Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ: қазақ тілі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мектепке барар жол-оқылым |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
О1.1.1 Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын түсінеді О2.1.1 Мәтіннің мағынасын түсіну үшін солдан оңға,жоғарыдан төмен оқылатынын біледі О3.1.1 Сөз мағынасын оқи отырып талдайды Үлкендердің көмегі арқылы ақпараттарды таңдайды |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар мектепке күнде қалай келетіндері жайлы әңгімелей алады. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кітаптарға қызығушылықтарын білдіреді және тірек сөздерді қолданып,сурет бойыша айтады |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Сыныпта оқыған қызықты кітаптарын талқылайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Жол көліктерінің атауларын атай алады.(автобус,машина,велосипед) Тақырыпқа байланысты диалог құрастырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Мектеп,саябақ,жол,бағдаршам,жеңіл көлік,жаяу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Абай болыңыз,ереже сақтаңыз,жол болсын!бағдаршамға қара,оңға бұрыл,солға бұрыл. Талқылауға арналған сұрақтар: Көліктер не үшін керек? Мектепке бару үшін қандай көлік түрін таңдар едің? |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған Уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 3 мин. 4 мин. 5 мин |
. «Шаттық шеңбері». «Шаттық шеңберіне» тұрып, бір- біріне тілек білдіртеді. Сандықшадағы түстердің көмегімен топтарға бөлінеді Түстер бойынша топтарға ат қояды Топпен жұмыстың бұрыннан қалыптасқан ережесін еске түсіртеді. «Немен келдің?» Әр топтан бір оқушыдан шығып,мектепке немен,қалай жеткендерін пантомимо арқылы көрсетіп,түсіндірулері керек. ҚБ «Бас бармақ» «Миға шабуыл» Экранға назар аудартылады. Мектепке бару туралы түрлі кітаптар,суреттер,қысқа фильм көрсетіледі және сұрақтар қойылады. - Машинамен,автобуспен,велосипедпен саяхатқа шықтың ба? Саған қай көлік ұнайды? Саяхаттың қандай түрлері бар? |
Оқушылар сыныпқа кірісімен «Шаттық шеңберіне» тұрады. Бір – біріне тілек айтады. Оқушылар сары,жасыл,қызыл түстердің көмегімен топ құрады Топта жұмыс істеу ережесін айтады Қалғандыры оның іс-әрекетін дұрыс тауып,сәйкес суреттерді көрсетеді. Бейнебаян көреді сабақтың тақырыбын болжайды Кітаптағы идеяны түсіну үшін оқушылар жұптасып,кітаптарды қарастырады |
Жанға жайлы музыка Сандықша, түстер жазылған кеспе қағаздар стикер
«Дастархан» youtub |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы ТҮСІНУ 5 мин 2 мин Қолдану 7 мин Сергіту сәті 2 мин Синтез 5мин |
Бір топпен мектепке бару туралы бір мәтін таңдап алып,бағытталған оқу әдісін жүргізіледі -Бұл кітап не туралы? -Саған қай сурет ұнады? Мына сөздер сендерге таныс па?Маған көрсетіңдер...Бұл нені білдіреді? -Кітапты ұнатасың ба? неліктен? ҚБ сөзбен мадақтау Сергіту
сәті
(МК) «Рөлдік ойын»
КБ«Екі жұлдыз бір тілек»
|
Оқушылар көреді, суреттерді жапсырады.
