Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Мұғалім: Ташимова Айтжан Шпековна
Тақырыбы: Он алтыншы желтоқсан
Сынып. 2 «А» сыныбы
Пәні: Әдебиеттік оқу
Мақсаты: тТәуелсіздік ұғымын түсіндіру, Қазақстан тәуелсіздігі жолында мерт болған қайсар рухты қазақ жастары
туралы мағлұмат
беру , тіл байлығын кеңейту, сөздік
қорын молайту.
Сабақ түрі: жаңа сабақты меңгерту.
Құрал- жабдықтар: А-3 қағазы, көктем мезгіліне арналған суреттер,маркерлер, оқулық, стикерлер
Әдіс-тәсілдер: СТОү, ОүБжОБ,ОЖЕСО, ОБжК, ТжДО, АКТ, ОмОЖТ
Күтілетін нәтиже:
-
Желтоқсан оқиғасы жайлы түсініктері тереңдейді.
-
Сабақ тақырыбына байланысты сөздермен жұмыс жасай алады.
-
Жұппен, топпен жұмыс жасауға үйренеді.
|
Жұмыс кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеттері |
Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру түрі |
Бағалау |
Қолданыла тын модуль |
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. «Шаттық шеңбері»Психологиялық ахуал туғызу Қуанамын менде Қуанасың сенде Қуанайық бәріміз Арайлап атқан күнге. |
Қуанамын менде Қуанасың сенде Қуанайық бәріміз Арайлап атқан күнге. мына өлеңді айтады |
|
|
ОЖЕСО |
|
Білу |
7 мин |
1.Үй тапсырмасын тексеру Әр топтан 1 баладан сұрау 2. Өткен сабақтарда Отан туралы қандай өлеңдер өттік? Кімнің есінде бар? 1-2 баладан сұрау «Атамекен» әнін тыңдату 3. Осы желтоқсан айында қандай мерекелер бар? Осы арқылы сабақ тақырыбын ашу. Тәуелсіздікке биыл неше жыл толып отыр? |
«Сұрақ-жауап» әдісі бойынша оқушылар жауап береді. Оқушылар сабаққа мақсат қояды, тақырыпқа шығады. |
Топпен жұппен |
|
СТОү ТжДО ОБжК О м ОЖТ
|
|
Түсіну |
7 мин |
Мәтінмен жұмыс «ДЖИГСО» әдісі арқылы мәтінді оқу. Сөздік Қайраттың хатын оқу |
Оқушылар мәтінді оқиды, мәтін мазмұнына байла-нысты жұпта,топта барлығының өзара пікірі тыңдалады. |
Жұппен,топ-пен жұмыс |
|
СТОү О ж ОЖТ |
|
Қолдану |
10 мин |
Әр топқа тапсырма беріп,постер салғызу,оны қорғау. 1 топ- Отан туралы эссе жазу 2 топ- Қыс туралы сурет салу 3 топ – Отан туралы мақал жазу 4 топ – Тәуелсіздік туралы не білесіңдер? 5-топ- Қорқақтық туралы не делінген? |
Постер салып,оны қорғайды. |
топпен жұмыс |
«Бармақпен» бағалау |
СТОҮ ОБжК ТжДО ОүБжОБ |
|
Сергіту сәті Талдау |
1мин 6 мин |
Сергіту сәтін жасау. Дәптермен жұмыс |
Сергіту сәтін жасайды. |
Жеке жұмыс |
|
СТОү ТжДО ОүБжОБ |
|
Жинақтау |
10 мин |
Кесте арқылы қорытындылау |
|
|
Мен нені білемін? Мен нені білдім? Мен нені білгім келеді? |
СТОү ТжДО ОүБжОБ |
|
Бағалау |
2 мин |
«Бағалау ағашы» арқылы бағалау |
Өзін –өзі, бірін –бірі бағалау «Бағалау» ағашы |
|
Бағалау парағын тақтаға іліп қою. «Бағалау»ағашы |
ОБ жК О үБ ж ОБ |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Он алтыншы желтоқсан"
Сабақ жоспары "Он алтыншы желтоқсан"
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Мұғалім: Ташимова Айтжан Шпековна
Тақырыбы: Он алтыншы желтоқсан
Сынып. 2 «А» сыныбы
Пәні: Әдебиеттік оқу
Мақсаты: тТәуелсіздік ұғымын түсіндіру, Қазақстан тәуелсіздігі жолында мерт болған қайсар рухты қазақ жастары
туралы мағлұмат
беру , тіл байлығын кеңейту, сөздік
қорын молайту.
