Қысқа мерзімді жоспар. Тексерілді: __________________________________
3 - бөлім: Менің отбасым және достарым
|
Тақырыбы: Менің анам |
Мектебі: №71 ЖОМ |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Юсупова Гулчехра Батирхановна |
|||||
|
1 сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну 1.2.2.1. Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру. 1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну . 1.3.4.2. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою. 1.5.1.5. Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру 1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен тәуелдік жалғауын ауызша тілде қолдану |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Ақылды, әдемі, күшті сөздерін отббасы мүшелерін сипаттауда қолдана алады.. |
||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Отбасы мүшелері туралы сұрақ қоя алады, отбасы мүшелерінің атын,,,,,, қандай екенін айта алады. |
||||
|
|
Кейбір оқушылар: Отбасы мүшелерін сипаттауда басқа да сөздер қатарын орынды қолдана алады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы (2-5 минут) |
(МК – мұғалімнің көрсетуі) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына ықпал ететін жағымды көңіл-күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру |
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
(МК – мұғалімнің көрсету. Ұ-ұжымдық жұмыс) Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1- тапсырмада берілген сөйлесу үлгісіне аударады.(Менің анам әдемі. Менің әкем ақылды.) Берілген үлгі бойынша оқушылар әдемі сөзін еске түсіріп, ақылды, күшті сөздерімен танысады. Сондай-ақ аталған сөздерді отбасы мүшелерімен байланыстыра қолдануға жаттығады. (МК,Ұ) 2-тапсырмадағы кесте арқылы оқушылар аға-әпкесі, іні-қарындасы туралы бар/жоқ екенін айтуды үйренеді Мысалы: Менің ағам бар.Менің қарындасым жоқ. Бүл тапсырма арқылы оқушылар тағы бір рет отбасы мүшелері атауларын қайталайды, оларды тәуелдік жалғауымен қолдана алуға жаттығады. (МК – мұғалімнің көрсету. Ұ-ұжымдық жұмыс) 3- тапсырмада оқушылар әәәдемі,ақылды,күшті сөздерін өздерінің отбасы мүшелерімен байланысттыруды бекіте түседі. Олар алдыңғы сабақта алған отбасы суретін пайдалана алады Сол сурет бойынша өз отбасында кімдер бар екенін /Бұл менің ағам/, олардың атын/Оның аты.../ және олардың қандай екенін /Менің ағам күшті айта алады. (Ж) 4-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді.Берілген үлгі бойынша оқушылар отбасы мүшелері туралы сөйлеседі. -Бұл кім? Бұл менің анам Оның аты кім? -Оның аты-Алтынай Ол қандай? -Ол әдемі ( МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы, оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. ( Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады. |
Оқулық Аудиодиск: 2.6.1. 2.6.4 |
|||
|
Сабақтың соңы 41-45 минут |
(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға олданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жа бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|||
|
1. Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге? 2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
|
|||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1: 2: |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Менің анам" 1 сынып
Сабақ жоспары "Менің анам" 1 сынып
Қысқа мерзімді жоспар. Тексерілді: __________________________________
3 - бөлім: Менің отбасым және достарым
|
Тақырыбы: Менің анам |
Мектебі: №71 ЖОМ |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Юсупова Гулчехра Батирхановна |
|||||
|
1 сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну 1.2.2.1. Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру. 1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну . 1.3.4.2. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою. 1.5.1.5. Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру 1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен тәуелдік жалғауын ауызша тілде қолдану |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Ақылды, әдемі, күшті сөздерін отббасы мүшелерін сипаттауда қолдана алады.. |
||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Отбасы мүшелері туралы сұрақ қоя алады, отбасы мүшелерінің атын,,,,,, қандай екенін айта алады. |
||||
|
|
Кейбір оқушылар: Отбасы мүшелерін сипаттауда басқа да сөздер қатарын орынды қолдана алады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы (2-5 минут) |
(МК – мұғалімнің көрсетуі) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына ықпал ететін жағымды көңіл-күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру |
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
(МК – мұғалімнің көрсету. Ұ-ұжымдық жұмыс) Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1- тапсырмада берілген сөйлесу үлгісіне аударады.(Менің анам әдемі. Менің әкем ақылды.) Берілген үлгі бойынша оқушылар әдемі сөзін еске түсіріп, ақылды, күшті сөздерімен танысады. Сондай-ақ аталған сөздерді отбасы мүшелерімен байланыстыра қолдануға жаттығады. (МК,Ұ) 2-тапсырмадағы кесте арқылы оқушылар аға-әпкесі, іні-қарындасы туралы бар/жоқ екенін айтуды үйренеді Мысалы: Менің ағам бар.Менің қарындасым жоқ. Бүл тапсырма арқылы оқушылар тағы бір рет отбасы мүшелері атауларын қайталайды, оларды тәуелдік жалғауымен қолдана алуға жаттығады. (МК – мұғалімнің көрсету. Ұ-ұжымдық жұмыс) 3- тапсырмада оқушылар әәәдемі,ақылды,күшті сөздерін өздерінің отбасы мүшелерімен байланысттыруды бекіте түседі. Олар алдыңғы сабақта алған отбасы суретін пайдалана алады Сол сурет бойынша өз отбасында кімдер бар екенін /Бұл менің ағам/, олардың атын/Оның аты.../ және олардың қандай екенін /Менің ағам күшті айта алады. (Ж) 4-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді.Берілген үлгі бойынша оқушылар отбасы мүшелері туралы сөйлеседі. -Бұл кім? Бұл менің анам Оның аты кім? -Оның аты-Алтынай Ол қандай? -Ол әдемі ( МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы, оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. ( Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады. |
Оқулық Аудиодиск: 2.6.1. 2.6.4 |
|||
|
Сабақтың соңы 41-45 минут |
(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға олданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жа бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|||
|
1. Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге? 2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
|
|||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1: 2: |
|||||
шағым қалдыра аласыз













