Қызылорда облысы Шиелі ауданы
№153 Ш.Есенов атындағы мектеп –лицейі
Айтуғанова Жібек Амангелдіқызы
|
Сабақ №17. Пәні: қазақ тілі |
№ 153 Ш. Есенов атындағы мектеп-лицейі |
||||||||||||||
|
Күні: 11. 10. 2017. |
Мұғалімнің аты- жөні: Айтуғанова Жібек |
||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қосарлама қос сөздер |
||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты: |
Қосарлама қос сөз,қосарлама қос сөздердің жазылу емлесі туралы түсінік беру,қазақтың ұлттық ойын түрлерімен таныстыру |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушы істей алады: . оқушылардың ой-өрісін,танымын,өз бетімен ізденуі арқылы қабілеттері дамиды.. |
||||||||||||||
|
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады: Қайталама қос сөздерді қайталай отырып, қосарлама қос сөздерді меңгереді. |
||||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар істей алады: Қосарлама қос сөздерді пайдалана отырып, дыбыстық талдау жүргізеді. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: |
||||||||||||||
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер |
||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер |
|||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||||||||||
|
Сіз неліктен ......... екенін айта аласыз ба? |
|||||||||||||||
|
Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері: |
Оқушы қосарлама қос
сөздерді меңгереді; |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Қос сөздер,қайталама қос сөздер. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басы |
1-5 минут |
Үй тапсырмасын сұрау 1«Ақсүйек ойыны арқылы сыныптағы 22 оқушыға ішінде «ақсүйегі» бар конверттер таратылады.Тек 6 оқушы ғана тапсырма жазылған (сүйектің суреті бар) конверт табады. 1 - тапсырмасы: Сөз құрамына қарай нешеге
бөлінеді? |
Оқулық |
||||||||||||
|
Ортасы |
5 мин 15 мин 5 мин |
«Көкпар» ойыны арқылы 3 топқа бөлініп,қос сөздердің сыңарларын тауып жазу 82-жаттығу Дос- Жігіт- Әмпей- Сана- Қыз- Тым- Ат- Шал- Егжей- Ас- Шапан- Бытықы- Қару- Ақсақ- Атау- Сән — Қора- Далдың- Кескін- Арық- Алапай- Қиын- Қант- Ымы- Апалы- Әуре- Қылтың- Оқулықпен жұмыс 84-жаттығу.Сөйлемнен қосарлама қос сөздерді тауып,қосарлама қос сөздердің қай түріне жататынын анықтау Шешендер сайысы Алтын сандықтан шыққан мақал-мәтелдердегі қос сөздерді табу. …………. көсем боласың, ………….. шешен боласың. ………….ның ақылы сарқылмайтын көлмен тең. Әдептілік ………… –адамдықтың белгісі. Ақылды адам ……….. келеді, ………. байқай келеді Мен оқыған шығарма М.Әуезов шығармасынан үзінді (мәтін ішінен қос сөздерді айтып өту) Жеке оқушымен жұмыс 86-жаттығу 1 Өлеңді түсініп оқу 2 Қарама-қарсы сөздер жасау. |
|
||||||||||||
|
Соңы |
7 мин 3 мин |
Бекіту: Мен таңдаған мамандық... Оқушылар пікірі Үй тапсырмасы 1. 87-жаттығу. Мәтінді көшіріп жазып,қос сөздердің жасалуын түсіндіру. Оқушылар өздері сабаққа белсене қатысқан оқушыны таңдайды,бағасын айтады. |
|
||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау:критериалды бағалау |
Пәнаралық байланыс: тарих |
|||||||||||||
|
Рефлексия |
|
||||||||||||||
|
-Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? -Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандайтүзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
|||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқудыда ескеріңіз) 1. 2. Мен сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім?
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Қосарлама қос сөздер "
Сабақ жоспары "Қосарлама қос сөздер "
Қызылорда облысы Шиелі ауданы
№153 Ш.Есенов атындағы мектеп –лицейі
Айтуғанова Жібек Амангелдіқызы
|
Сабақ №17. Пәні: қазақ тілі |
№ 153 Ш. Есенов атындағы мектеп-лицейі |
||||||||||||||
|
Күні: 11. 10. 2017. |
Мұғалімнің аты- жөні: Айтуғанова Жібек |
||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қосарлама қос сөздер |
||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты: |
Қосарлама қос сөз,қосарлама қос сөздердің жазылу емлесі туралы түсінік беру,қазақтың ұлттық ойын түрлерімен таныстыру |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушы істей алады: . оқушылардың ой-өрісін,танымын,өз бетімен ізденуі арқылы қабілеттері дамиды.. |
||||||||||||||
|
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады: Қайталама қос сөздерді қайталай отырып, қосарлама қос сөздерді меңгереді. |
||||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар істей алады: Қосарлама қос сөздерді пайдалана отырып, дыбыстық талдау жүргізеді. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: |
||||||||||||||
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер |
||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер |
|||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||||||||||
|
Сіз неліктен ......... екенін айта аласыз ба? |
|||||||||||||||
|
Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері: |
Оқушы қосарлама қос
сөздерді меңгереді; |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Қос сөздер,қайталама қос сөздер. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басы |
1-5 минут |
Үй тапсырмасын сұрау 1«Ақсүйек ойыны арқылы сыныптағы 22 оқушыға ішінде «ақсүйегі» бар конверттер таратылады.Тек 6 оқушы ғана тапсырма жазылған (сүйектің суреті бар) конверт табады. 1 - тапсырмасы: Сөз құрамына қарай нешеге
бөлінеді? |
Оқулық |
||||||||||||
|
Ортасы |
5 мин 15 мин 5 мин |
«Көкпар» ойыны арқылы 3 топқа бөлініп,қос сөздердің сыңарларын тауып жазу 82-жаттығу Дос- Жігіт- Әмпей- Сана- Қыз- Тым- Ат- Шал- Егжей- Ас- Шапан- Бытықы- Қару- Ақсақ- Атау- Сән — Қора- Далдың- Кескін- Арық- Алапай- Қиын- Қант- Ымы- Апалы- Әуре- Қылтың- Оқулықпен жұмыс 84-жаттығу.Сөйлемнен қосарлама қос сөздерді тауып,қосарлама қос сөздердің қай түріне жататынын анықтау Шешендер сайысы Алтын сандықтан шыққан мақал-мәтелдердегі қос сөздерді табу. …………. көсем боласың, ………….. шешен боласың. ………….ның ақылы сарқылмайтын көлмен тең. Әдептілік ………… –адамдықтың белгісі. Ақылды адам ……….. келеді, ………. байқай келеді Мен оқыған шығарма М.Әуезов шығармасынан үзінді (мәтін ішінен қос сөздерді айтып өту) Жеке оқушымен жұмыс 86-жаттығу 1 Өлеңді түсініп оқу 2 Қарама-қарсы сөздер жасау. |
|
||||||||||||
|
Соңы |
7 мин 3 мин |
Бекіту: Мен таңдаған мамандық... Оқушылар пікірі Үй тапсырмасы 1. 87-жаттығу. Мәтінді көшіріп жазып,қос сөздердің жасалуын түсіндіру. Оқушылар өздері сабаққа белсене қатысқан оқушыны таңдайды,бағасын айтады. |
|
||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау:критериалды бағалау |
Пәнаралық байланыс: тарих |
|||||||||||||
|
Рефлексия |
|
||||||||||||||
|
-Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? -Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандайтүзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
|||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқудыда ескеріңіз) 1. 2. Мен сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім?
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













