Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сабақ жоспары: "Мектебіме саяхат. Аа дыбысы мен әрпі" 1 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Пәні: Сауат ашу |
Мектеп: Ескелді ауданы, Т.Рүстембеков АОМ |
||||||||||||||||||||||
Күні: 11.09.2020 |
Мұғалімнің есімі: Қапасова Айжан Бектасқызы |
||||||||||||||||||||||
Сынып: 3 сынып |
Қатысқандар саны:15 Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||
Тақырыбы |
Мектебіме саяхат. Аа дыбысы мен әрпі |
||||||||||||||||||||||
Бөлім |
Тыңдалым және айтылым Оқылым Жазылым |
||||||||||||||||||||||
Бөлімше |
2.9 . дыбыс пен әріпті тану және ажырату 3.8 каллиграфиялық нормаларды сақтау |
||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
1.1.1.1.тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу,сөз,сөйлем)ажырату мазмұнын түсіну. 1.2.9.1.әріпті тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.3.8.1.жазу жолын,жоларалық кеңістікті,жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Тыңдау барысында тілдік бірліктерді сөйлеу,сөз,сөйлемдерді ажырату мазмұнын түсіну. |
||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Әріпті тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру |
|||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар:. Жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтау,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
|||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу Түсіну Қолдану |
||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
1. Тыңдау барысында тілдік бірліктерді сөйлейді,сөз,сөйлемдерді ажыратады. 2.Әріптерді таниды,ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді. 3.Жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтайды,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. |
||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
|
||||||||||||||||||||||
Пәндік лексика және терминдер |
Тақырыпқа байланысты үш тілде айтуға үйрету.
|
||||||||||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар |
|
||||||||||||||||||||||
Құндылықтар |
«Мәңгілік ел» идеясының құндылығы ретінде топта және жеке жұмыс жүргізу кезінде бір-бірін тыңдауға,құрметтеуге тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
||||||||||||||||||||||
АКТ мен байланыс |
Алма,айран,асық сурет бойынша есте сақтау дағдыларын қалыптастыру. Суреттер көрсету (картинкалар) |
||||||||||||||||||||||
Бұған дейінгі меңгерілген білім |
Оқушылар мектептің бір күнін сипаттау үшін және айтып беру үшін мектеп туралы әңгімелермен,балаларға арналған өлеңдермен және сөздермен таныс болуы керек. |
||||||||||||||||||||||
Жоспарлан-ған уақыт40 минут |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың басы минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал «Жылы алақан» Ширату жаттығуы. Біз бақытты баламыз, Шаттық әнге саламыз. Сабақтан бір қалмаймыз, Білім нәрін жинаймыз. Топқа бөлу. «Пазл» әдісі. 1-топ: «Кітапхана» 2-топ: «Асхана» 3-топ «Спортзал» суреттері арқылы топтасады. -Оқушыларға жаңа сабақты таныстыру. Жұмбақ шешкізу. Мақсаты: Суреттерді пайдалана отырып,оқушыларға Аа әрпі мен дыбысын таныстыру. Нәтижесінде:Ұсынылған суреттерге байланысты оқушылар өз ойларымен бөліседі.Жұмбақтың жауабының А әрпінен басталып тұрғанын айтады. -А а әрпін таныстыру. Айбат шегер алыстан, Аң патшасы (арыстын).
Айдында жүзеді, Тірі күміс сүзеді. Бұл не? (аққу)
ҚБ. «Таулар» әдісі арқылы бағаланады.
Толық жауап Толық емес жауап Қалыпты жауап |
Шаттық шеңбері
https://youtu. be/Di2eHAsIQ1A
|
|||||||||||||||||||||
минут |
Тапсырма №1 Оқулықпен жұмыс Саралау тәсілі: Белсенді оқыту: (Т) «Ой қозғау» әдісі арқылы оқушыларға суретке қарай отырып,өз мектебін салыстыра отыра,әңгімелеу тапсырылады. -Бұл суретте не бейнеленген? -Өзің білім алатын мектеппен салыстыра аласың ба? Мақсаты: Оқушылар сурет бойынша әңгімелеу,өз мектебін суреттегі мектеппен салыстыру. Нәтижесінде:Ұсынылған сурет бойынша оқушылар өз ойларын айтады.Суретке қарай отырып,өз мектептерін салыстырады. ҚБ. Топтар бірін-бірі «Жалауша әдісі» арқылы бағалайды.
Толық жауап Толық емес жауап Қалыпты жауап
Тапсырма №2 Оқулықпен жұмыс Саралау тәсілі: Белсенді оқыту:
(Ж) «Сәйкестендіру» әдісі арқылы оқушыларға мектепте орналасқан бөлмелердің схемасын сызу тапсырылады. Мақсаты: Суретке қарай отыра оқушылар мектепте қандай орындардың барымен танысу.
Қ.Б. Жұптар бір-бірін «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі: 1. Тыңдау барысында тілдік бірліктерді сөйлейді,сөз,сөйлемдерді ажыратады. |
Дескрипторлары: 1. Бөлмелердің схемасын сыза отырып,мектепте орналасқан асхана,кітапхана,спортзалмен танысады. 2.Сөйлемдерді оқиды. Ол орындарда қандай жұмыстар атқарылатындығын әңгімелейді.
|
||||||||||||||||||||||
минут |
Тапсырма №3 Саралау тәсілі: Белсенді оқыту:
(Ө.) «Кім тапқыр?» әдісі арқылы оқушыларға тапсырмалар таратылады.
Мақсаты:Көп нүктенің орнына тиісті
әріпті жазып,сөздерге дыбыстық талдау
жасау. Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |