|
Пәні |
Қазақ тілі |
Мектеп: |
Аңқаты ЖОББМ |
||||||||||
|
Күні: |
13.11.18 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Нахуанова А.Ж |
||||||||||
|
Сынып: |
8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
3.Сату менеджері. |
||||||||||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқубағдараламасынансілтеме) |
8.2.1.1.Тұтас және аралас мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, сурет) ақпараттарды салыстыру; 8.4.3.1.Сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: болашақта қандай маман иесі болатыныны туралы ойланады, мамандықтарға деген қызығушылықтарын арттырады Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: түрлі әдістерді пайдалана отырып тапқырлығын, есте сақтау қабілеттерін , сөйлеу мәдениетін жетілдіреді, сауатты жазуға дағдыланады Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.. |
||||||||||||
|
Жетістік критерийі |
мамандық туралы біледі, болашақта өзі кім болатыны туралы ойланады, зат есімнің жалғаулары тақырыбы бойынша білімдерін толықтырады |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Өзгеру, үрей туғызу, болжау, жылыну, жағдай жасау, кері әсер, жағымды әсер, сусын ерекшеліктері, суды пайдалану |
||||||||||||
|
Құндылықтар |
Құрмет, ынтымақстастық, өмір бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, ашықтық. |
||||||||||||
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу |
Төзімділікке, сабырлылыққа тәрбиелеу |
||||||||||||
|
АКТ дағдысынқолдану |
Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады. |
||||||||||||
|
Өмірмен байланыс |
Сусын ерекшеліктерін талқылау |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану , ана тілі |
||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Мамандық таңдау |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дерек көздер |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ой шақыру Сұрақ-жауап: Үй тапсырмасын тексеру. Тас, құм, цемент, қалақ – бұлармен кімдер жұмыс істейді? /құрылысшы Кітап, журнал, бор, тақта - бұлармен кімдер жұмыс істейді? /мұғалім/ Халат, бахила, шприц – бұларды қандай мамандар қолданады? /дәрігер/ Қағаз, компьютер, калькулятор – бұл кімдердің құралы? /есепші/ т.с.с. Осы барлық жұмыс істейтін адамдарды қалай атайды? /маман иесі/ Маманиесі болу үшін не керек? /мамандық/ Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру Олай болса бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы |
Слайд |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 15 мин 10 мин |
Мағынаны тану кезеңі Тыңдалымалды тапсырмасы 1-тапсырма. Сабақ тақырыбын түсіну; Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқып, перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты табу; Сөздікпен жұмыс: Кіріс- ... Менеджер- ағ. Сөзі. Басқарушы. Жалдамалы басқарушы, өндірісті ұйымдастырушы маман. Ж.Аймауытовтың сөзі мен мәтіндегі ойды байланыстыру; **Мәтіндегі қарамен берілгн сөздерге лексикалық және фонетикалық талдау жасау; Кестені толтыру, Адам-табиғат, техника, адам,өнер; Тыңдалым тапсырмасы Топтық жұыс Ә. Мамандық атауларын табу, лексикалық таладу;Мыналарды білесіздер ме? Ауызша. 1. Тауарды сатуды ғана емес, оның қалай өндірілетінін жақсы білетін маман;
2.Бұл - жүк тасымалын қадағалайтын маман;
3.Компанияның өнімді сату, жарнамалау және өткізу жұмыстарымен шұғылданатын өкілі
4.Сауда өкілдіктерінің жұмысын қадағалайтын, жаңа бағыттарды айқындайтын маман;
5.Сайт жасаумен шұғылданатын маман;
6.Сайт үшін контент құрушы
Разработчик, составитель рекламных текстов, издатель новых идей в рекламе, защищённых авторским правом. . Жылжымайтын мүлік саласында, оны жобалау және құрылысын жүзеге асырумен шұғылданатын маман
