|
Мектеп: Щучинск қаласы №7 мектеп-лицейі Күні: Мұғалімнің аты –жөні: Оспанова Жанар Бахытовна Сынып: 7 Сабақ №18 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Сабақ және тамыр. Сабақтың ішкі құрылысы: қабық, камбий, сүрек, өзек. Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтары. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жет-кізілетін оқу мақсатта-ры ( Оқу бағдарламасы-на сілтеме) |
7.1.3.3 - тамыр және сабақтың ішкі құрылысын зерттеу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Сабақтың ішкі құрылысын біледі; Көптеген оқушылар : Сабақтың ішкі құрылысын зерттеу алады; сабақ пен тамыр құрылысын қызметтерінмен байланыстырып сипаттай алады; Кейбір оқушылар: Тамыр мен сабақтың құрылыс және қызметтік ұқсастықтары мен ерекшеліктерін талдай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдының деңгейі |
Білу және түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
1. Сабақ пен тамырдың ішкі құрылысының құрылымдық компоненттерін біледі; 2. Сабақ пен тамырдың құрылымдық компоненттерінің маңызын түсінеді; 3. Сабақ пен тамырдың құрылымдық компоненттерінің қызметтерін дұрыс сипаттай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге қатысты лексика және терминалогия:
Оқытудың тілдік мақсaты: Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Тамырлар/сабақтар/тамыр түкшелері ......болып келеді/келеді ... .........-су және минералды заттарды сабақ бойымен жапыраққа жылжытатын күш. Судың тамыпдан жапыраққа дейінгі жолы-..... Құндылықтарға баулу Диaлог құруғa /жaзылымға қажетті сөздер топтaмaсы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарғы баулу |
«Мәңгілік Ел» идеясын жүзеге асыpy Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу бағыты бойынша оқушылардың бойында табиғатты сүюге деген сүйіспеншілігін дамыту. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Физика, бейнелеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтаны, ноутбукты пайдалана отырып керекті мәліметтерді алады, бейнебаян көреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім: |
Заттар тасымалдануының тірі ағзалардың тіршілік әрекеті үшін маңызы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут) 1мин 3 мин 5мин 1мин |
Ұйымдастыру(амандасу,оқушыларды түгендеу) Психологиялық ахуал. «Аялы алақан» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды). Үй тапсырмасын тексеру: Қызығушылықты ояту кезеңінде «Кім жылдам?» ойынын пайдаланамын өткен тақырып бойынша үғым сөздерді ағылшынша, яғни сөздікпен жұмыс:
ҚБ: Смайликтер арқылы. Бейне баян «Сабақтың ішкі құрылысы», «Сабақ арқылы заттардың тасымалдануы»,«Тамырдың алғашқы құрылысы», «Тамырдың құрылы мен қызметі» суреттермен танысады. Сіздер осы алған білімдеріңді ары қарай толықтырғыларың келе ме? –деп оқушылардың қызығушылығын арттырып алып, топтарға бөлу. Топтарға бөлу.
|
Слайд https://bilimland.kz/kk#lesson=12630 https://bilimland.kz/kk#lesson=12628 |
|
Сабақтың ортасы (15 минут) 10 мин 1 мин 1 мин |
Жаңа сабақ 1.Топтық жұмыс .Мәтін таратылады. «Әуе шары» әдісі
Ә біріне түсіндіреді. ҚБ: «Смайлик» әдісі
Сергіту сәті. «Көңілді күн» |
|
|
Сабақтың соңы (15 минут) 5 мин 1 мин 5 мин 1 мин 2 мин 1мин |
Сабақты қорытындылау «Галереяда ой шарлау» әдісі Белгілі тақырыпқа плакатқа топтастыру жұмысы жүргізіліп, әр топтың жұмысы қабырғаға ілінеді де, оқушылар жүріп, аралап, оған әр оқушылар кішкене жапсырма қағазға бағасын беріп, пікірін жазып жабыстырып кетеді. Ең жақсы баға алған топтың жұмысы қаралады. Қ.Б:Басбармақпен бағалау
Барлық оқушылар:А-тапсырмасы 1.
Оқушылардың басым бөлігі: Б-тапсырмасы 1.
