттары: |
5.3.1.1. Өлшеудің түрлі ұзындық бірліктерін білу және координаталық сәуледегі бірлік кесінді дегенді түсіну; 5.5.2.2. Натурал сандарды координаталық сәуледе кескіндеу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады. |
|||||
|
Жетістік критерийлері: |
Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс. |
|||||
|
Тілдік мақсат: |
Осы тақырыпқа қатысты терминдерді меңгере алады. |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту: |
Әділдікке, патриоттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Геометрия, тұрмыста қолдана алу |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары: |
Таратпа материалдар, көрнекі-демонстрациялық құралдар, фигуралар |
|||||
|
Бастапқы білім |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Оқыту ресурстары |
||||
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру сәті Үй жұмысын тексеру Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл» |
|
||||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут |
1. Санды цифрлар арқылы жаз: жиырма миллиард жиырма миллион жиырма мың жиырма. 2. 256 387 210 саны үшін анықта: а) үлкен разрядты; б) он мыңдық разрядтағы цифрды; с) 2 цифры қай разрядта орналасқан? Қайтала 1) Сен білетін ұзындық өлшем бірліктері:
1
1 1м 10 мм 2) №11 3) Орындап көр: а) ОХ сәулесін сал, оң жағына бағыт көрсеткішін қой. б) Осы сәуледе А нүктесін белгіле. с) Сәуленің басына (О нүктесі) 0 санын жаз, ал А нүктесінің астына 1 санын жаз. ОА кесіндісі бірлік кесінді деп аталады. |
|
||||
|
Топпен жұмыс 15 минут |
|
|
||||
|
Жеке жұмыс 10 минут |
Оқулықпен жұмыс, деңгейлік тапсырмаларды қолдану А деңгейінің есептері №14, №15(1). В деңгейінің есептері №17, №19.
|
|
||||
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту Рефлексия Қызыл - өзіне сенімді, алдына мақсат қоя білетін жандар. Жасыл – ақ көңіл, табиғатты сүйетін жандар. Сары – ниеті таза, пейілі кең жомарт жандар Көк – мейірімді, сенімді, биік армандарды көздейтін жандар Үйге тапсырма: №15(2), №18. |
|
||||
|
|
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Координаталық сәуле"
Сабақ жоспары "Координаталық сәуле"
Сабақ жоспары
|
Сабақтың тақырыбы: §2. Координаталық сәуле |
Ж.Болғанбаев атындағы Самар орта мектеп лицейі |
|||||
|
Күні: 5.09.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Акенева Асем Жумагалиевна |
|||||
|
Сынып: 5 «а», 5 «б» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Оқу мақсаттары: |
5.3.1.1. Өлшеудің түрлі ұзындық бірліктерін білу және координаталық сәуледегі бірлік кесінді дегенді түсіну; 5.5.2.2. Натурал сандарды координаталық сәуледе кескіндеу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады. |
|||||
|
Жетістік критерийлері: |
Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс. |
|||||
|
Тілдік мақсат: |
Осы тақырыпқа қатысты терминдерді меңгере алады. |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту: |
Әділдікке, патриоттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Геометрия, тұрмыста қолдана алу |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары: |
Таратпа материалдар, көрнекі-демонстрациялық құралдар, фигуралар |
|||||
|
Бастапқы білім |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Оқыту ресурстары |
||||
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру сәті Үй жұмысын тексеру Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл» |
|
||||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут |
1. Санды цифрлар арқылы жаз: жиырма миллиард жиырма миллион жиырма мың жиырма. 2. 256 387 210 саны үшін анықта: а) үлкен разрядты; б) он мыңдық разрядтағы цифрды; с) 2 цифры қай разрядта орналасқан? Қайтала 1) Сен білетін ұзындық өлшем бірліктері:
1
1 1м 10 мм 2) №11 3) Орындап көр: а) ОХ сәулесін сал, оң жағына бағыт көрсеткішін қой. б) Осы сәуледе А нүктесін белгіле. с) Сәуленің басына (О нүктесі) 0 санын жаз, ал А нүктесінің астына 1 санын жаз. ОА кесіндісі бірлік кесінді деп аталады. |
|
||||
|
Топпен жұмыс 15 минут |
|
|
||||
|
Жеке жұмыс 10 минут |
Оқулықпен жұмыс, деңгейлік тапсырмаларды қолдану А деңгейінің есептері №14, №15(1). В деңгейінің есептері №17, №19.
|
|
||||
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту Рефлексия Қызыл - өзіне сенімді, алдына мақсат қоя білетін жандар. Жасыл – ақ көңіл, табиғатты сүйетін жандар. Сары – ниеті таза, пейілі кең жомарт жандар Көк – мейірімді, сенімді, биік армандарды көздейтін жандар Үйге тапсырма: №15(2), №18. |
|
||||
|
|
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз













