Материалдар / Сабақ жоспары "Қысқаша көбейту формулалары" 7-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары "Қысқаша көбейту формулалары" 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақта қысқаша көбейту формулаларын тиімді пайдалану көрсетілген. Оқушыларға PIZA тапсырмалары ұсынылғаан. Жас мамандарға көмек ретінде ұсынамын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Маусым 2022
519
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сатубалдинова И.А.

Сынып: 7

Қатысқандар саны: 8

Сабақ тақырыбы

Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру

Сабақ тақырыбы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.14

алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу;

Сабақ мақсаттары

-өрнектің құрамындағы қосылғыштардың құрамындағы ортақ көбейткішті таба алады

-ортақ көбейткішті жақша сыртына шығара алады

- қысқаша көбейту формулаларын қолданып қосылғыштарды көбейткіштер түрінде жаза алады

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

1.Үй жұмысын тексеру.

а) Мұғалім: тапсырмалардың жауаптарын сұрайды, көмекші сұрақтар береді

ә) Нәтижені бағалау: тек ауызша марапатталады, не ескерту беріледі

1.Үй жұмысын тексеру.

а)Үй жұмысын өзара тексереді.

- Формасы: жеке жұмыс

- Құралы: оқулық, жұмыс дәптері

- Оқушының іс-әрекеті: дұрыс орындалған тапсырмаға + таңбасын қояды


Нәтижені бағалау: қабілеті мен еңбегіне сәйкес ауызша бағаланады



Негізгі бөлім Тақырыпты ашу

15 минут



Өткен тақырыпты бекіту.

1. Мазмұны: карточкадағы тапсырма:

- Формасы: жұптық жұмыс

- Құралы: карточка

-Оқушы: барлық оқушы қатысады, қабілетіне қарай әрқайсысы жұп жұмысына үлес қосады .

І-тапсырма: Сәйкестікті табыңдар:

(а-в)2

а22

(а-в)(а+в)

(а+в)2


а2-2ав+в2

а22

(а-в)(а+в)


а2-2ав-в2

а2+2ав+в2

а22


ІІ-тапсырма: Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарыңдар:

а)4а2+8ав+4в2

ә)2х24у6+3х6у6

б)3с2d2-6c4d+15c3d2




ІІІ-тапсырма:
көпмүшесін көбейткіштерге жіктеу

1.2, -8 және 8 коэффициенттерінің ЕҮОБ-і 2-ге тең

2.х айнымалысы сәйкесінше 8, 5 және 2 дәрежесінде көпмүшенің құрамындағы бірмүшелердің барлығында бар, ең кіші дәрежесі 2-ге тең

3.у айнымалысы қосылғыштардың бәрінің құрамында болмағандықтан, оны жақша сыртына шығара алмаймыз

Қорытынды: жақшаның сыртына 2 өрнегі

шығады



1.Сәйкестікті табады.














2. Әдісі: сұрақ-жауап

-Ұйымдастыру формасы: жалпы сынып орындайды

-Оқушы: сұрақтарға жауап береді, жауаптарын түсіндіреді, орындап келген тапсырмаларды талдайды.




3.Жұптық жұмыс. Көбейткіштерге жіктейді.

-ЕКОЕ табады;

-Айнымалының кіші дәрежесін анықтайды;

-Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарады;

-ҚКФ қолданып көбейткіштерге жіктейді.

Интербелсенді тақта көмегімен өз-өздерін тексереді.











«Басбармақ» әдісі










Дәптер алмастыру арқылы өзара тексеру.

Ауызша мадақтау.

Карточкалар

Интербелсенті тақта













Интербелсенді тақта










Оқушы дәптері.

Жеке жұмыс

10 минут

Тапсырманы талдайды, қатесін табады

Мадақтау

Карточка

Соңы

10 минут

Есептер шығару(оқулықпен жұмыс)

в) 1.Мақсаты: меңгерген теориялық білімдерін есептер шығаруда қолдану

2. Мазмұны: оқулықта №654, 656,

3. Әдісі: есептер шешу

4. Формасы: жеке тақтада

6. Оқушы: көпмүшені көбейткіштерге жіктеу әдісін қолданып есептер шығарады

7. Мұғалім: қосымша сұрақтар беру арқылы оқушыға бағыт береді

8. Нәтиже: ауызша марапатталады




Үй жұмысы

658






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!