|
Күні: |
Мектеп:№15 Ж. Нұрлыбаев атындағы жалпы орта мектебі Мұғалім: Тоқхожаева Айбаршын Бейсеновна |
|
|
Сыныбы: 9 a |
Қатысқан оқушы саны: 18 Қатыспағандар: жоқ |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шаруашылық географиясы. Көліктік жағдайы. |
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары |
Оқушыларға Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылығы мен көліктік жағдайын түсіндіре отырып, сыни ойлау дағдыларын қалыптастыру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылық географиясымен танысып, көліктік жағдайын біледі. |
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылық географиясын жалпылама сипаттайды. |
||
|
Кейбір оқушылар :Оңтүстік Қазақстан шаруашылық географиясын Солтүстік Қазақстан шаруашылық географиясымен салыстыра отырып , олардың ерекшеліктерін айтады. |
||
|
Бағалау критерийі |
Деректерді талдау арқылы оқушылар тиесілі деректерді сәйкестендіріп, өз жауаптарын түсіндіріп, мақсатқа жетеді. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Оңтүстік Қазақстан ЭГЖ туралы мәліметтерді жеткізу (айтылым). Тапсырмаларды мұқият тыңдай алу (тыңдалым). Кейбір терминдерді оқулықтан оқу(оқылым). Кейбір дерек көздерін түртіп отыру (жазылым). |
|
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін қолданылатын тілдік тіркестер: Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылық ерекшеліктерін түсінуі. |
||
|
Талқылауға арналған тармақтар: 3,4,5 тапсырмаларда сұрақ қойылады және жауап талқыланады |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Пәндік білімін өмірде қолдана білуі |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Экономика, тарих |
|
|
Алдыңғы білім: |
Оңтүстік Қазақстан. Экономикалық-географиялық жағдайы мен табиғат ресурстары, халқы |
|
|
Сабақ барысы: |
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Басталуы: 10 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі топқа бөлу. Оқушыларды мозайка әдісімен топқа бөлемін. Алтын ережені еске түсіреміз. «Кім жылдам» ойыны арқылы үй тапсырмасын сұрау. Критерий: Әрбір дұрыс жауапқа бір ұпай. |
|
|
Ортасы: 25 минут |
«Ой шақыру» жеке жұмыс. «Құпия зат» берілген суретке байланысты өз ойларын айтып жауап беріп, жаңа сабақты ашады. Критерий:Суретке байланысты өз ойларын айта біледі. Дескриптор: 1.Оқушылар суретке қарап өз ойларын еркін және нақты жауап береді. 2. Оқушылар суретке қарап өз ойын қысқа және жалпылама жауап береді. Мәтінмен жұмыс. Оқушылар мәтінді оқып шығып, бір-біріне түсіндіреді Топтық
жұмыс. Бұл қай аймақ? Өз ойларын
ортаға салып, қорғап шығады 2 топқа Күріш 3 топқа Қант қызылшасы Критерийлері: Тақырыпты нақты, маңызды тұстарын түсіндіру Дескрипторлар: 1. Тақырыптың мазмұнын ашу -1 балл 2. Қандай шаруашылық саласы дамығанын айту - 1 балл 3. Тақырыптың мазмұнын түсіндіру - 1 балл Семантикалық картамен жұмыс. Жұп бойынша семантикалық картаны толтырады, жинақтайды Критерий: Әр дұрыс жауапқа – 1 балл |
|
|
Аяқталуы: 10 минут |
6. Кері байланыс . «БББ» әдісімен жүреді. |
|
|
Саралау: оқушыларға жабық тест беру арқылы кейбіріне ребустар, кестелер беру арқылы дер кезінде қолдау көрсетемін |
Өзін өзі бағалау т.б Үйге тапсырма: Оңтүстік Қазақстан. Экономикалық-географиялық жағдайы мен табиғат ресурстары, халқы. Мақтаралым- мақтанышым |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. "Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылығы" 9 сынып
