.
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Саяхат және туризм. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шоқан Уәлиханов. «Жоңғария очерктері» (үзінді) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мектеп: |
№ 45 мектеп-гимназия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.4.4.1. Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Шоқан Уәлихановтың өмірбаяны, шығармашылығы және еңбектері туралы мәліметтер жинақтап, тірек сөздерді қолданып, постер, диаграмма, кластер жасайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Ағартушы, өлкетану, алғыр , танымдық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дара және күрделі зат есім, деректі, дерексіз зат есім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шоқан Уәлихановтың өмірі мен шығармашылығына құрметпен қарау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Өзін-өзі тану, география, дүниежүзі тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Мәліметтерді жинақтай алады, постер, диаграмма жасай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы
2 минут 2 минут 3 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Оқушылардың арасында ынтымақтастық атмосферасын орнату.
Топқа біріктіру: Сынып оқушыларын «Мозайка» әдісімен 3 топқа біріктіру. Суреттер қимасын біріктіріп, топ құрайды. «Суреттер сөйлейді» әдісімен оқушылар суреттер бойынша сабақтың тақырыбын анықтайды. Әр топ бір сөйлеммен Шоқанның өмірі мен шығармашылығы туралы болжайды. Қолданылатын суреттер:
Дескриптор:
Жаңа сөздермен жұмыс: жаңа сөздерді оқиды, аударады, сөз тіркесін құрайды, сөздік дәптерлеріне жазады. Ағартушы- просветитель Өлкетану- краеведение Алғыр- способный Танымдық –познавательный |
Шоқанның саяхатының картасы; «ЖЗЛ» сериясынан шыққан «Валиханов» атты кітаптың мұқабасы; Шоқанның салған суреті. Лексикалық минимум |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 5 минут 1 минут 5 минут 12 минут (7+5) |
1-тапсырма «Кең даланың кемеңгер ұлы» атты бейнебаянды тамашалап, тірек сөздерді анықтайды. Дескриптор:
2-тапсырма «Блиц-турнир» әдісімен бейнебаян бойынша сұрақтарға жауап беру. 1.Шоқан қай жылы туған? 2.Ол қай жерде дүниеге келген? 3.Оның балалық шағы қайда өткен? 4.Бала Шоқанды кім тәрбиелеген? 5.Шоқан қай жерде білім алған? 6.Кадет корпусында қай жылдары оқыған?
7.Шоқан қай өңірлерге саяхат жасаған?
8.Ол қандай танымдық ақпарат жинаған?
Дескриптор:
Бағалау: ҚБ- смайликтерді дұрыс жауап берген оқушыларға беру. 3-тапсырма Шоқанның «Жоңғария очерктері» еңбегінен үзіндіні оқу, аудару, картада Шоқанның болған жерлерін белгілеу. 1-топ: ...Менің саяхатым 1858 жылы 28 мамырда басталды. Бастапқы кезде біз Алтынемел бекетіне дейін Алатау бөктерінің тамаша аңғарларымен жүріп отырдық. 2-топ: Мен Жоңғарияда бірінші рет 1856 жылы болдым. Алғашқы Ыстықкөл экспедициясына қатынастым. Сонан соң Құлжада үш ай тұрдым. Жоңғарияда барлығы бес ай болдым. Алакөлден Тянь-Шанға дейін емін-еркін аралап шықтым. 3-топ: Ш Дескриптор:
Бағалау: ҚБ- «Басбармақ» әдісі 4-тапсырма Постер, кластер, диаграмма жасау Оқушылар сабақ барысында алынған негізгі мәліметтерді жинақтап, 1-топ постер, 2-топ кластер, 3-топ диаграмма (тапсырмаларды жеребе бойынша анықтайды) жасайды. Дескриптор:
Бағалау: ҚБ «Басбармақ» әдісі бойынша іске асырылады. |
Бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=_iGV6nWl66g Смайликтер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Усербаева Дилноза ФахриддиновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сабақ жоспары Шоқан Уәлиханов. «Жоңғария очерктері» (үзінді)
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сабақ жоспары Шоқан Уәлиханов. «Жоңғария очерктері» (үзінді)Материал туралы қысқаша түсінік
Шоқан Уәлиханов. «Жоңғария очерктері» (үзінді) мұғалімдерге арналған сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы
. ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














