|
Сабақ: №39 |
Мектеп:«Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ |
||||
|
Күні: 05.12.2018 |
Мұғалімнің есімі: Садуова Динара Абдыразаковна |
||||
|
Сынып: 8«Г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Тақырыбы |
Квадрат үшмүше |
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары) |
8.2.1.3 квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||
|
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: |
|||||
|
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||
|
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Квадрат үшмүшелерді қысқартып, есептер шығара алады |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||
|
«Квадрат үшмүше», «дискриминант», «Виет теоремасы», «келтірілген теңдеу», «толымсыз теңдеу» |
|||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер «квадрат үшмүше дегеніміз не», «квадрат үшмүшені көбейткішке жіктеуді қалай түсенесіз?», Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||
|
Бағалау критериийі |
|
||||
|
Дескриптор |
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» Жалпы ұлттық идеясы арқылы - «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығында - жеңіл тапсырмадан күрделі тапсырмаға өтуде жұмыстың ең маңызды шарттарын қамтуды білетін, білімін толықтырып, жақсартып тұрақты өсуіп отыратын шығармашылықпен жұмыс атқаратын тұлғаны қалыптастыру |
||||
|
Алдыңғы оқу |
8.2.1.2 үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөлу |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|
||
|
Басталуы |
Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеу, психологиялық ахуал арқылы сабаққа назарын аудару «Миға шабуыл» әдісі ақылы сұрақ жауап 1. Квадраттық теңдеу дегеніміз не? 2. Квадраттық теңдеудің қандай түрлері бар? 3. Квадраттық теңдеуді қалай шешеміз? Кері байланыс: (проблемалық сұрақ) Артығын тап:
Жарайсыңдар! |
Сұрақ-жауап Слайд |
|
||
|
Ортасы |
Сабақтың тақырыбын хабарлап, мақсатымен таныстыру
1 тапсырма
Кері байланыс: Оқушылар өз-өздерін бағалайды
2-тапсырма Ереже бойынша оқушылар квадраттық теңдеу құрады және түбірін табады
Кері байланыс: Тапсырманы орындап болғаннан кейін топтар өз жұмыстарын тақтамен тексереді. Қорытынды айтады. 3 тапсырма «Ойлан-жұптас-бөліс» (жұптық жұмыс) . Ереже бойынша көбейткіштерге жіктейді
Кері байланыс: Тапсырманы орындап болғаннан кейін жұптар бір-бірінің жұмыстарын тексереді. Қорытынды айтады. 4 тапсырма
Тақтаға 2 оқушы шығып, есептерді шығарады, қалған оқушылар дәптерге жазады Кері байланыс: Оқушылар жауабын слайд арқылы тексереді. Қорытынды айтады. Қалыптастырушы бағалауға тапсырма
|
Слайд
Слайд
таратпа
|
|
||
|
Аяқталуы |
Сабақты бекіту. Оқушылар квадрат үшмүшені көбейткішке жіктеу алгоритмін айтады
Қорытындылау «Қосу, алу, қызықты» Мен үшін құнды болған мәлімет -------------- Сәтсіз болған нәрсе ------------------------------ Мен үшін қызық болды ----------------------- Бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы өздерінің реттік номеріне стикер жабыстырады Жасыл – жақсы Сары – ескерту Қызыл- қате пікір Үйге тапсырма. №9.20 |
Оқулық
|
|
||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
|
Оқушылар тақырыптың толық меңгергенін білу үшін тақырыпқа сәйкес стратегиялар таңдап алдым. Қабілеті жоғары оқушыға деңгейі бойынша жеке тапсырма берілді. |
Табыс крийтерийлері арқылы топтық, жұптық, жеке жұмыс ия, жоқ сұрақтары арқылы бекітемін. |
Топпен жұмыс жасаған кезде сынып ішінің қозғалуға ыңғайлы етіп орналастыру |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|
|||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Квадрат үшмүше" 8 сынып
Сабақ жоспары "Квадрат үшмүше" 8 сынып
