Сынып: 2 «З»
| Күні:8.11.2017 | Мұғалімнің аты-жөні : Бектасова Мадина |
Сабақ тақырыбы | Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.1.6.1 интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз? т.б.) назарын аударту4.1 Сөздердің орфографиялық, орфоэпиялық нормаларын сақтау. «у», «и, й, қ және ғ » әріптерінің емлесін сақтап жазу |
Сабақ мақсаттары
| Қимыл, ым ишара арқылы жауап бере алады; Сұрақты түсініп жауап бере алады; Сұраққа жауап беріп, өз ұсынысын айта алады. |
Жетістік критерийлері | Сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады.Тақырып бойынша ұсыныс айта алады. |
Сөздік қор | ыңғайлы, қолайлы, жарасады, жақсы сезіну, мата |
Құндылықтарды дарыту | Жауапкершілік, еңбек және шығармашылық. |
Пәнаралық байланыстар | Өзін- өзі тану пәнімен байланыс |
Алдыңғы меңгерілген білім | Киім түрлері туралы білді, өзіне ұнайтын киім түрлері туралы айта алды. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті: | Оқушының іс-әрекеті: |
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
Ұялы байланыстар арқылы топтастыру: «Актив», «Теле2», «Алтел», «Билайн», «Кейсел». | Топқа бөлініп отырады. 1-топ: «Актив» 2-топ:«Теле2» 3-топ: «Алтел» 4-топ:«Билайн» 5-топ:«Кейсел» |
Үй тапсырмасы 5 минут | «Ыстық бауырсақ» әдісі (Өткенді қайталау сұрақ –жауап)1.Қазақ алфавитінде неше дыбыс, неше әріп бар? 2.Дыбыс дегеніміз не? Әріп дегеніміз не? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4. Жуан дауысты дыбыстарды кім айтады ? 5. Жіңішке дауыстыларды кім айтады? 6. Дауыссыз дыбыстар туралы не айтасыздар ? 7.Үнді дауыссыздарды ата. 8.Ұяң дауыссыздарды ата. 9.Қатаң дауыссыздарды ата. 10. У дауысын сипата. |
|
Сабақ барысы20 минут
| Топтық жұмыс. Бірнеше жазылған сөздердің ішінен у дыбысы жазылған сөздерді оқиды. У дыбысы бар сөздерді оқуҚай сөздер у дыбысы дауысты, дауыссыз екендігін анықтау. Тауық, ту, оқу, жайлау, санау, тану, дауыс Мұғалімнің сөзі: Ережені түсіндіру. У – дауысты; У – дауыссыз.Ереже: Дауыстыдан соң келсе дауыссыз, дауыссыздан соң келсе дауысты.
1-жаттығуҚұшағы,бағы сөздеріндегі ы әрпін алып тастап жаз.Құшақ,бақ. Құшақ+ы=құшағы, бақ+ы=бағы.2-жаттығуКөп нүкетенің орнына н,ң әріптерінің тиістісін қойып, көшіріп жаз.О... жастағы Нұржанны... Бекжа... атты ағасы бар. Ол алты...шы сыныпта оқиды. Олар ү...емі бірге ойнайды. Бекжа... – шаба...доз бала. ОЛ талай бәйгеден жүлде алған.3-жаттығуДұрыс тасымалданбаған сөздерді тап.Мей-ірім, жа-ңалық,қоң-ырау.4-жаттығуӨлеңді мәнерлеп оқып, жатқа жаз.Алғысыңды,ризашылығыңды қандай сөздермен білдіресің?Апаң сенің базарданАлма сатып әкелді.Ең үлкенін,тәтісінСаған таңдап әперді.Не деп барып жеу керек? Әнуарбек Дүйсенбиев5-жаттығуСуретерге қара.Аттарын жаз.Лақ, ілгіш,жаңғақ.«Адасқан дауыссыздар» дидактикалық ойыны. Шарты: тақтаға дауыссыз дыбыстардың бөлінуі көрсетілген кесте ілінеді. Кестеде қатаң, үяң, үнді дауыссыздардың орындары ауыстырылып беріледі. Оқушылар дауыссыздардың бөлінуіне қарай дұрыс орналастырады.Қатаң дауыссыз дыбыстар: ғ, д, ж, з, (у), ң, р, й.Үяң дауыссыз дабыстар:к, қ, п, с, т, ф, х, һ, м, в,Үнді дауыссыз дыбыстар:б, г, н, л, ш, щ, ц, ч.
Айтылым. Топтық жұмыс. Шеңбердегі әңгіме. Оқушының тілін, шығармашылығын дамытады. Мақсаты: жүйелі әңгіме құруМұғалім бір әңгіменің басы мен аяғын айтады.Әр оқушы бір сөйлеммен жалғастырады. Әңгіменің басы: Бір күні анаммен киім дүкеніне келдім. Әңгіменің аяғы: анама рахмет айттым. |
У дыбысы
Слайдпен жұмыс
Дәптермен жұмыс
Үлестірмелі материал
Оқулық пен жұмыс дәптерлері, үлестірмелі қағаздар
Үлестірмелі материал (суреттер)
Үлестірмелі материал (кесте ) |
Сабақты бекіту 5 минут |
Сабақты қорытындылау
-Үнді дауыссыз дыбыстарды кім атап береді?
-Л, р дыбыстары сөз басында келген жағдайда, олардың айтылуында қандай дыбыстар қолданылады?
-Ң дыбысы екі дауысты дыбыстың ортасында келген сөздерді қалай тасымалдаймыз?
Оқушылардың жауаптары толықтырылып, сабақ қорытындыланады. |
«Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі
|
Бағалау 2 минут
Кері байланыс 3 минут | Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.
«Рефлексиялық шеңбер» Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен?Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды?Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?Сабақта қандай қиындықтар туындады?Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен? |
Бағалау парақшасы
Рефлексиялық шеңбер
|
Үй тапсырмасы | 7-жаттығуБерілген тірек сөздерді пайдаланып, «Алғыс» тақырыбына әңгіме құра.Тірек сөздер: балалар, мектеп, әжей, ауыр сөмке, көмектесу, риза болу, алғыс айту. |
|