Сабақ жоспары. "Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылығы" 9 сынып
|
Күні: |
Мектеп:№15 Ж. Нұрлыбаев атындағы жалпы орта мектебі Мұғалім: Тоқхожаева Айбаршын Бейсеновна |
|
|
Сыныбы: 9 a |
Қатысқан оқушы саны: 18 Қатыспағандар: жоқ |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шаруашылық географиясы. Көліктік жағдайы. |
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары |
Оқушыларға Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылығы мен көліктік жағдайын түсіндіре отырып, сыни ойлау дағдыларын қалыптастыру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылық географиясымен танысып, көліктік жағдайын біледі. |
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылық географиясын жалпылама сипаттайды. |
||
|
Кейбір оқушылар :Оңтүстік Қазақстан шаруашылық географиясын Солтүстік Қазақстан шаруашылық географиясымен салыстыра отырып , олардың ерекшеліктерін айтады. |
||
|
Бағалау критерийі |
Деректерді талдау арқылы оқушылар тиесілі деректерді сәйкестендіріп, өз жауаптарын түсіндіріп, мақсатқа жетеді. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Оңтүстік Қазақстан ЭГЖ туралы мәліметтерді жеткізу (айтылым). Тапсырмаларды мұқият тыңдай алу (тыңдалым). Кейбір терминдерді оқулықтан оқу(оқылым). Кейбір дерек көздерін түртіп отыру (жазылым). |
|
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін қолданылатын тілдік тіркестер: Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылық ерекшеліктерін түсінуі. |
||
|
Талқылауға арналған тармақтар: 3,4,5 тапсырмаларда сұрақ қойылады және жауап талқыланады |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Пәндік білімін өмірде қолдана білуі |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Экономика, тарих |
|
|
Алдыңғы білім: |
Оңтүстік Қазақстан. Экономикалық-географиялық жағдайы мен табиғат ресурстары, халқы |
|
|
Сабақ барысы: |
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Басталуы: 10 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі топқа бөлу. Оқушыларды мозайка әдісімен топқа бөлемін. Алтын ережені еске түсіреміз. «Кім жылдам» ойыны арқылы үй тапсырмасын сұрау. Критерий: Әрбір дұрыс жауапқа бір ұпай. |
|
|
Ортасы: 25 минут |
«Ой шақыру» жеке жұмыс. «Құпия зат» берілген суретке байланысты өз ойларын айтып жауап беріп, жаңа сабақты ашады. Критерий:Суретке байланысты өз ойларын айта біледі. Дескриптор: 1.Оқушылар суретке қарап өз ойларын еркін және нақты жауап береді. 2. Оқушылар суретке қарап өз ойын қысқа және жалпылама жауап береді. Мәтінмен жұмыс. Оқушылар мәтінді оқып шығып, бір-біріне түсіндіреді Топтық
жұмыс. Бұл қай аймақ? Өз ойларын
ортаға салып, қорғап шығады 2 топқа Күріш 3 топқа Қант қызылшасы Критерийлері: Тақырыпты нақты, маңызды тұстарын түсіндіру Дескрипторлар: 1. Тақырыптың мазмұнын ашу -1 балл 2. Қандай шаруашылық саласы дамығанын айту - 1 балл 3. Тақырыптың мазмұнын түсіндіру - 1 балл Семантикалық картамен жұмыс. Жұп бойынша семантикалық картаны толтырады, жинақтайды Критерий: Әр дұрыс жауапқа – 1 балл |
|
|
Аяқталуы: 10 минут |
6. Кері байланыс . «БББ» әдісімен жүреді. |
|
|
Саралау: оқушыларға жабық тест беру арқылы кейбіріне ребустар, кестелер беру арқылы дер кезінде қолдау көрсетемін |
Өзін өзі бағалау т.б Үйге тапсырма: Оңтүстік Қазақстан. Экономикалық-географиялық жағдайы мен табиғат ресурстары, халқы. Мақтаралым- мақтанышым |
|
шағым қалдыра аласыз













