|
Бөлім: |
Адамгершілік –асыл қасиет |
|
|
Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты |
|
|
|
Күні: |
19.02.2024 |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Қожаға хат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.2.4.1көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
«Менің атым Қожа» повесіндегі кейіпкерлердің портреті арқылы образын ашады Кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы диалог құрап, мінез-құлық ерекшелігін сипаттайды Көркем шығармадан алған әсерлерін сипаттап, авторға хат немесе өлең жазады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Шыншылдық, адалдық, өтірік айтпау |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8минут |
Оқушылармен амандасу, зейінін сабаққа аудару. «Сергіту сәті» Егер де сіз мектепке көтеріңкі көңілмен келсеңіз қолыңызды жоғары көтеріңіз Егер де сіз өз күшіңізге сенсеңіз, аяғыңызды қозғаңыз Егер де сіз адамдарды ұлтына қарамай құрметтеу керек десеңіз шапалақтаңыз Егер де сіз болашақ қамы біздің қолымызда десеңіз көршіңізбен қол алысыңыз Үй тапсырмасы. Өтілген тақырыпқа шолу жасау.
«Ой қозғау.» әдісі арқылы өткен сабақтағы білімдерін тексеру .
Бүгінгі сабағымызда «Адамгершілік – асыл қасиет» бөлімі бойынша Б.Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» повесінен алған әсерлерін сипаттап, өмірмен байланыстыра отырып, хат жазатын боламыз. Сабақта шығармадағы басты кейіпкердің қарама-қарсы әрекеттері мен мінезін суреттеп табу, кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау,шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, өлең, хат жазу мақсатына сай жұмыс жасайтын боламыз. |
Сабаққа зейінін аударады.
Оқушылар «сергіту сәті» жаттығу жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ: «Қолпаштау, Мадақтау» |
Интерактивті тақта
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы
ЖИ «D-ID» |
|
Сабақтың ортасы ( 30 мин)
|
1-тапсырма Топтық жұмыс. «Ойлан, топтас, бөліс» I Қожаның ісі дұрыс деп дәлелдейді. (жақтаушы) «Жақсы бала жеткізеді мұратқа» II Қожаның ісі дұрыс емес деп дәлелдейді (даттаушы) «Тентек бүлдіреді, ата-анасын күйдіреді» III «Егер мен Қожа болсам...» 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Стоп кадр» Видеофрагментте кейіпкерлердің іс-әрекеттері сипатталған. Сіз сол әрекетіне қарай отырып, кейіпкердің мінез-құлық ерекшелігін сипаттаңыз және кейіпкердің әрекетіне сыни тұрғыда баға беріңіз. Егер сіз шынайы өмірде сол кейіпкердің орнында болсаңыз, Сіз қалай әрекет етер едіңіз? Өз пікіріңізді диалог арқылы видеофрагментті жалғастырамыз. 3-тапсырма. Жеке, кітаппен жұмыс. «Ойтолғаныс»
Осы Қожаның бойындағы қасиеттерін өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, өзіндік жұмыс ретінде шығармадағы кейіпкерлердің бейнесін әрекеті негізінде мінезін сипаттап, өмірмен салыстыра отырып, авторға хат немесе өлең жазамыз.
|
Топ болып бірлесе сыни баға береді.
Кейіпкерлердің бойындағы қасиеттері мен әрекеттеріне талдау жасайды.
«Қожа- менің сүйікті кейіпкерім» тақырыбында авторға хат немесе өлең жазады.
|
Дескрипторлар
ҚБ: «Одағайлар»
Дескрипторлар: - Кейіпкердің эмоциясымен сәйкестендіре алады – 1 ұпай -Кейіпкер образын сезінеді– 1 ұпай -Берілген үзіндіні жалғастырып рөлге бөліп айтады– 1 ұпай ҚБ: «Смайликтер»
Дескрипторлар: Авторға хат немесе өлең жазады – 1 ұпай Хат немесе өлең жазуда алған әсерін сипаттай алады– 1 ұпай. Ұнатқан кейіпкердің образын сипаттайды – 1 ұпай Ойын әсерлі жеткізеді- 1 ұпай ҚБ:«Ынталандыру» әдісі |
А3 парағы, маркер
https://youtu.be/02WniWX5t_w?si=BFz-dPbvXSr-_1PO https://youtu.be/gyqcf4Y14eQ?si=7E9tY8DACVSSBBUC https://youtu.be/VbVP0M1vNdE?si=15j2f1ghyICNDbQg Стикер, хат Суреттер |
|
Сабақтың соңы (7 мин)
Кері байланыс
Үйге тапсырма |
Өткен сабағымызға көз жүгіртсек, бүгінгі сабақта нені меңгердік?
