Қысқа мерзімді жоспар
«Ш,Байбатшаев атындағы орта мектеп» КММ
|
Бөлім: |
11.10 Металдар өндірісі |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||
|
Күн: |
Сыныбы : 11 ЖМБ |
Қатысушылар саны: 6 Қатыспағандар саны: |
||
|
Тақырыбы: |
Шойын, болат өндіру. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.3.3 шойын және болатты алу әдістерін және қасиеттерін сипаттау |
|||
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: Қоғам игілігі үшін қызмет ету, қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту. Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу. Ар-ұят құндылығы: Адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Салауатты өмір салтын ұстану, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу |
|||
Сабақ барысы
|
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін оқушылар бір- біріне химиялық элементтермен байланыстыру арқылы психологиялық ахуал туғызады. |
Оқушылар ұстазымен амандасады, көңіл-күйлерін сұрау арқылы психологиялық ахуал жасайды;
|
|
|
|
7мин |
Өткен тақырыпты қайталау Жездегі мыстың массалық үлесі 68, ал мырыш 32. Осындай құйманың 900г -ын алуға әр металдың қандай массасы жұмсалады? Жауабы 612г мыс, 288г мырыш |
Құймадағы мыс пен мырыштың массасын есептейді. |
Дескриптор: Есептің берілгенін жазады -1балл Құймадағы мыс пен мырыштың массасын есептейді.- 1балл Жауабын жазады-1балл Жалпы балл 3 |
|
|
|
Ой қозғау. Жаңа тақырыпты ашу үшін «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша 1. Тайқазанның; 2. Қару-жарақ; 3. Ұшақ; 4. Бағалы әшекей заттардың суреттері ілінеді. Осы суреттердің барлығына ортақ нені байқауға болады, қандай металдардан тұрады, физикалық және химиялық қасиеттері қандай, табиғатта кездесуі, т.с.с. сұрақтары қойылады. |
О |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Экран Үлестірме қағазы |
|
Сабақ ортасы 30 мин |
ІІІ. Жаңа сабақ. Мұғалім жаңа сабаққа түсіндірме жасайды.Топтық жұмыс ұйымдастырылады. Тақырып бойынша тапсырма беріп, бағыт бағдар береді. 1-топ: Шойын өндіру 2-топ: Болат өндіру Ғылымда, техникада және тұрмыста қолданылатын шойын, болат құрамын атап, салыстыру мақсатында сәйкестендіру тапсырмасы ұйымдастырылады. Тапсырма №1 Кестеде берілген тұжырымдардың «шын» немесе «жалған» екенін көрсетіңіз. Егер тұжырым дұрыс болса, () егер бұрыс болған жағдайда () белгісін қойыңыз.
(b)Шойынды балқытудан бұрын неге шихтаға флюс (әктас немесе доломит) қосатынын түсіндіріңіз Тапсырма №2 Берілген реакцияларды электрондық баланс әдісімен теңестіріңдер:
Wordwall платформасында сұрақтардың дұрыс жауабын тап https://wordwall.net/resource/78782990/ |
Ортақ тұжырым» әдісі бойынша топқа берілген тақырыпты талқылап, постер жасап, топтық бағалау жүргізеді. Мұғалімнің бағыт бағдар беруімен берілген тапсырманы орындайды. шойын және болат өндірісі бойынша шын ұғымды көрсетеді; шойын және болат өндірісі бойынша жалған ұғымды көрсетеді шойын мен болат өндіру әдістерін салыстырып бағалайды; Берілген реакцияларды электрондық баланс әдісімен теңестіреді. Wordwall платформасында сұрақтардың дұрыс жауабын табады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. Бағалауды бағалау парақшасы арқылы жүзеге асырады
Дескриптор: шойын және болат өндірісі бойынша шын ұғымды көрсетеді-1балл шойын және болат өндірісі бойынша жалған ұғымды көрсетеді-1балл шойын мен болат өндіру әдістерін салыстырып бағалайды-1балл Жалпы 3 балл
Дескриптор: Берілген реакцияларды электрондық баланс әдісімен теңестіреді. – 2балл
Дескриптор: Wordwall платформасында сұрақтардың дұрыс жауабын табады. -2балл |
Окулык Химия 11-сынып Қима қағаздары Үлестірме қағаздары |
|
5 мин |
Кері байланыс «Үш мәліметті айт....» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады Үй тапсырмасы: §60-61 4-жаттығу 86бет |
Қатысушылар « Үш мәліметті айт....» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды Бүгін сабақта білдік Жақсы нәтижеге қол жеткіздік Тағы да білгім келеді |
Ұпай сандары жинақталады |
Кесте |
Тапсырма №4.
Кестеде берілген тұжырымдардың «шын» немесе «жалған» екенін көрсетіңіз.
