|
Тақырыбы: Менің аулам |
Мектебі: «Ж.Ақылбаев атындағы эксперименталдық мектеп-гимназия» КММ |
|
|
Күні,айы: 04.11.2017 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Бегельдиева Т.О. |
|
|
2-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.2.1 күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну 2.1.3.1 тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация /суреттер/ сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру |
|
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді |
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: иллюстрация/суреттер/сызбалар таңдайды және қарапайым сұрақтарға жауап береді. |
||
|
Кейбір оқушылар: тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсінеді, сұрақтар қояды және сипаттайды |
||
|
Күтілетін нәтиже |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, өз ауласы жайлы айтады. |
|
|
Жаңа сөздер: |
Аула, әткеншек, құм, сырғанақ, орындық. Қайда? |
|
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Интерактивті тақта, суреттер, үлестірме парақшалар, смайликтер, маркерлер. |
|
|
Оқыту әдістері: |
Түсіндіру, сұрақ-жауап, ассоциаграмма, синквейн, «Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы, сергіту сәті. |
|
|
Дереккөздері: |
Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік |
|
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу |
Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызамын. |
Бір-біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді. |
|
Өткен сабақты тексеру |
Өткен сабақта өткен тақырыптарды қайталатамын. Кемшіліктерді анықтаймын, түзетемін, бағалаймын. |
Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
І. Қызығушылықты ояту |
Бүгінгі өтетін тақырыпты анықтаулары бойынша сөзжұмбақ шештіремін. |
Сұрақтарға жауап береді, сөзжұмбақты шешеді, бүгінгі өтетін тақырыпты анықтайды. |
|
ІІ. Мағынаны тану |
1.Сөздікпен жұмыс. Аула-двор Қайда?-где?куда? әткеншек-качели Құм-песок Сырғанақ-горка Орындық-стул |
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. |
|
«Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын. |
Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. |
|
|
2. Оқушылармен бірлесе отырып, плакатта жазылған «Аула» сөзіне тірек сөздер арқылы ассоциаграмма құрғызамын. 3.Мәтінмен жұмыс.Тыңдалым. Оқулықтағы тыңдалым мен оқылымға арналған мәтінді тыңдатамын, сөздердің мағынасын түсіндіремін. |
Ассоциаграмма құрады. Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды, жаңа сөздерді қайталайды. |
|
|
4. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. Айтылым. Оқулықтағы 1,4-тапсырмаларды орындатамын. Ә) Жазылым. Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатамын. Мәнерлеп оқу. «Кел жаттығайық!» айдарында берілген өлеңді оқытып жаттатамын. |
Айтылым. Сұрақтарға жауап береді. . Жазылым. Әріптерден сөз құрап жазады. Өлеңді оқып, жаттайды. |
|
|
5. Сергіту сәті. «Дельфин» ойынын ойнатамын. |
«Дельфин» ойынын ойнайды. |
|
|
ІІІ. Ойтолғаныс |
Оқулықтағы 5-тапсырманы орындатамын. |
Айтылым. Достарынан сұрайды. |
|
ІV. Бекіту |
Жаңа сөздерді пайдаланып, синквейн құрастыруды тапсырамын. |
Синквейн құрастырады. Мысалы, Әткеншек. Менің әткеншегім. Менің әдемі әткеншегім. Менің әдемі әткеншегім бар. Менің аулада әдемі әткеншегім бар. |
|
«Есте сақта» айдарымен берілген сөздерді талдатамын. |
Сөздерді оқиды, талдайды. |
|
|
V. Бағалау |
Формативті бағалау. |
|
|
VІ. Үйге тапсырма |
Ж.д. тапсырмалар. Оқулықтағы 3-тапсырма. |
|
|
VІІ. Рефлексия |
Тақтаға алма ағашының суретін салып қоямын. Бүгінгі сабаққа байланысты қызыл және жасыл алманы жапсырады. |
Алмаларды алма ағашына іледі. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Менің аулам" 2-сынып
