|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
Мектеп: |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қожаның қиялы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану; 5.3.4.1 эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: ауызекі сөйлеу мен жазба стилінің ерекшеліктерін білу, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап эссе жазу; Көптеген оқушылар: лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану, эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу; Кейбір оқушылар: лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану, эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу, өз ойын дәлделді айғақтармен жеткізе білу. |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін, өйткені ....»(сен білімдісің!) Қызығушылықты ояту.
«Менің атым – Қожа» хикаятынан үзінді (16. mp3) тыңдап, сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Қожа шарбақтан не мақсатпен секірді? 2. Оның ойы жүзеге астыма? 3. Қожа сендердің достарың болса, оған қандай кеңес берер едіңдер? Сабақтың тақырыбы мен мақсаны анықтау. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. «Менің атым – Қожа» хикаятынан үзінді (16. mp3) тыңдап, сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ
«Сиқырлы таяқша»
|
https://www.google.com/search?q=%D1%84%D0%B0%D0% |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма. Мәтінді оқимыз.
ҚБ
3-тапсырма. Оқылым мәтінін негізге алып, деңгейлік тапсырманы орындаңдар. 1-деңгей. Мәтіннен жалқы есімдер мен жалпы есімдерге мысалдар теріп жазыңдар. 2-деңгей. Мәтіндегі деректі зат есімдерді тауып, оған көптік жалғауын жалғаңдар. 3-деңгей. Өз армандарыңмен бөлісіп, Қожаға хат жазыңдар.
ҚБ Бекіту. 5-тапсырма. Жалпы және жалқы есімдерді қатыстырып, «Менің қиял-арманым» тақырыбында ойтолғау жазыңдар. «Галереяны шарлау» әдісімен үздік жұмысты анықтаңдар.
|
Оқушылар мәтіндегі ауызекі сөйлеу стиліне тән сөз тіркестерін теріп жазады; жұбының жұмысымен салыстырады; қажеттілігіне қарай өз кестесіне толықтырулар енгізеді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Мәтіннен жалқы есімдер мен жалпы есімдерге мысалдар теріп жазады; Мәтіндегі деректі зат есімдерді тауып, оған көптік жалғауын жалғап жазады; Өз армандарыңмен бөлісіп, Қожаға хат жазады. |
ҚБ
«Сиқырлы таяқша»
ҚБ
«Сиқырлы таяқша»
|
5-сынып қазақ тілі оқулығы.
https://bilim-all.kz/olen/1116
|
|
|||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма. |
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Қожаның қиялы 5 сынып
Сабақ жоспары: Қожаның қиялы 5 сынып
|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
Мектеп: |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қожаның қиялы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану; 5.3.4.1 эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: ауызекі сөйлеу мен жазба стилінің ерекшеліктерін білу, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап эссе жазу; Көптеген оқушылар: лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану, эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу; Кейбір оқушылар: лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану, эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу, өз ойын дәлделді айғақтармен жеткізе білу. |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін, өйткені ....»(сен білімдісің!) Қызығушылықты ояту.
«Менің атым – Қожа» хикаятынан үзінді (16. mp3) тыңдап, сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Қожа шарбақтан не мақсатпен секірді? 2. Оның ойы жүзеге астыма? 3. Қожа сендердің достарың болса, оған қандай кеңес берер едіңдер? Сабақтың тақырыбы мен мақсаны анықтау. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. «Менің атым – Қожа» хикаятынан үзінді (16. mp3) тыңдап, сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ
«Сиқырлы таяқша»
|
https://www.google.com/search?q=%D1%84%D0%B0%D0% |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма. Мәтінді оқимыз.
ҚБ
3-тапсырма. Оқылым мәтінін негізге алып, деңгейлік тапсырманы орындаңдар. 1-деңгей. Мәтіннен жалқы есімдер мен жалпы есімдерге мысалдар теріп жазыңдар. 2-деңгей. Мәтіндегі деректі зат есімдерді тауып, оған көптік жалғауын жалғаңдар. 3-деңгей. Өз армандарыңмен бөлісіп, Қожаға хат жазыңдар.
ҚБ Бекіту. 5-тапсырма. Жалпы және жалқы есімдерді қатыстырып, «Менің қиял-арманым» тақырыбында ойтолғау жазыңдар. «Галереяны шарлау» әдісімен үздік жұмысты анықтаңдар.
|
Оқушылар мәтіндегі ауызекі сөйлеу стиліне тән сөз тіркестерін теріп жазады; жұбының жұмысымен салыстырады; қажеттілігіне қарай өз кестесіне толықтырулар енгізеді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Мәтіннен жалқы есімдер мен жалпы есімдерге мысалдар теріп жазады; Мәтіндегі деректі зат есімдерді тауып, оған көптік жалғауын жалғап жазады; Өз армандарыңмен бөлісіп, Қожаға хат жазады. |
ҚБ
«Сиқырлы таяқша»
ҚБ
«Сиқырлы таяқша»
|
5-сынып қазақ тілі оқулығы.
https://bilim-all.kz/olen/1116
|
|
|||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма. |
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз

