Сабақты қалай меңгердік? «Алма ағашы» арқылы кері байланыс орнатамыз Осы Қожаның бойындағы қасиеттерін өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, өзіндік жұмыс ретінде «Түбінде адам болатын бала» тақырыбында әдеби эссе жазыңыз. |
Сабақта нені меңгергені бойынша жауап береді. Өзіндік қорытынды жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: .Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Қожаға хат 5 сынып
Сабақ жоспары: .Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Қожаға хат 5 сынып
|
Бөлім: |
Адамгершілік –асыл қасиет |
|
|
Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты |
|
|
|
Күні: |
19.02.2024 |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Қожаға хат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.2.4.1көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
«Менің атым Қожа» повесіндегі кейіпкерлердің портреті арқылы образын ашады Кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы диалог құрап, мінез-құлық ерекшелігін сипаттайды Көркем шығармадан алған әсерлерін сипаттап, авторға хат немесе өлең жазады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Шыншылдық, адалдық, өтірік айтпау |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8минут |
Оқушылармен амандасу, зейінін сабаққа аудару. «Сергіту сәті» Егер де сіз мектепке көтеріңкі көңілмен келсеңіз қолыңызды жоғары көтеріңіз Егер де сіз өз күшіңізге сенсеңіз, аяғыңызды қозғаңыз Егер де сіз адамдарды ұлтына қарамай құрметтеу керек десеңіз шапалақтаңыз Егер де сіз болашақ қамы біздің қолымызда десеңіз көршіңізбен қол алысыңыз Үй тапсырмасы. Өтілген тақырыпқа шолу жасау.
«Ой қозғау.» әдісі арқылы өткен сабақтағы білімдерін тексеру .
Бүгінгі сабағымызда «Адамгершілік – асыл қасиет» бөлімі бойынша Б.Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» повесінен алған әсерлерін сипаттап, өмірмен байланыстыра отырып, хат жазатын боламыз. Сабақта шығармадағы басты кейіпкердің қарама-қарсы әрекеттері мен мінезін суреттеп табу, кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау,шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, өлең, хат жазу мақсатына сай жұмыс жасайтын боламыз. |
Сабаққа зейінін аударады.
Оқушылар «сергіту сәті» жаттығу жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ: «Қолпаштау, Мадақтау» |
Интерактивті тақта
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы
ЖИ «D-ID» |
|
Сабақтың ортасы ( 30 мин)
|
1-тапсырма Топтық жұмыс. «Ойлан, топтас, бөліс» I Қожаның ісі дұрыс деп дәлелдейді. (жақтаушы) «Жақсы бала жеткізеді мұратқа» II Қожаның ісі дұрыс емес деп дәлелдейді (даттаушы) «Тентек бүлдіреді, ата-анасын күйдіреді» III «Егер мен Қожа болсам...» 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Стоп кадр» Видеофрагментте кейіпкерлердің іс-әрекеттері сипатталған. Сіз сол әрекетіне қарай отырып, кейіпкердің мінез-құлық ерекшелігін сипаттаңыз және кейіпкердің әрекетіне сыни тұрғыда баға беріңіз. Егер сіз шынайы өмірде сол кейіпкердің орнында болсаңыз, Сіз қалай әрекет етер едіңіз? Өз пікіріңізді диалог арқылы видеофрагментті жалғастырамыз. 3-тапсырма. Жеке, кітаппен жұмыс. «Ойтолғаныс»
Осы Қожаның бойындағы қасиеттерін өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, өзіндік жұмыс ретінде шығармадағы кейіпкерлердің бейнесін әрекеті негізінде мінезін сипаттап, өмірмен салыстыра отырып, авторға хат немесе өлең жазамыз.
|
Топ болып бірлесе сыни баға береді.
Кейіпкерлердің бойындағы қасиеттері мен әрекеттеріне талдау жасайды.
«Қожа- менің сүйікті кейіпкерім» тақырыбында авторға хат немесе өлең жазады.
|
Дескрипторлар
ҚБ: «Одағайлар»
Дескрипторлар: - Кейіпкердің эмоциясымен сәйкестендіре алады – 1 ұпай -Кейіпкер образын сезінеді– 1 ұпай -Берілген үзіндіні жалғастырып рөлге бөліп айтады– 1 ұпай ҚБ: «Смайликтер»
Дескрипторлар: Авторға хат немесе өлең жазады – 1 ұпай Хат немесе өлең жазуда алған әсерін сипаттай алады– 1 ұпай. Ұнатқан кейіпкердің образын сипаттайды – 1 ұпай Ойын әсерлі жеткізеді- 1 ұпай ҚБ:«Ынталандыру» әдісі |
А3 парағы, маркер
https://youtu.be/02WniWX5t_w?si=BFz-dPbvXSr-_1PO https://youtu.be/gyqcf4Y14eQ?si=7E9tY8DACVSSBBUC https://youtu.be/VbVP0M1vNdE?si=15j2f1ghyICNDbQg Стикер, хат Суреттер |
|
Сабақтың соңы (7 мин)
Кері байланыс
Үйге тапсырма |
Өткен сабағымызға көз жүгіртсек, бүгінгі сабақта нені меңгердік?
Сабақты қалай меңгердік? «Алма ағашы» арқылы кері байланыс орнатамыз Осы Қожаның бойындағы қасиеттерін өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, өзіндік жұмыс ретінде «Түбінде адам болатын бала» тақырыбында әдеби эссе жазыңыз. |
Сабақта нені меңгергені бойынша жауап береді. Өзіндік қорытынды жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















