5-БӨЛІМ: САЯХАТ 3 -САБАҚ
|
Тақырыбы: Мен анаммен бара мын |
Мектебі: |
|||
|
Күні, айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
1-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну жэне тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.
|
|||
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар: Отбасы мүшелерін атай алады, өзінің қандай да бір жерге (дүкенге, саябаққа, мектепке, үйге, тауға) кіммен баратынын айта алады. |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Өзінің мектепке/үйге кіммен баратынын айта алады, мұғалімнің көмегімен көмектес септігінің жалғауын дұрыс колдана алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар: Сабақта үйренген кұрылымдык үлгілерді өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезендері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (2-5 минут)
Сабақтың ортасы (6-40 минут)
Сабақтың соңы 41-45 минут
|
-Сәлеметсіздер ме, балалар?! - Қазыр жылдың қай мезгілі? -Ауа райы қандай? Оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген суретке аударамын. Сурет бойынша балалардың мектепке кіммен баратынын түсіндіремін. Оқушылар ата, әже, ана деген сөздерді қайталайды, балалардың қайда баратынын айта алуға жаттығады.
2-тапсырма арқылы қайда? сұрағы қайталанады. «Сен қайда барасың?» деген сұраққа оқушьшар кесте бойынша жауап береді (Мен мектепке (тауга, дүкенге, саябаққа) барамын). Суретгер бойынша оқушылардың есіне мектеп, тау, саябақ, дүкен сөздерін түсіреді. Сондай-ақ екінші кесте бойынша мұғалім кіммен? деген сұрақты түсіндіремін. Бұл сұракка да кесте бойынша жауап беру үлгілерін көрсетеді. Мысалы: Мен анаммен (әкеммен, атаммен, әжеммен) барамын. Осы тапсырма арқылы оқушылар кайда баратынын және кіммен баратынын айта алуға жаттығады. 3-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді. Бірінші оқушы сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді. Екінші бала сұрақтарға өз қалауы бойынша жауап береді. Мысалы:
«Есте сақта!» айдары бойынша мұғалім барамын етістігінің болымсыз түрін (бармаймын) түсіндіредімін. Оны еркін қолдануға жаттықтырады. 4-тапсырмада оқушылар барамын, бармаймын етістігінің қолданысын берілген сөйлемдерді толықтырып айту арқьшы қайталайды. Сөйлемнің қасына қойылған белгі бойынша оқушылар барамын, бармаймын сөздерін қолданады. Осы тапсырмада берілген «Сен қайда барасың? Сен кіимен бара- сың?» деген сұрақтарға жауап беру арқылы бару етістігін I жақта қолдануды бекіте түседі. Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар окулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.
|
Оқулық 68-69 беттер.
Аудиодиск: 5.3.1.
№2 жұмыс дәптері.
Қосымша тапсырма: 5.3.
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары:" Мен анаммен барамын" 1-сынып
Сабақ жоспары:" Мен анаммен барамын" 1-сынып
5-БӨЛІМ: САЯХАТ 3 -САБАҚ
|
Тақырыбы: Мен анаммен бара мын |
Мектебі: |
|||
|
Күні, айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
1-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну жэне тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.
|
|||
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар: Отбасы мүшелерін атай алады, өзінің қандай да бір жерге (дүкенге, саябаққа, мектепке, үйге, тауға) кіммен баратынын айта алады. |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Өзінің мектепке/үйге кіммен баратынын айта алады, мұғалімнің көмегімен көмектес септігінің жалғауын дұрыс колдана алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар: Сабақта үйренген кұрылымдык үлгілерді өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезендері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (2-5 минут)
Сабақтың ортасы (6-40 минут)
Сабақтың соңы 41-45 минут
|
-Сәлеметсіздер ме, балалар?! - Қазыр жылдың қай мезгілі? -Ауа райы қандай? Оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген суретке аударамын. Сурет бойынша балалардың мектепке кіммен баратынын түсіндіремін. Оқушылар ата, әже, ана деген сөздерді қайталайды, балалардың қайда баратынын айта алуға жаттығады.
2-тапсырма арқылы қайда? сұрағы қайталанады. «Сен қайда барасың?» деген сұраққа оқушьшар кесте бойынша жауап береді (Мен мектепке (тауга, дүкенге, саябаққа) барамын). Суретгер бойынша оқушылардың есіне мектеп, тау, саябақ, дүкен сөздерін түсіреді. Сондай-ақ екінші кесте бойынша мұғалім кіммен? деген сұрақты түсіндіремін. Бұл сұракка да кесте бойынша жауап беру үлгілерін көрсетеді. Мысалы: Мен анаммен (әкеммен, атаммен, әжеммен) барамын. Осы тапсырма арқылы оқушылар кайда баратынын және кіммен баратынын айта алуға жаттығады. 3-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді. Бірінші оқушы сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді. Екінші бала сұрақтарға өз қалауы бойынша жауап береді. Мысалы:
«Есте сақта!» айдары бойынша мұғалім барамын етістігінің болымсыз түрін (бармаймын) түсіндіредімін. Оны еркін қолдануға жаттықтырады. 4-тапсырмада оқушылар барамын, бармаймын етістігінің қолданысын берілген сөйлемдерді толықтырып айту арқьшы қайталайды. Сөйлемнің қасына қойылған белгі бойынша оқушылар барамын, бармаймын сөздерін қолданады. Осы тапсырмада берілген «Сен қайда барасың? Сен кіимен бара- сың?» деген сұрақтарға жауап беру арқылы бару етістігін I жақта қолдануды бекіте түседі. Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар окулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.
|
Оқулық 68-69 беттер.
Аудиодиск: 5.3.1.
№2 жұмыс дәптері.
Қосымша тапсырма: 5.3.
|
||
шағым қалдыра аласыз