Сабақ түрі: жаңа сабақты меңгерту.
Құрал- жабдықтар: А-3 қағазы, көктем мезгіліне арналған суреттер,маркерлер, оқулық, стикерлер
Әдіс-тәсілдер: СТОү, ОүБжОБ,ОЖЕСО, ОБжК, ТжДО, АКТ, ОмОЖТ
Күтілетін нәтиже:
-
Желтоқсан оқиғасы жайлы түсініктері тереңдейді.
-
Сабақ тақырыбына байланысты сөздермен жұмыс жасай алады.
-
Жұппен, топпен жұмыс жасауға үйренеді.
|
Жұмыс кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеттері |
Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру түрі |
Бағалау |
Қолданыла тын модуль |
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. «Шаттық шеңбері»Психологиялық ахуал туғызу Қуанамын менде Қуанасың сенде Қуанайық бәріміз Арайлап атқан күнге. |
Қуанамын менде Қуанасың сенде Қуанайық бәріміз Арайлап атқан күнге. мына өлеңді айтады |
|
|
ОЖЕСО |
|
Білу |
7 мин |
1.Үй тапсырмасын тексеру Әр топтан 1 баладан сұрау 2. Өткен сабақтарда Отан туралы қандай өлеңдер өттік? Кімнің есінде бар? 1-2 баладан сұрау «Атамекен» әнін тыңдату 3. Осы желтоқсан айында қандай мерекелер бар? Осы арқылы сабақ тақырыбын ашу. Тәуелсіздікке биыл неше жыл толып отыр? |
«Сұрақ-жауап» әдісі бойынша оқушылар жауап береді. Оқушылар сабаққа мақсат қояды, тақырыпқа шығады. |
Топпен жұппен |
|
СТОү ТжДО ОБжК О м ОЖТ
|
|
Түсіну |
7 мин |
Мәтінмен жұмыс «ДЖИГСО» әдісі арқылы мәтінді оқу. Сөздік Қайраттың хатын оқу |
Оқушылар мәтінді оқиды, мәтін мазмұнына байла-нысты жұпта,топта барлығының өзара пікірі тыңдалады. |
Жұппен,топ-пен жұмыс |
|
СТОү О ж ОЖТ |
|
Қолдану |
10 мин |
Әр топқа тапсырма беріп,постер салғызу,оны қорғау. 1 топ- Отан туралы эссе жазу 2 топ- Қыс туралы сурет салу 3 топ – Отан туралы мақал жазу 4 топ – Тәуелсіздік туралы не білесіңдер? 5-топ- Қорқақтық туралы не делінген? |
Постер салып,оны қорғайды. |
топпен жұмыс |
«Бармақпен» бағалау |
СТОҮ ОБжК ТжДО ОүБжОБ |
|
Сергіту сәті Талдау |
1мин 6 мин |
Сергіту сәтін жасау. Дәптермен жұмыс |
Сергіту сәтін жасайды. |
Жеке жұмыс |
|
СТОү ТжДО ОүБжОБ |
|
Жинақтау |
10 мин |
Кесте арқылы қорытындылау |
|
|
Мен нені білемін? Мен нені білдім? Мен нені білгім келеді? |
СТОү ТжДО ОүБжОБ |
|
Бағалау |
2 мин |
«Бағалау ағашы» арқылы бағалау |
Өзін –өзі, бірін –бірі бағалау «Бағалау» ағашы |
|
Бағалау парағын тақтаға іліп қою. «Бағалау»ағашы |
ОБ жК О үБ ж ОБ |
шағым қалдыра аласыз