сөздер мен сөз тіркестерін қолданып арнайы параққа жазады Дене қимылдарын жасайды
сары
. |
Сурет кескіндері, желім
Ас мәзірінің үлгісі
Түрлі- түсті қағаз, А4, желім, бояу, қажетті сөздер кесінділері
«Қызыл өрік»
Қажетті сөздер карточкасы
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 7 мин Рефлексия
|
ҚБ «Күлегештер» Шынайы өмірде оқушының кіммен мектепке келетінін сұрақ – жауап арқылы айтқызу. Оқушыларға бір – біріне сұрақ қойғызып, дұрыс жауап берулеріне көмек жасау. Оқушылардың қисынды ойлау қабілетін қалыптастыру мақсатында |
Сиқырлы сандық. Сөзжұмбақты шешу
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Мектепке барар жол"1сынып
Сабақ жоспары "Мектепке барар жол"1сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ: қазақ тілі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мектепке барар жол-оқылым |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
О1.1.1 Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын түсінеді О2.1.1 Мәтіннің мағынасын түсіну үшін солдан оңға,жоғарыдан төмен оқылатынын біледі О3.1.1 Сөз мағынасын оқи отырып талдайды Үлкендердің көмегі арқылы ақпараттарды таңдайды |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар мектепке күнде қалай келетіндері жайлы әңгімелей алады. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кітаптарға қызығушылықтарын білдіреді және тірек сөздерді қолданып,сурет бойыша айтады |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Сыныпта оқыған қызықты кітаптарын талқылайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Жол көліктерінің атауларын атай алады.(автобус,машина,велосипед) Тақырыпқа байланысты диалог құрастырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Мектеп,саябақ,жол,бағдаршам,жеңіл көлік,жаяу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Абай болыңыз,ереже сақтаңыз,жол болсын!бағдаршамға қара,оңға бұрыл,солға бұрыл. Талқылауға арналған сұрақтар: Көліктер не үшін керек? Мектепке бару үшін қандай көлік түрін таңдар едің? |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған Уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 3 мин. 4 мин. 5 мин |
. «Шаттық шеңбері». «Шаттық шеңберіне» тұрып, бір- біріне тілек білдіртеді. Сандықшадағы түстердің көмегімен топтарға бөлінеді Түстер бойынша топтарға ат қояды Топпен жұмыстың бұрыннан қалыптасқан ережесін еске түсіртеді. «Немен келдің?» Әр топтан бір оқушыдан шығып,мектепке немен,қалай жеткендерін пантомимо арқылы көрсетіп,түсіндірулері керек. ҚБ «Бас бармақ» «Миға шабуыл» Экранға назар аудартылады. Мектепке бару туралы түрлі кітаптар,суреттер,қысқа фильм көрсетіледі және сұрақтар қойылады. - Машинамен,автобуспен,велосипедпен саяхатқа шықтың ба? Саған қай көлік ұнайды? Саяхаттың қандай түрлері бар? |
Оқушылар сыныпқа кірісімен «Шаттық шеңберіне» тұрады. Бір – біріне тілек айтады. Оқушылар сары,жасыл,қызыл түстердің көмегімен топ құрады Топта жұмыс істеу ережесін айтады Қалғандыры оның іс-әрекетін дұрыс тауып,сәйкес суреттерді көрсетеді. Бейнебаян көреді сабақтың тақырыбын болжайды Кітаптағы идеяны түсіну үшін оқушылар жұптасып,кітаптарды қарастырады |
Жанға жайлы музыка Сандықша, түстер жазылған кеспе қағаздар стикер
«Дастархан» youtub |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы ТҮСІНУ 5 мин 2 мин Қолдану 7 мин Сергіту сәті 2 мин Синтез 5мин |
Бір топпен мектепке бару туралы бір мәтін таңдап алып,бағытталған оқу әдісін жүргізіледі -Бұл кітап не туралы? -Саған қай сурет ұнады? Мына сөздер сендерге таныс па?Маған көрсетіңдер...Бұл нені білдіреді? -Кітапты ұнатасың ба? неліктен? ҚБ сөзбен мадақтау Сергіту
сәті
(МК) «Рөлдік ойын»
КБ«Екі жұлдыз бір тілек»
|
Оқушылар көреді, суреттерді жапсырады.
сөздер мен сөз тіркестерін қолданып арнайы параққа жазады Дене қимылдарын жасайды
сары
. |
Сурет кескіндері, желім
Ас мәзірінің үлгісі
Түрлі- түсті қағаз, А4, желім, бояу, қажетті сөздер кесінділері
«Қызыл өрік»
Қажетті сөздер карточкасы
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 7 мин Рефлексия
|
ҚБ «Күлегештер» Шынайы өмірде оқушының кіммен мектепке келетінін сұрақ – жауап арқылы айтқызу. Оқушыларға бір – біріне сұрақ қойғызып, дұрыс жауап берулеріне көмек жасау. Оқушылардың қисынды ойлау қабілетін қалыптастыру мақсатында |
Сиқырлы сандық. Сөзжұмбақты шешу
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