6-тапсырма. Ауызша орындау; «Кері байланыс «не қызық болды?» |
сөздік ttps://www.youtube.com/watch?v=7fqpEiK3gBM |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Семантикалық карта Рефлексия «не қызық болды?» Бағалау Жетістік критерийлері бойынша Үй жұмысы 4-тапсырма, 58-бет. |
Слайд |
|||||||||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
||||||||||||
|
Жалпыбағалау Қандайекіаспектжақсыөтті? (оқыту мен білім беру туралыойланыңыз) 1: 2: Сабақтыжақсартуға не себепболатынеді? (оқыту мен білім беру туралыойланыңыз) 1: 2: Сабақбарысындасыныптыңжетістігітуралы не ойладым/ жекеоқушылардыңқиындығы, келесісабақтарда неге назараударуқажет? |
|||||||||||||
|
мамандық |
Атқосшы |
Бренд-менеджер |
Мұғалім |
Мұржа тазалаушы |
Дәрігер |
|
Қоғамда сұранысқа ие мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
Қазіргі уақытта жоқ, жойылған мамандық |
|
|
|
|
|
|
Өзінің мәнін жоғалтпайтын мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
мамандық |
Атқосшы |
Бренд-менеджер |
Мұғалім |
Мұржа тазалаушы |
Дәрігер |
|
Қоғамда сұранысқа ие мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
Қазіргі уақытта жоқ, жойылған мамандық |
|
|
|
|
|
|
Өзінің мәнін жоғалтпайтын мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
мамандық |
Атқосшы |
Бренд-менеджер |
Мұғалім |
Мұржа тазалаушы |
Дәрігер |
|
Қоғамда сұранысқа ие мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
Қазіргі уақытта жоқ, жойылған мамандық |
|
|
|
|
|
|
Өзінің мәнін жоғалтпайтын мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
мамандық |
Атқосшы |
Бренд-менеджер |
Мұғалім |
Мұржа тазалаушы |
Дәрігер |
|
Қоғамда сұранысқа ие мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
Қазіргі уақытта жоқ, жойылған мамандық |
|
|
|
|
|
|
Өзінің мәнін жоғалтпайтын мамандықтар |
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Сату менеджері" 5-сынып
Сабақ жоспары "Сату менеджері" 5-сынып
|
Пәні |
Қазақ тілі |
Мектеп: |
Аңқаты ЖОББМ |
||||||||||
|
Күні: |
13.11.18 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Нахуанова А.Ж |
||||||||||
|
Сынып: |
8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
3.Сату менеджері. |
||||||||||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқубағдараламасынансілтеме) |
8.2.1.1.Тұтас және аралас мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, сурет) ақпараттарды салыстыру; 8.4.3.1.Сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: болашақта қандай маман иесі болатыныны туралы ойланады, мамандықтарға деген қызығушылықтарын арттырады Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: түрлі әдістерді пайдалана отырып тапқырлығын, есте сақтау қабілеттерін , сөйлеу мәдениетін жетілдіреді, сауатты жазуға дағдыланады Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.. |
||||||||||||
|
Жетістік критерийі |
мамандық туралы біледі, болашақта өзі кім болатыны туралы ойланады, зат есімнің жалғаулары тақырыбы бойынша білімдерін толықтырады |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Өзгеру, үрей туғызу, болжау, жылыну, жағдай жасау, кері әсер, жағымды әсер, сусын ерекшеліктері, суды пайдалану |
||||||||||||
|
Құндылықтар |
Құрмет, ынтымақстастық, өмір бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, ашықтық. |
||||||||||||
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу |
Төзімділікке, сабырлылыққа тәрбиелеу |
||||||||||||
|
АКТ дағдысынқолдану |
Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады. |
||||||||||||
|
Өмірмен байланыс |
Сусын ерекшеліктерін талқылау |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану , ана тілі |