Кейбір оқушылар:С-тапсырмасы
Тапсырма жұмысын бағалау. «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалаймын. Егер, жақсы түсінікті болса – жасыл,сұрақтарым бар- сары, түсініксіз болғанда – қызылтүсті парақшаларын көтереді. Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі
Үйге тапсырма: § |
Сандықша, тапсырмалар жазылған қиықшалар
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Сабақ және тамыр" 7сынып
Сабақ жоспары "Сабақ және тамыр" 7сынып
|
Мектеп: Щучинск қаласы №7 мектеп-лицейі Күні: Мұғалімнің аты –жөні: Оспанова Жанар Бахытовна Сынып: 7 Сабақ №18 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Сабақ және тамыр. Сабақтың ішкі құрылысы: қабық, камбий, сүрек, өзек. Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтары. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жет-кізілетін оқу мақсатта-ры ( Оқу бағдарламасы-на сілтеме) |
7.1.3.3 - тамыр және сабақтың ішкі құрылысын зерттеу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Сабақтың ішкі құрылысын біледі; Көптеген оқушылар : Сабақтың ішкі құрылысын зерттеу алады; сабақ пен тамыр құрылысын қызметтерінмен байланыстырып сипаттай алады; Кейбір оқушылар: Тамыр мен сабақтың құрылыс және қызметтік ұқсастықтары мен ерекшеліктерін талдай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдының деңгейі |
Білу және түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
1. Сабақ пен тамырдың ішкі құрылысының құрылымдық компоненттерін біледі; 2. Сабақ пен тамырдың құрылымдық компоненттерінің маңызын түсінеді; 3. Сабақ пен тамырдың құрылымдық компоненттерінің қызметтерін дұрыс сипаттай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге қатысты лексика және терминалогия:
Оқытудың тілдік мақсaты: Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Тамырлар/сабақтар/тамыр түкшелері ......болып келеді/келеді ... .........-су және минералды заттарды сабақ бойымен жапыраққа жылжытатын күш. Судың тамыпдан жапыраққа дейінгі жолы-..... Құндылықтарға баулу Диaлог құруғa /жaзылымға қажетті сөздер топтaмaсы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарғы баулу |
«Мәңгілік Ел» идеясын жүзеге асыpy Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу бағыты бойынша оқушылардың бойында табиғатты сүюге деген сүйіспеншілігін дамыту. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Физика, бейнелеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтаны, ноутбукты пайдалана отырып керекті мәліметтерді алады, бейнебаян көреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім: |
Заттар тасымалдануының тірі ағзалардың тіршілік әрекеті үшін маңызы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут) 1мин 3 мин 5мин 1мин |
Ұйымдастыру(амандасу,оқушыларды түгендеу) Психологиялық ахуал. «Аялы алақан» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды). Үй тапсырмасын тексеру: Қызығушылықты ояту кезеңінде «Кім жылдам?» ойынын пайдаланамын өткен тақырып бойынша үғым сөздерді ағылшынша, яғни сөздікпен жұмыс:
ҚБ: Смайликтер арқылы. Бейне баян «Сабақтың ішкі құрылысы», «Сабақ арқылы заттардың тасымалдануы»,«Тамырдың алғашқы құрылысы», «Тамырдың құрылы мен қызметі» суреттермен танысады. Сіздер осы алған білімдеріңді ары қарай толықтырғыларың келе ме? –деп оқушылардың қызығушылығын арттырып алып, топтарға бөлу. Топтарға бөлу.
|
Слайд https://bilimland.kz/kk#lesson=12630 https://bilimland.kz/kk#lesson=12628 |
|
Сабақтың ортасы (15 минут) 10 мин 1 мин 1 мин |
Жаңа сабақ 1.Топтық жұмыс .Мәтін таратылады. «Әуе шары» әдісі
Ә біріне түсіндіреді. ҚБ: «Смайлик» әдісі
Сергіту сәті. «Көңілді күн» |
|
|
Сабақтың соңы (15 минут) 5 мин 1 мин 5 мин 1 мин 2 мин 1мин |
Сабақты қорытындылау «Галереяда ой шарлау» әдісі Белгілі тақырыпқа плакатқа топтастыру жұмысы жүргізіліп, әр топтың жұмысы қабырғаға ілінеді де, оқушылар жүріп, аралап, оған әр оқушылар кішкене жапсырма қағазға бағасын беріп, пікірін жазып жабыстырып кетеді. Ең жақсы баға алған топтың жұмысы қаралады. Қ.Б:Басбармақпен бағалау
Барлық оқушылар:А-тапсырмасы 1.
Оқушылардың басым бөлігі: Б-тапсырмасы 1.
Кейбір оқушылар:С-тапсырмасы
Тапсырма жұмысын бағалау. «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалаймын. Егер, жақсы түсінікті болса – жасыл,сұрақтарым бар- сары, түсініксіз болғанда – қызылтүсті парақшаларын көтереді. Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі
Үйге тапсырма: § |
Сандықша, тапсырмалар жазылған қиықшалар
|
шағым қалдыра аласыз


р топқа сабақ
тақырыбына байланысты мәселе жазылған әуе шарлар таратылады.
Оқушылар осы әуе шарларына мәселеге байланысты 5 дәлелдеме жазады.
Кейін топ спикерлері алмасып өз тақырыптарын бір
–




















