|
САБАҚ:ДүниетануБізді қоршаған әлем Тақырыбы:Қала мен ауыл |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
СЫНЫП: |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
Сабақтың мақсаты |
1.1.3.1 өз мекенжайын атау және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттау 1.1.3.2 өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау. Қала және ауыл тіршілігімен танысу Қала мен ауыл адамдарының тіршілігі туралы түсінігін қалыптастырады.Суреттермен жұмыс істеу арқылы оқушылар қала менауылдың ерекшеліктерін,негізгі айырмашылықтарын анықтауға үйрену.Өз туған өлкесіне сүйіспеншілікке тәрбиелеу. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Өз мекен-жайын атай алады және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттай алады; Өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттай алады. Қала және ауыл тіршілігін біледі. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Қала,ауыл |
|||||
|
Алдыңғы оқу: |
Бағдарлауды үйренеміз |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосфера «шаттық шеңберде тұрып,бір-бірлеріне жақсы тілек айту» Кіріспе әңгіме -Қала мен ауыл туралы не білесіңдер? -Қалада нелер бар? -Ауылда нелер бар? -Қалада да ,ауылда да ортақ нәрселерден не бар? |
Көңілді әуен қосып қою Сюжетті суреттер |
||||
|
Ортасы (20мин) |
1.(Т) «Ауыл немесе қала» Оқушыларға қала мен ауыл фотосуреттерін араластырып, тарату. Әр суретте не бейнеленгенін анықтауы тиіс. Әр топ фотосуреттерді ауыл және қала деп екі топқа бөледі. -«Қала мен ауылды қалай анықтадыңдар?» «Қала мен ауылдың қандай ұқсастығы бар?» Қала туралы әңгімеле. Қалада халық көп.Онда театрлар,мұражайлар,зауыттар мен фабрикалар бар.зауыттарда мәшинелер мен басқа да техника түрлері шығарылады.Фабрикаларда киімдер,ойыншықтар және басқа да түрлі заттар жасалады. Ауыл туралы әңгімеле. Ауылда егін егіп,мал өсіреді.Малдан алынған өнімдерді дүкендерге жеткізеді.Ауылда ферма,егістік ,бау-бақша бар.ауылда да,қалада да көрікті жерлер кездеседі.Бұл-ең әдемі және ерекше жерлер. |
фотосуреттер оқулық |
||||
|
|
«Кімдерді қалалық деп атайды?» «Ауыл тұрғындары немен айналысады?» «Сенің қайда тұрғың келеді? Неліктен?» Оқушылардан Қазақстанның қандай қалаларына барғыларың келеді?Мәдениет орындарында тәртіп және тазалық сақтау, жолдардағы қауіпсіздік туралы әңгімелеу.Қажетті көшелерді іздеудің қазіргі заманғы тәсілдері – жергілікті жер сұлбасы, навигатор және т.б. туралы түсінік беру. Сен білесің бе? Оқушыларға Орал қаласындағы кеме зауытының фотосуреттерін көрсету. |
Қала мен ауылдың суреттері Кесте материалдар Дәптермен жұмыс |
||||
|
Соңы 5-10мин |
Қала мен ауыл туралы не білдік? Кері байланыс орнату.Смайликтер бойынша Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Қала мен ауыл" 1 сынып
Сабақ жоспары "Қала мен ауыл" 1 сынып
|
САБАҚ:ДүниетануБізді қоршаған әлем Тақырыбы:Қала мен ауыл |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
СЫНЫП: |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
Сабақтың мақсаты |
1.1.3.1 өз мекенжайын атау және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттау 1.1.3.2 өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау. Қала және ауыл тіршілігімен танысу Қала мен ауыл адамдарының тіршілігі туралы түсінігін қалыптастырады.Суреттермен жұмыс істеу арқылы оқушылар қала менауылдың ерекшеліктерін,негізгі айырмашылықтарын анықтауға үйрену.Өз туған өлкесіне сүйіспеншілікке тәрбиелеу. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Өз мекен-жайын атай алады және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттай алады; Өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттай алады. Қала және ауыл тіршілігін біледі. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Қала,ауыл |
|||||
|
Алдыңғы оқу: |
Бағдарлауды үйренеміз |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосфера «шаттық шеңберде тұрып,бір-бірлеріне жақсы тілек айту» Кіріспе әңгіме -Қала мен ауыл туралы не білесіңдер? -Қалада нелер бар? -Ауылда нелер бар? -Қалада да ,ауылда да ортақ нәрселерден не бар? |
Көңілді әуен қосып қою Сюжетті суреттер |
||||
|
Ортасы (20мин) |
1.(Т) «Ауыл немесе қала» Оқушыларға қала мен ауыл фотосуреттерін араластырып, тарату. Әр суретте не бейнеленгенін анықтауы тиіс. Әр топ фотосуреттерді ауыл және қала деп екі топқа бөледі. -«Қала мен ауылды қалай анықтадыңдар?» «Қала мен ауылдың қандай ұқсастығы бар?» Қала туралы әңгімеле. Қалада халық көп.Онда театрлар,мұражайлар,зауыттар мен фабрикалар бар.зауыттарда мәшинелер мен басқа да техника түрлері шығарылады.Фабрикаларда киімдер,ойыншықтар және басқа да түрлі заттар жасалады. Ауыл туралы әңгімеле. Ауылда егін егіп,мал өсіреді.Малдан алынған өнімдерді дүкендерге жеткізеді.Ауылда ферма,егістік ,бау-бақша бар.ауылда да,қалада да көрікті жерлер кездеседі.Бұл-ең әдемі және ерекше жерлер. |
фотосуреттер оқулық |
||||
|
|
«Кімдерді қалалық деп атайды?» «Ауыл тұрғындары немен айналысады?» «Сенің қайда тұрғың келеді? Неліктен?» Оқушылардан Қазақстанның қандай қалаларына барғыларың келеді?Мәдениет орындарында тәртіп және тазалық сақтау, жолдардағы қауіпсіздік туралы әңгімелеу.Қажетті көшелерді іздеудің қазіргі заманғы тәсілдері – жергілікті жер сұлбасы, навигатор және т.б. туралы түсінік беру. Сен білесің бе? Оқушыларға Орал қаласындағы кеме зауытының фотосуреттерін көрсету. |
Қала мен ауылдың суреттері Кесте материалдар Дәптермен жұмыс |
||||
|
Соңы 5-10мин |
Қала мен ауыл туралы не білдік? Кері байланыс орнату.Смайликтер бойынша Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
шағым қалдыра аласыз