||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Мамандық таңдау |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дерек көздер |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ой шақыру Сұрақ-жауап: Үй тапсырмасын тексеру. Тас, құм, цемент, қалақ – бұлармен кімдер жұмыс істейді? /құрылысшы Кітап, журнал, бор, тақта - бұлармен кімдер жұмыс істейді? /мұғалім/ Халат, бахила, шприц – бұларды қандай мамандар қолданады? /дәрігер/ Қағаз, компьютер, калькулятор – бұл кімдердің құралы? /есепші/ т.с.с. Осы барлық жұмыс істейтін адамдарды қалай атайды? /маман иесі/ Маманиесі болу үшін не керек? /мамандық/ Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру Олай болса бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы |
Слайд |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 15 мин 10 мин |
Мағынаны тану кезеңі Тыңдалымалды тапсырмасы 1-тапсырма. Сабақ тақырыбын түсіну; Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқып, перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты табу; Сөздікпен жұмыс: Кіріс- ... Менеджер- ағ. Сөзі. Басқарушы. Жалдамалы басқарушы, өндірісті ұйымдастырушы маман. Ж.Аймауытовтың сөзі мен мәтіндегі ойды байланыстыру; **Мәтіндегі қарамен берілгн сөздерге лексикалық және фонетикалық талдау жасау; Кестені толтыру, Адам-табиғат, техника, адам,өнер; Тыңдалым тапсырмасы Топтық жұыс Ә. Мамандық атауларын табу, лексикалық таладу;Мыналарды білесіздер ме? Ауызша. 1. Тауарды сатуды ғана емес, оның қалай өндірілетінін жақсы білетін маман;
2.Бұл - жүк тасымалын қадағалайтын маман;
3.Компанияның өнімді сату, жарнамалау және өткізу жұмыстарымен шұғылданатын өкілі
4.Сауда өкілдіктерінің жұмысын қадағалайтын, жаңа бағыттарды айқындайтын маман;
5.Сайт жасаумен шұғылданатын маман;
6.Сайт үшін контент құрушы
Разработчик, составитель рекламных текстов, издатель новых идей в рекламе, защищённых авторским правом. . Жылжымайтын мүлік саласында, оны жобалау және құрылысын жүзеге асырумен шұғылданатын маман
6-тапсырма. Ауызша орындау; «Кері байланыс «не қызық болды?» |
сөздік ttps://www.youtube.com/watch?v=7fqpEiK3gBM |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Семантикалық карта Рефлексия «не қызық болды?» Бағалау Жетістік критерийлері бойынша Үй жұмысы 4-тапсырма, 58-бет. |
Слайд |
|||||||||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
||||||||||||
|
Жалпыбағалау Қандайекіаспектжақсыөтті? (оқыту мен білім беру туралыойланыңыз) 1: 2: Сабақтыжақсартуға не себепболатынеді? (оқыту мен білім беру туралыойланыңыз) 1: 2: Сабақбарысындасыныптыңжетістігітуралы не ойладым/ жекеоқушылардыңқиындығы, келесісабақтарда неге назараударуқажет? |
|||||||||||||
|
мамандық |
Атқосшы |
Бренд-менеджер |
Мұғалім |
Мұржа тазалаушы |
Дәрігер |
|
Қоғамда сұранысқа ие мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
Қазіргі уақытта жоқ, жойылған мамандық |
|
|
|
|
|
|
Өзінің мәнін жоғалтпайтын мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
мамандық |
Атқосшы |
Бренд-менеджер |
Мұғалім |
Мұржа тазалаушы |
Дәрігер |
|
Қоғамда сұранысқа ие мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
Қазіргі уақытта жоқ, жойылған мамандық |
|
|
|
|
|
|
Өзінің мәнін жоғалтпайтын мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
мамандық |
Атқосшы |
Бренд-менеджер |
Мұғалім |
Мұржа тазалаушы |
Дәрігер |
|
Қоғамда сұранысқа ие мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
Қазіргі уақытта жоқ, жойылған мамандық |
|
|
|
|
|
|
Өзінің мәнін жоғалтпайтын мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
мамандық |
Атқосшы |
Бренд-менеджер |
Мұғалім |
Мұржа тазалаушы |
Дәрігер |
|
Қоғамда сұранысқа ие мамандықтар |
|
|
|
|
|
|
Қазіргі уақытта жоқ, жойылған мамандық |
|
|
|
|
|
|
Өзінің мәнін жоғалтпайтын мамандықтар |
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













