Материалдар / Сабақ жоспары "Менің туған өлкем"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары "Менің туған өлкем"

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары "Менің туған өлкем" 2-сыныпқа арнап жасалынған. Бастауыш сынып мұғалімдеріне көмекші құрал
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Желтоқсан 2021
1394
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Дүниетану 6-сабақ

kairshanz@mail.ru

Бөлім:

Менің туған өлкем

Мұғалімнің аты-жөні

Арапбаева У

Күні:


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.3.5.2 бақылаулар негізінде ҚР мемлекеттік рәміздерінің қолданылу саласын анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: ҚР мемлекеттік рәміздерінің маңызын біледі.

Көптеген оқушылар: ҚР мемлекеттік рәміздерінің қолданылу саласын атай алады.

Кейбір оқушылар: өз қаласының Елтаңбасын салыстырып, қорытынды жасайды.

     Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін патриоттық «ҚР Әнұранын» қосылып орындау.

Оқу материалын жариялау:

«Миға шабуыл» әдісі.

-Суреттен не байқадың?

-Бұлардың барлығын бір сөзбен қалай атауға болады?

-Олардың әрқайсысы туралы не білесің?

- Ендеше бүгінгі сабақта не туралы білетін боламыз?

Әнге қосылады.




Сұраққа жауап беріп, тақырыпты ашады.















ҚР рәміздері суреті

Сабақтың ортасы

20 мин



























2 мин


13 мин

(Ұ) 1- тапсырма «Ыстық картоп» әдісі арқылы жүзеге асады.

А) Рәміздер туралы сұрақтар қою:

- Мемлекеттік Туымыз туралы не айтуға болады?

-Тудағы алтын қыран нені білдіреді?

-Мемлекеттік Елтаңба туралы не білесің?

-Елтаңба ортасындағы шаңырақ бейнесі қандай мағына береді деп ойлайсың?

-ҚР Әнұранын айтқандай өзімізді қалай ұстаймыз?

-Әнұранның авторлары туралы не білесің?

- Мемлкеттік рәміздер қандай жағдайларда қолданылады?

-Өз еліңнің Гимнін естігенде қандай сезімде боласың?

-Сөйлемді аяқта: «Қазақстанның Туы мен Елтаңбасы дүниежүзіне танымал».

Ә) Мәтінді оқып таныс.

Дескриптор:

- Рәміздер туралы сұрақтарға жауап береді.

- Мәтінді оқып, әңгімелейді.

Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі.

Кейбір оқушыға:

- Өз қалаңның Елтаңбасы қандай? Суретке қарап, не себепті олай жасалғанына қорытынды жаса.


Сергіту сәтінде «Қаражорға» биін билеу.


(Д) 2- тапсырма «Пікір алмасу» әдісі арқылы жүреді.

А) Қазақстанның қалаларын ата.

Ә) Сөйлемдерді ауызша жалғастыр:

-Еліміздің Туы __________жағдайларда ілінеді.

- Еліміздің Елтаңбасы __________жағдайларда орналастырылады.

- Еліміздің Гимні __________жағдайларда орындалады.

Б) Тәртіп ережелерін кестеге сай екі топқа бөл.

Автобуста рұқсат етіледі

Автобуста рұқсат етілмейді

Үлкенге орын беру

Жерге қоқыс тастау

...


В) Өлке мұражайына қандай жәдігерлер қойылады? Өз өлкеңдегі мұражайға қандай жәдігерлер қойылған?

Дескриптор:

- Қазақстанның қалаларын атайды.

-Рәміздер туралы сөйлемдерді ауызша жалғастырады.

- Автобуспен жүріп-тұрудың тәртіп ережелері кестеге бөліп айтады.

- Өз өлкеңдегі мұражайға қандай жәдігерлер қойылғаны туралы әңгімелейді.

- Рәміздер туралы сұрақтарға жауап береді.

- Мәтінді оқып, әңгімелейді.























Билеп сергиді.


- Қазақстанның қалаларын атайды.

-Рәміздер туралы сөйлемдерді ауызша жалғастырады.

- Автобуспен жүріп-тұрудың тәртіп ережелері кестеге бөліп айтады.

- Өз өлкеңдегі мұражайға қандай жәдігерлер қойылғаны туралы әңгімелейді.



ҚБ: 1-10 балдық жүйе.






























ҚБ: 1-10 балдық жүйе.



Оқулық, ҚР рәміздері суреті





























Оқулық , ҚР картасы




Сабақтың соңы

5 мин

Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді.

Бас бармақ- өзімді қалай сезіндім?

Балан үйрек- басқаларға көмегім тиді ме?

Ортан терек- бүгінгі көңіл күйім қандай болды?

Шылдыр шүмек- бүгінгі сабақ ұнады ма?

Кішкентай бөбек- бүгін не үйрендім?

Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқып мазмұнда.

Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!