|
Сабақ: №39 |
Мектеп:«Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ |
||||
|
Күні: 05.12.2018 |
Мұғалімнің есімі: Садуова Динара Абдыразаковна |
||||
|
Сынып: 8«Г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Тақырыбы |
Квадрат үшмүше |
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары) |
8.2.1.3 квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||
|
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: |
|||||
|
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||
|
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Квадрат үшмүшелерді қысқартып, есептер шығара алады |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||
|
«Квадрат үшмүше», «дискриминант», «Виет теоремасы», «келтірілген теңдеу», «толымсыз теңдеу» |
|||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер «квадрат үшмүше дегеніміз не», «квадрат үшмүшені көбейткішке жіктеуді қалай түсенесіз?», Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||
|
Бағалау критериийі |
|
||||
|
Дескриптор |
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» Жалпы ұлттық идеясы арқылы - «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығында - жеңіл тапсырмадан күрделі тапсырмаға өтуде жұмыстың ең маңызды шарттарын қамтуды білетін, білімін толықтырып, жақсартып тұрақты өсуіп отыратын шығармашылықпен жұмыс атқаратын тұлғаны қалыптастыру |
||||
|
Алдыңғы оқу |
8.2.1.2 үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөлу |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|
||
|
Басталуы |
Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеу, психологиялық ахуал арқылы сабаққа назарын аудару «Миға шабуыл» әдісі ақылы сұрақ жауап 1. Квадраттық теңдеу дегеніміз не? 2. Квадраттық теңдеудің қандай түрлері бар? 3. Квадраттық теңдеуді қалай шешеміз? Кері байланыс: (проблемалық сұрақ) Артығын тап:
Жарайсыңдар! |
Сұрақ-жауап Слайд |
|
||
|
Ортасы |
Сабақтың тақырыбын хабарлап, мақсатымен таныстыру
1 тапсырма
Кері байланыс: Оқушылар өз-өздерін бағалайды
2-тапсырма Ереже бойынша оқушылар квадраттық теңдеу құрады және түбірін табады
Кері байланыс: Тапсырманы орындап болғаннан кейін топтар өз жұмыстарын тақтамен тексереді. Қорытынды айтады. 3 тапсырма «Ойлан-жұптас-бөліс» (жұптық жұмыс) . Ереже бойынша көбейткіштерге жіктейді
Кері байланыс: Тапсырманы орындап болғаннан кейін жұптар бір-бірінің жұмыстарын тексереді. Қорытынды айтады. 4 тапсырма
Тақтаға 2 оқушы шығып, есептерді шығарады, қалған оқушылар дәптерге жазады Кері байланыс: Оқушылар жауабын слайд арқылы тексереді. Қорытынды айтады. Қалыптастырушы бағалауға тапсырма
|
Слайд
Слайд
таратпа
|
|
||
|
Аяқталуы |
Сабақты бекіту. Оқушылар квадрат үшмүшені көбейткішке жіктеу алгоритмін айтады
Қорытындылау «Қосу, алу, қызықты» Мен үшін құнды болған мәлімет -------------- Сәтсіз болған нәрсе ------------------------------ Мен үшін қызық болды ----------------------- Бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы өздерінің реттік номеріне стикер жабыстырады Жасыл – жақсы Сары – ескерту Қызыл- қате пікір Үйге тапсырма. №9.20 |
Оқулық
|
|
||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
|
Оқушылар тақырыптың толық меңгергенін білу үшін тақырыпқа сәйкес стратегиялар таңдап алдым. Қабілеті жоғары оқушыға деңгейі бойынша жеке тапсырма берілді. |
Табыс крийтерийлері арқылы топтық, жұптық, жеке жұмыс ия, жоқ сұрақтары арқылы бекітемін. |
Топпен жұмыс жасаған кезде сынып ішінің қозғалуға ыңғайлы етіп орналастыру |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|
|||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||
шағым қалдыра аласыз































