|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қиял кімге не үшін керек? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.7.1 энциклопедиялар, балаларға арналған газетжурналдардан қажетті ақпаратты ала білу 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіндегі түсініксіз сөздерді анықтау, зат есімдердің мағыналық түрлерін білу; Көптеген оқушылар: энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. Шаттық шеңберінде тұрып, жақсы сөздер мен тілектер айтады. - Мен мақсатыма жетемін. - Мен қиялдай аламын. - Менің қиялым ұшқыр. Қызығушылықты ояту. Берілген суретті мұқият қарап, не байқағаныңызды айтыңыздар.
«Ой шақыру» әдісі Мағжан Жұмабаевтың «Жаратылыстың қүшағында меруерт себілген көк шатырдың астында, хош иісті жасыл кілем үстінде, күнмен бірге күліп, түнмен бірге түнеп, желмен бірге жүгіріп, алдындағы малымен бірге өріп, сары сайран далада түрып өсетін қазақ баласының қиялы жүйрік, өткір, терең болуға тиісті» деген сөздерін қалай түсіндіңдер? Дескриптор:
ҚБ Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. |
ҚБ
ҚБ |
https://www.google.com/search?q=%D1%84%D0%B0%D0% |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Мәтінді оқыңдар. Негізгі және қосымша ақпаратты анықтаңдар.
1. Ертедегі адамдар табиғаттың жұмбақ сырын қалай түсінген? 2. Жойылып кеткен қандай аң-құстарды білесіңдер? Дескриптор:
ҚБ
5-тапсырма. Ғаламтор желісі мен қосымша әдебиеттерді негізге алып, сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Самұрық туралы ертегі сюжеті негіз болған елімізде қандай ғимарат бар? 2. Ертегіні бүгінгі өмірмен қалай байланыстырасыңдар?
- қажетті ақпаратты табады; - тақырыпқа сәйкестігін көрсетеді; - сауалға жауап іздейді, түсіндіреді, ұсынады; - сілтемені (дереккөз) көрсетеді. ҚБ
2-тапсырма. Оқылым мәтініндегі жалпы және жалқы зат есімдерді топтастырып жазыңдар. 3-тапсырма. Зат есімдерді тауып, негізгі, туынды түбірлерді қосымшадан ажыратып жазыңдар. Үлгі: бәйтерек-ті, ана-мыз, ...
|
Оқушылар ой тұжырымдайды. Ғаламтор желісі мен қосымша әдебиеттерді негізге алып, сұрақтарға жауап береді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тақпсырма орындайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
5-сынып қазақ тілі оқулығы. (Мырзабек Дүйсенов) Халық ертегісі |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Рефлексия мына сұрақтар негізінде жүргізіледі: - Мен осы сабаққа дейін не білдім? - Осы сабақ маған несімен пайдалы болды? - Қандай мәселені әлі жақсарту керек? Үй тапсырмасы: 6-тапсырма. |
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Қиял кімге не үшін керек? 5 сынып
Сабақ жоспары: Қиял кімге не үшін керек? 5 сынып
|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қиял кімге не үшін керек? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.7.1 энциклопедиялар, балаларға арналған газетжурналдардан қажетті ақпаратты ала білу 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіндегі түсініксіз сөздерді анықтау, зат есімдердің мағыналық түрлерін білу; Көптеген оқушылар: энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. Шаттық шеңберінде тұрып, жақсы сөздер мен тілектер айтады. - Мен мақсатыма жетемін. - Мен қиялдай аламын. - Менің қиялым ұшқыр. Қызығушылықты ояту. Берілген суретті мұқият қарап, не байқағаныңызды айтыңыздар.
«Ой шақыру» әдісі Мағжан Жұмабаевтың «Жаратылыстың қүшағында меруерт себілген көк шатырдың астында, хош иісті жасыл кілем үстінде, күнмен бірге күліп, түнмен бірге түнеп, желмен бірге жүгіріп, алдындағы малымен бірге өріп, сары сайран далада түрып өсетін қазақ баласының қиялы жүйрік, өткір, терең болуға тиісті» деген сөздерін қалай түсіндіңдер? Дескриптор:
ҚБ Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. |
ҚБ
ҚБ |
https://www.google.com/search?q=%D1%84%D0%B0%D0% |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Мәтінді оқыңдар. Негізгі және қосымша ақпаратты анықтаңдар.
1. Ертедегі адамдар табиғаттың жұмбақ сырын қалай түсінген? 2. Жойылып кеткен қандай аң-құстарды білесіңдер? Дескриптор:
ҚБ
5-тапсырма. Ғаламтор желісі мен қосымша әдебиеттерді негізге алып, сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Самұрық туралы ертегі сюжеті негіз болған елімізде қандай ғимарат бар? 2. Ертегіні бүгінгі өмірмен қалай байланыстырасыңдар?
- қажетті ақпаратты табады; - тақырыпқа сәйкестігін көрсетеді; - сауалға жауап іздейді, түсіндіреді, ұсынады; - сілтемені (дереккөз) көрсетеді. ҚБ
2-тапсырма. Оқылым мәтініндегі жалпы және жалқы зат есімдерді топтастырып жазыңдар. 3-тапсырма. Зат есімдерді тауып, негізгі, туынды түбірлерді қосымшадан ажыратып жазыңдар. Үлгі: бәйтерек-ті, ана-мыз, ...
|
Оқушылар ой тұжырымдайды. Ғаламтор желісі мен қосымша әдебиеттерді негізге алып, сұрақтарға жауап береді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тақпсырма орындайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
5-сынып қазақ тілі оқулығы. (Мырзабек Дүйсенов) Халық ертегісі |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Рефлексия мына сұрақтар негізінде жүргізіледі: - Мен осы сабаққа дейін не білдім? - Осы сабақ маған несімен пайдалы болды? - Қандай мәселені әлі жақсарту керек? Үй тапсырмасы: 6-тапсырма. |
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз


















