Күні:
|
Сабақтың
тақырыбы: «Менің қаламым»
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
|
Сынып:
|
Сабаққа қатысқан оқушылар
саны:
|
Сабаққа қатыспаған оқушы
саны:
|
Оқу сабақ арқылы жүзеге асатын оқу
мақсаттары
|
2.5.1.1-мұғалімнің қолдауымен заттың сынын,
санын, іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша, жазбаша тілде
қолдану;
2.2.1.1-өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке
түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін
қолдану;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай
алады: жаңа сөздерді айта алады, аудармасын
біледі;
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады
: тақырып көлемінде атты қысқа мәтін түрінде
сипаттай алады;
|
Кейбір оқушылар орындай
алады: өз бетімен диалог құра
алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай
алады: мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді; заттың
сынын, санын, іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша, жазбаша тілде
қолдана алады;
|
Пәнге қатысты сөздік қормен
терминдер: түс, қызыл, жасыл,жасыл, сары, ақ, қара, көк,
күлгін;
|
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы
тіркестер:
Қызыл қалам, көк дәптер, ақ
қағаз;
|
Талқылауға арналған
сұрақтар: Қаламның түсі
қандай?
|
Дүкен үйіңе жақын ба?
|
Дүкеннен не аласың?
|
Сенде әдемі қалам бар
ма?
|
ишара: қолдау, мақтау;
|
|
Алдыңғы оқу
|
«Мынау-қалың кітап»
|
Жоспар
|
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Үй жұмысын
тексеру
|
Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап
береді.
1.
Оқу құралдарына нелер жатады?
2.
Оқу құралдарын қалай ұстау керек?
3.
Ұқыпты оқушы қандай болады?
Сөздікпен жұмыс.
Түс
– цвет - color
Қызыл – красный
– red
Жасыл – зеленый
– green
Сары – желтый
– yellow
Ақ
– белый – white
Қара – черный
– look
Көк
– синий – blue
Күлгін – фиолетовый
– purple
Қызығушылықты ояту. Баяу музыка естіліп тұрады.
Оқушылар көздерін жұмып көз алдарына елестетеді. «Көз алдымызға
мектепті елестетіп көрейік. Қоңырау үні, сөмке асынған балалар,
парталар, тақталар, кітаптар. Не деген керемет!». Енді көз
алдымызға не елестеді? Не көрдік? Енді өз партамызға қарайық?
Біздің партамызда нелер бар?
Топтық жұмыс. 2-тапсырма. Әр топ өздеріне
берілген сөйлемдерді толықтырып жазады.
1-топ: Гүлсаяның (көк дәптері)
бар.
Ернұрдың (сары қарындашы)
бар.
2-топ. Мен дүкеннен (қызыл қалам)
алдым.
Оның (ақ өшіргіші) бар.
3-топ. Менің (көк сөмкем)
бар.
Ажарда қалың кітап бар.
Сергіту сәті.
|
|
Сабақтың ортасы
|
5-тапсырма. Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді
қойып, сқйлемдерді көшіреді.
Дәптерге ........ . (оқимын,
жазамын)
Кітапты ........ . (сызамын,
оқимын)
Сызғышпен ...... . (жазамын,
сызамын)
Қарындашпен ...... . (жазамын,
оқимын)
Қаламмен ........ . (оқимын,
жазамын)
|
|
Сабақтың соңы
Қорытынды
Үй тапсырмасы
Рефлексия
|
«Сиқырлы қоржын» ойыны. Оқушылар қоржыннан оқу
құралдарын алады. Алған оқу құралдарының атын атап, түсін айтып
сөйлем құрады.
1.
Бұл не?
2.
Түсі қандай?
3.
Не үшін қажет?
-
Оқушылар, бүгінгі сабақта оқу құралдары туралы
айттық. Оқу құралдары арқылы біз күнделікті сабағымызда жазу жазып,
оқу оқимыз. Сондықтан оқу құралдарын күнделікті ұмытпай, ұқыпты
ұстауымыз керек. Себебі, ұқыпты оқушы әрқашан сабаққа дайын жүреді.
Үйге тапсырма - 4-тапсырма.
«Бағдаршам». Оқушылар берілген қағаздағы
бағдаршамның өздеріне қажетті түсін
бояйды.
|
Оқу
құралдары – дәптер, қалам, қарындаш салынған
қоржын.
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
|
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не
білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен
жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен
берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз
жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз
пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына
сəйкес
келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды
да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген
оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|