Егер тұжырым дұрыс болса, () егер бұрыс болған жағдайда () белгісін қойыңыз

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары Шойын және болат өндірісі
сабақ жоспары Шойын және болат өндірісі
Қысқа мерзімді жоспар
«Ш,Байбатшаев атындағы орта мектеп» КММ
|
Бөлім: |
11.10 Металдар өндірісі |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||
|
Күн: |
Сыныбы : 11 ЖМБ |
Қатысушылар саны: 6 Қатыспағандар саны: |
||
|
Тақырыбы: |
Шойын, болат өндіру. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.3.3 шойын және болатты алу әдістерін және қасиеттерін сипаттау |
|||
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: Қоғам игілігі үшін қызмет ету, қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту. Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу. Ар-ұят құндылығы: Адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Салауатты өмір салтын ұстану, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу |
|||
Сабақ барысы
|
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін оқушылар бір- біріне химиялық элементтермен байланыстыру арқылы психологиялық ахуал туғызады. |
Оқушылар ұстазымен амандасады, көңіл-күйлерін сұрау арқылы психологиялық ахуал жасайды;
|
|
|
|
7мин |
Өткен тақырыпты қайталау Жездегі мыстың массалық үлесі 68, ал мырыш 32. Осындай құйманың 900г -ын алуға әр металдың қандай массасы жұмсалады? Жауабы 612г мыс, 288г мырыш |
Құймадағы мыс пен мырыштың массасын есептейді. |
Дескриптор: Есептің берілгенін жазады -1балл Құймадағы мыс пен мырыштың массасын есептейді.- 1балл Жауабын жазады-1балл Жалпы балл 3 |
|
|
|
Ой қозғау. Жаңа тақырыпты ашу үшін «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша 1. Тайқазанның; 2. Қару-жарақ; 3. Ұшақ; 4. Бағалы әшекей заттардың суреттері ілінеді. Осы суреттердің барлығына ортақ нені байқауға болады, қандай металдардан тұрады, физикалық және химиялық қасиеттері қандай, табиғатта кездесуі, т.с.с. сұрақтары қойылады. |
О |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Экран Үлестірме қағазы |
|
Сабақ ортасы 30 мин |
ІІІ. Жаңа сабақ. Мұғалім жаңа сабаққа түсіндірме жасайды.Топтық жұмыс ұйымдастырылады. Тақырып бойынша тапсырма беріп, бағыт бағдар береді. 1-топ: Шойын өндіру 2-топ: Болат өндіру Ғылымда, техникада және тұрмыста қолданылатын шойын, болат құрамын атап, салыстыру мақсатында сәйкестендіру тапсырмасы ұйымдастырылады. Тапсырма №1 Кестеде берілген тұжырымдардың «шын» немесе «жалған» екенін көрсетіңіз. Егер тұжырым дұрыс болса, () егер бұрыс болған жағдайда () белгісін қойыңыз.
(b)Шойынды балқытудан бұрын неге шихтаға флюс (әктас немесе доломит) қосатынын түсіндіріңіз Тапсырма №2 Берілген реакцияларды электрондық баланс әдісімен теңестіріңдер:
Wordwall платформасында сұрақтардың дұрыс жауабын тап https://wordwall.net/resource/78782990/ |
Ортақ тұжырым» әдісі бойынша топқа берілген тақырыпты талқылап, постер жасап, топтық бағалау жүргізеді. Мұғалімнің бағыт бағдар беруімен берілген тапсырманы орындайды. шойын және болат өндірісі бойынша шын ұғымды көрсетеді; шойын және болат өндірісі бойынша жалған ұғымды көрсетеді шойын мен болат өндіру әдістерін салыстырып бағалайды; Берілген реакцияларды электрондық баланс әдісімен теңестіреді. Wordwall платформасында сұрақтардың дұрыс жауабын табады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. Бағалауды бағалау парақшасы арқылы жүзеге асырады
Дескриптор: шойын және болат өндірісі бойынша шын ұғымды көрсетеді-1балл шойын және болат өндірісі бойынша жалған ұғымды көрсетеді-1балл шойын мен болат өндіру әдістерін салыстырып бағалайды-1балл Жалпы 3 балл
Дескриптор: Берілген реакцияларды электрондық баланс әдісімен теңестіреді. – 2балл
Дескриптор: Wordwall платформасында сұрақтардың дұрыс жауабын табады. -2балл |
Окулык Химия 11-сынып Қима қағаздары Үлестірме қағаздары |
|
5 мин |
Кері байланыс «Үш мәліметті айт....» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады Үй тапсырмасы: §60-61 4-жаттығу 86бет |
Қатысушылар « Үш мәліметті айт....» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды Бүгін сабақта білдік Жақсы нәтижеге қол жеткіздік Тағы да білгім келеді |
Ұпай сандары жинақталады |
Кесте |
Тапсырма №4.
Кестеде берілген тұжырымдардың «шын» немесе «жалған» екенін көрсетіңіз.
Егер тұжырым дұрыс болса, () егер бұрыс болған жағдайда () белгісін қойыңыз

шағым қалдыра аласыз
й қозғау













