3-СЫНЫП МАТЕМАТИКА ПӘНІНЕН IІI ТОҚСАН 40 МИНУТҚА ЖОСПАРЛАНҒАН ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Алматы облысы,
Еңбекшіқазақ ауданы
«Есік қаласының облыстық көру қабілеті бұзылған балаларға арналған
арнайы мектеп – интернатының»
бастауыш сынып мұғалімі
Өмірзақова Ақерке Өмірзаққызы
|
Пән: Математика Мектеп: «Есік қаласының облыстық көру қабілеті бұзылған балаларға арналған арнайы мектеп-интернаты»КММ
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 А Кестеден тыс көбейту және бөлу Ортақ тақырып: 6. Өнер Бөлімше: 2. 2. Теңдік және теңсіздік. Теңдеу
Күні: 12. 03. 2020 ж Мұғалімнің аты-жөні: Өмірзақова А. Ө.
Сынып: 3- сынып Қатысқандар саны: 7 Қатыспағандар саны: 0 |
||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Құрылымы күрделі теңдеулер |
|||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х·(25:5)=60, (24·3):х=6, х:(17·2)=2, k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Көбейту мен бөлу амалдарына берілген өрнектердің мәнін тауып, кітапханаға неше рет баратын баланы анықтау. Көбейту мен бөлу амалына берілген қарапайым теңдеу мен құрылымы күрделі теңдеулерді салыстыру, айырмашылығын түсіндіру. Көбейту мен бөлу амалына берілген құрылымы күрделі теңдеулерді ықшамдап, белгісіз компоненті табу. |
|||||||||||||||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу Түсіну Қолдану |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Өрнектердің мәнін тауып, кітапханаға неше рет баратын баланы анықтайды. Көбейту мен бөлу амалына берілген қарапайым теңдеу мен құрылымы күрделі теңдеулерді салыстыру, айырмашылығын түсіндіреді. Көбейту мен бөлу амалына берілген құрылымы күрделі теңдеулерді ықшамдап, белгісіз компоненті табады. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат (тілдік емес пәнге) |
Математикалық есептерді, теңдеулерді, мәтіндік есептерді шешу кезінде үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін пайдалану. |
|||||||||||||||
|
Пәндік лексика және терминдер |
Құрылымы күрделі теңдеу Теңдеу-уравнение-equation |
|||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
-Егер теңдеу күрделі болса не істеу қажет? –«Құрылымы күрделі теңдеуді жеңілдету немесе қарапайым түрге келтіру» дегенді қалай түсінесің? –Күрделі теңдеуді қалай тексеруге болады? |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастыққа, еңбек пен шығармашылыққа тәрбиелеу. |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі 3 сынып, Сөйлеу мәдениетіне үйренемін. |
|||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Жай теңдеулерді шешу жолдарын біледі. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Дереккөздер/ Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпты түгендеу, тексеру Құрал жабдықтарды дайындау Шаттық шеңберінде тұрып, психологиялық ахуал қалыптастыру. Математика керек әр күнге, Математика қажет өмірде. Математиканы біз оқимыз, Миымызға тоқимыз. Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау. |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Белсенді оқытудың «Түсіндіру және сипаттау» тәсілі. Есептеулерді орындау арқылы балалардың кітапханаға неше рет барғанын білу.
Қалыптастырушы бағалау: Тапсырмадағы есептерді шешу жолдарын қайталап, еске түсіріп, мәнін дұрыс шешкеннен кейін алма жемісі арқылы өзін-өзі бағалайды. Тапсырманы толық әрі дұрыс орындадым – қызыл түс. Тапсырманы жартылай орындадым – сары түс. Тапсырманы орындауда қиналдым – жасыл түс. 2-тапсырма. Топтық жұмыс. Белсенді оқытудың «Түсіндіру және сипаттау» тәсілі. Оң және сол жақ бағандардағы теңдеулерді салыстыр. Олардан қандай айырмашылық пен ұқсастықты байқауға болады? х ∙ 30 = 210 х ∙ (5 ∙ 6) = 210
Қалыптастырушы бағалау: Тапсырмадағы құрылымы күрделі теңдеуді дұрыс шешкеннен кейін алма жемісі арқылы өзін-өзі бағалайды. Тапсырманы толық әрі дұрыс орындадым – қызыл түс. Тапсырманы жартылай орындадым – сары түс. Тапсырманы орындауда қиналдым – жасыл түс. Ширату жаттығуы. Бір, екі, үш, Қарлығаш болып ұш. Төрт, бес, алты, Қарлығаш болып қалқы. Жеті, сегіз, тоғыз, он, Қарлығаш болып қон. 3-тапсырма. Жеке жұмыс. Саралаудың «Тапсырма, қарқын, диалог және қолдау көрсету» тәсілдері. Теңдеулерді шеш. х · (25 : 5) = 350 k + 120 : 4 = 150 х · 5 = 350 k + 30 = 150 х = 350 : 5 k = 150 - 30
х 70 · (25 : 5) = 350 120 + 120 : 4 = 150
Қалыптастырушы бағалау: Тапсырмадағы құрылымы күрделі теңдеуді дұрыс шешкеннен кейін алма жемісі арқылы өзін-өзі бағалайды. Тапсырманы толық әрі дұрыс орындадым – қызыл түс. Тапсырманы жартылай орындадым – сары түс. Тапсырманы орындауда қиналдым – жасыл түс. |
Оқулық
|
||||||||||||||
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Өмірзақова Ақерке ӨмірзаққызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сабақ жоспары. Құрылымы күрделі теңдеулер 3 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сабақ жоспары. Құрылымы күрделі теңдеулер 3 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне
Материалдың қысқаша нұсқасы 3-СЫНЫП МАТЕМАТИКА ПӘНІНЕН IІI ТОҚСАН 40 МИНУТҚА ЖОСПАРЛАНҒАН ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР Алматы облысы, Еңбекшіқазақ ауданы «Есік қаласының облыстық көру қабілеті бұзылған балаларға арналған арнайы мектеп – интернатының» бастауыш сынып мұғалімі Өмірзақова Ақерке Өмірзаққызы | ||||||||||||||||