Сабақ жоспары "Менің аулам" 2-сынып
|
Тақырыбы: Менің аулам |
Мектебі: «Ж.Ақылбаев атындағы эксперименталдық мектеп-гимназия» КММ |
|
|
Күні,айы: 04.11.2017 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Бегельдиева Т.О. |
|
|
2-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.2.1 күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну 2.1.3.1 тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация /суреттер/ сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру |
|
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді |
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: иллюстрация/суреттер/сызбалар таңдайды және қарапайым сұрақтарға жауап береді. |
||
|
Кейбір оқушылар: тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсінеді, сұрақтар қояды және сипаттайды |
||
|
Күтілетін нәтиже |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, өз ауласы жайлы айтады. |
|
|
Жаңа сөздер: |
Аула, әткеншек, құм, сырғанақ, орындық. Қайда? |
|
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Интерактивті тақта, суреттер, үлестірме парақшалар, смайликтер, маркерлер. |
|
|
Оқыту әдістері: |
Түсіндіру, сұрақ-жауап, ассоциаграмма, синквейн, «Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы, сергіту сәті. |
|
|
Дереккөздері: |
Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік |
|
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу |
Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызамын. |
Бір-біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді. |
|
Өткен сабақты тексеру |
Өткен сабақта өткен тақырыптарды қайталатамын. Кемшіліктерді анықтаймын, түзетемін, бағалаймын. |
Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
І. Қызығушылықты ояту |
Бүгінгі өтетін тақырыпты анықтаулары бойынша сөзжұмбақ шештіремін. |
Сұрақтарға жауап береді, сөзжұмбақты шешеді, бүгінгі өтетін тақырыпты анықтайды. |
|
ІІ. Мағынаны тану |
1.Сөздікпен жұмыс. Аула-двор Қайда?-где?куда? әткеншек-качели Құм-песок Сырғанақ-горка Орындық-стул |
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. |
|
«Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын. |
Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. |
|
|
2. Оқушылармен бірлесе отырып, плакатта жазылған «Аула» сөзіне тірек сөздер арқылы ассоциаграмма құрғызамын. 3.Мәтінмен жұмыс.Тыңдалым. Оқулықтағы тыңдалым мен оқылымға арналған мәтінді тыңдатамын, сөздердің мағынасын түсіндіремін. |
Ассоциаграмма құрады. Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды, жаңа сөздерді қайталайды. |
|
|
4. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. Айтылым. Оқулықтағы 1,4-тапсырмаларды орындатамын. Ә) Жазылым. Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатамын. Мәнерлеп оқу. «Кел жаттығайық!» айдарында берілген өлеңді оқытып жаттатамын. |
Айтылым. Сұрақтарға жауап береді. . Жазылым. Әріптерден сөз құрап жазады. Өлеңді оқып, жаттайды. |
|
|
5. Сергіту сәті. «Дельфин» ойынын ойнатамын. |
«Дельфин» ойынын ойнайды. |
|
|
ІІІ. Ойтолғаныс |
Оқулықтағы 5-тапсырманы орындатамын. |
Айтылым. Достарынан сұрайды. |
|
ІV. Бекіту |
Жаңа сөздерді пайдаланып, синквейн құрастыруды тапсырамын. |
Синквейн құрастырады. Мысалы, Әткеншек. Менің әткеншегім. Менің әдемі әткеншегім. Менің әдемі әткеншегім бар. Менің аулада әдемі әткеншегім бар. |
|
«Есте сақта» айдарымен берілген сөздерді талдатамын. |
Сөздерді оқиды, талдайды. |
|
|
V. Бағалау |
Формативті бағалау. |
|
|
VІ. Үйге тапсырма |
Ж.д. тапсырмалар. Оқулықтағы 3-тапсырма. |
|
|
VІІ. Рефлексия |
Тақтаға алма ағашының суретін салып қоямын. Бүгінгі сабаққа байланысты қызыл және жасыл алманы жапсырады. |
Алмаларды алма ағашына іледі. |
шағым қалдыра аласыз













