Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы:
Қосымшаларды
әзірлеу
|
Шабданова
Ш.Т.
|
Күні:
26.11.2020ж
|
Қатысушылар саны:
|
Топ: ЭҚ-23
|
Қатыспағандар:
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Мобильді қосымшалар
интерфейсі.
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Шарттары мен циклдары бар код
блоктарын қолдана отырып, мобильді қосымшаны жасау және
орнату.
|
Сабақтың
мақсаты
|
-«Мобильді қосымшалар» ұғымы,
олардың түрлері, артықшылықтарын түсіну.
-Пайдаланушы интерфейсін
құруда элементтер тобының визуалды қасиеттерін
талдау.
-Мобильді қосымшалар
интерфейстердің визуалды дизайндары мен олардың ерекшеліктерін
атау.
|
Бағалау
критерийі
|
Барлығы: Пайдаланушы интерфейсін құруда
элементтер тобының визуалды қасиеттерін талдай
алады.
Көпшілігі: Мобильді қосымшалар
интерфейстердің визуалды дизайндары мен олардың ерекшеліктерін атап
көрсетеді.
Кейбірулері: «Мобильді қосымшалар» ұғымын
біледі, олардың түрлерін атайды және артықшылықтарын
түсіндіреді.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика
және терминология:
Дизайн–Дизайн –
Design
Интерфейс–Интерфейс –
Interface
Басқаруэлементтері– Элементы
управления – Elements of management
Мобильдіқосымша– Мобильное
приложение – Mobile application
|
Құндылықтарға
баулу
|
Құрметтеу: топтық жұмыс
кезінде жұптық қарым-қатынастарды дамытуды
қамтиды
Академиялық адалдық:
академиялық адалдық принциптерін сақтауға негізделген басқа
адамдардың идеялары мен ойларын құрметтеу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Орыс
тілі, ағылшын
тілі.
|
Алдыңғы білім
|
Мобильді қосымшалар, олардың
түрлері және атқаратын қызметтері жайлы ақпаратпен
таныс.
|
Сабақ барысы
|
Сабақ
кезеңдері
|
Сабақта орындалатын
іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 минут
5-7 мин
минут
3-5
минут
|
Ұйымдастыру: Оқушылармен
сәлемдесу. Психологиялық ахуал
туғызу: «Тілектер»
әдісі
(әр оқушы топқа бір тілектен
айтып шығады)
Жаңа сабақты бастамас
бұрын оқушыларға өткен тақырыпты қайталау
мақсатында «Блум түймедағы» әдісі бойынша
жасау:
1. Мобильді қосымша
дегеніміз не?
2. Оқуда көмегін тигізетін
қандай қосымшаларды білесіздер?
3.
Алғашқы мобильді қосымшалар
қалай пайда болды?
4.
Қажетті қосымшаны қайдан
табуға болады?
5. Мобильді қосымшалар неше
түрге бөлінеді ?
6. Осы аталған әрбір
қосымшаның негізгі артықшылықтары
қандай?
7. жергілікті қосымша жайлы
қысқаша не айта аламыз?
8. Веб-қосымша немесе
мобильді сайт жайлы ?
9. Гибридті қосымшалар
жайлы?
-Практикалық
зерттеу.
(Үй жұмысына мобильді
қосымша тақырыбына байланысты практикалық зерттеу жүргізуге
тапсырма)
|
Блум түймедағы
alamy.com
https://allrefrs.ru/2-32453.html
|
Сабақтың
ортасы
3
минут
10
минут
2-минут
Сабақтың
соңы
5-минут
3-
минут
|
«Көрсетілім»
әдісі. (Қашықтықтан оқыту технологиясын пайдалануда
көрсетілім әдісі (демонстрация) арқылы оқушылардың визуалды көру
дағдысы мен есте сақтау дағдысын
қалыптастыру)
Оқушыларға жаңа тақырыптың мақсатын, бағалау
критерийлерін түсіндіру.
Жаңа тақырыптағы термин
сөздердің ағылшын тілінде аудармасымен танысады,
қайталайды.
Видеоролик «Мобильді
қосымшалар интерфейсі.»
Жаңа тақырыпты
бекіту:
«Балық қаңқасы» (Фишбоун)
әдісі
Дескриптор:
-Пайдаланушы интерфейсін
құруда элементтер тобының визуалды қасиеттерін
талдайды
-Мобильді қосымшалар
интерфейстердің визуалды дизайндары мен олардың ерекшеліктерін
атайды.
(Оқушылар дескрипторларды
талдау арқылы бірін-бірі бағалайды.)
«Блоб ағашы»
тәсілімен рефлексия.
Үйге тапсырма: Екі
кестені толтырып, платонус жүйесіне салу.
|
https://webinar.mcfr.kz/seminar/282-ashytytan-oytu-tehnologiyasyn-paydalanuda-krsetlm-ds-demonstratsiya-aryly-oushylardy
-
Г.И.Салгараева, Ж.Б. Базаева, А.С. Маханова.
Информатика. 11 сынып.+
CD. Арман-ПВ, 2020
слайд
слайд
Видеоролик
ссылка
Слайд
-
Г.И.Салгараева, Ж.Б. Базаева, А.С. Маханова.
Информатика. 11 сынып.+
CD. Арман-ПВ, 2020
130-бет
|
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау – Сіз
оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Саралау тапсырмаларды
іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке
қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке
қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтуы
мүмкін
|
Мұғалімнің
мадақтауы.
Оқушылардың дескрипторларды
талдау арқылы бірін-бірі бағалауы.
|
Сергіту сәтін жүргіземін
«Көзге арналған жаттығулар»
Сабақта қауіпсіздік және
еңбекті қорғау ережелері орындалды.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
«Блоб ағашы»
тәсілімен рефлексия.
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі
нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне
не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
Осы сабақтың барысында мен
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда
не нәрсеге назар аудару қажет?
|