Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сабақ жоспары "Спорттық ойындарда тактикалық әрекеттерді қолдану" 5 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||
САБАҚ: Спорттық ойындарда тактикалық әрекеттерді қолдану |
Мектеп: «Абай атындағы№ 1орта мектеп-гимназиясы» КММ |
||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні Кыдыралинов М |
||||||||||
СЫНЫП: 6-сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.1.2.2. Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құра білу және орындай алу |
||||||||||
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады: Қауіпсіздік ережелерді біледі. Қарапайым жаттығулар комбинациясын жасай алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қимыл-қозғалыс комбинацияларының жаттығудағы реттілігін құра біледі. Кейбір оқушылар орындай алады Оқушылар ойындағы әр түрлі қозғалыс әрекеттерін біледі,күрделі жаттығулар комбинацияларын орындап қортынды жасай алады. |
||||||||||
|
|
||||||||||
Жетістік критерийі: |
- Оқушылар Қауіпсіздік ережесін орындау туралы біледі - Ойында жіберген қателіктерін саралайды және өз – өздеріне баға бере алады. - Қимыл-қозғалыс комбинацияларының реттілігін көрсетеді. |
||||||||||
Тілдік мақсат |
Доп- мяч-bаll,тор-сетка-net, аймақ-зона-zone,эйс-эйс-ace,тайм-аут – тайм-аут – time out, шабуыл сызығы – линия нападения – line of attack |
||||||||||
Құндылықтар |
|
||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану, математика ,физика, ағылшын, орыс тілі |
||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Телефон, планшет (Оқушыларға волейбол ойыны туралы видео көрсету Интернет ) |
||||||||||
|
|
||||||||||
Алдыңғы оқу |
Ойын техникасының дағдысын дамыту |
||||||||||
Сабақтың жоспары |
|||||||||||
Уақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
|||||||||
Басы 8 минут |
1.Оқушыларды қатарға тұрғызу Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. 2.Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру «Өзіңізге тілегенді- басқаларға тілеңіз». Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. 3.Сап жаттығулары:
Сурет қиындылары арқылы топқа бөлу (Берілген сурет қиындыларды дұрыс құрастыру арқылы оқушылар 2 топқа бөлінеді.) II топ I топ
«Болжау» әдісі. Берілген сурет қиындыларының бүгінгі сабағымызға қандай қатысы бар деп ойлайсындар? (оқушылар өз ойларын айтып, тақырыпқа болжам жасайды.) 4.Сабақтың тақырыбын, мақсатын түсіндіру. |
Ысқырық Секундомер Волейбол доптары Спорт зал Волейбол торы Көңіл–күй мен эмоциялық жағдайды анықтауға арналған кері байланыс |
|||||||||
Ортасы 27 минут |
Тақырып бойынша видео көрсетіледі. «Бумеранг» әдісі арқылы Әр топ мүшелері тақырып бойынша сұрақтар құрастырады. Сұрақтарын келесі топқа береді. Олар сол сұрақтарға жауап береді.Оқушылардың барлығы да қатысады “Ойлан- жұптас-бөліс” әдісі Допты төменнен ойынға қосқанда қолдың сермеу кезінде артқа кетуін, соғар кезде төменнен жоғары қарай алға сілтенуін, допқа түзу қолдың алақаны тиюін қадағалау. Ал допты соққанда оқушы екпінімен артта тұрған аяқпен алға бір қадам жасайды. Допты ойынға төменнен тік қосу әдісін дағдыландыру үшін
«Серпілген сауал» әдісі Тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушыларға сұрақтар қоямын.. Мысалы, “Айдос, Мараттың жауабы туралы сен не ойлайсың?” Алмастың жауабын барынша кеңейту үшін оны қалай дамытуға болады?” Оқушылар «Басмармақ» әдісі арқылы бағаланады.
Топ бірін-бірі бағалайды. ҚБ: «Шапалақ»
Дескриптор −тапсырманы орындауда қателіктер жібермеуге тырысады; − өз жоспарымен серіктесімен бөліседі; − комбинацияларды орындауда аяқ-қол реттілігін дұрыс орындайды.
|
|
|||||||||
Сабақтың соңы 5 минут |
«Попс» формуласы. Сендердің ойларыңша, допты ойынға қалай қосу керек керек? Бірінші сөйлем. Менің ойымша... Екінші сөйлем. Себебі оны мен былай түсінемін... Үшінші сөйлем.Оны мен мына фактілермен дәлелдей аламын. Төртінші сөйлем. Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім. Рефлексия
|
|
|||||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сіз қабілетіжоғарыоқушыларғатапсырманы күрделендірудіқалайжоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенінтексеруді қалайжоспарлайсыз? |
Пəнаралықбайланыс ҚауіпсіздікжəнееңбектіқорғауережелеріАКТ-мен байланыс Құндылықтардағыбайланыс |
|||||||||
|
|