|
Пән: қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім «Су – тіршілік көзі» Күні:9.12.19ж Сынып: 5 «д» 12-сабақ |
Мектеп: Өскемен қаласы әкімдігінің «№27 орта мектебі» КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Жақсыбаева Н.С.
Қатысқандар саны: 14 Қатыспағандар саны: 0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.2. Мәтіннің мазмұнын түсіну 3.3.2.1. жиі қолданатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну. 2.1 Сөздік қорды толықтыру 3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану 4.1 Мәтінді түрлі формада ұсыну 3.4.1.1 тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: оқыған мәтіннің мазмұнын түсінеді, тақырып бойынша сөздерді қолдау арқылы қолданады Оқушылардың көпшілігі: оқыған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады, тақырып бойынша сөздерді қолданады, сурет бойынша әңгіме құрап жазады Оқушылардың кейбірі: Мәтін мазмұнына қатысты сұрақтар құрастырады, тақырып бойынша ойын сауатты жеткізеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Лексикалық минимум |
Үнемде , дәмді, тұщы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Грамматикалық минимум |
Жалғау түрлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Суды бағалауға, үнемді қолдана білуге баулу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, музыка, қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Power Point таныстырылымы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
7-бөлім:Су –тіршілік көзі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Қызығушылықты ояту Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру
- Сәлем, достым! - Қалің қалай(иықтарынан қағады) - Қалай дем алдың?(құлақтарынан тартады) - Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды) - Қош келдің!(қолдарын жаяды) - Күніміз сәтті болсын!(құшақтайды)
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Тыңдалым дағдысы бойынша үнтаспадан «Су – тіршілік көзі атты» мәтін тыңдалды Тыңдалған мәтіні бойынша оқушылар тест тапсырмаларына жауап берді. (Т) «ШЫН» және «ЖАЛҒАН» ойыны. Анимация желісінде сұрақтар шығып отырады.
Сабақтың мақсатымен таныстыру
|
Таратпа материалдар
слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28 мин |
(ЖЖ) Мәтінді оқып, суды үнемдеудің ережесін дайындаңдар. Мәтін. Сусыз бақша, ағаштар, гүлдер қурайды. Су бізге өмір сыйлайды. Адамдар тұщы суды пайдаланады. Әлемде тұщы су аз, ащы су көп. Біз тұщы суды үнемдейміз. Суды босқа төкпейміз. Суға қоқысты тастамаймыз. Табиғатты ренжітуге болмайды! Мысалы:1. Суды үнемде! 2. Суды қоқыстан сақта! 3. Суды бағалай біл! т.б. Қысқа мадақтау айту арқылы бағалау(«Жарайсыздар!», «Тамаша!») (Т) «Кел,ақылдасайық!» Оқушылар 4-5 оқушыдан топта жұмыс істейді. Әрбір топқа қима қағаздарда жазылған сөздер ортаға тасталады. 1-тапсырма: Оқушылар «Не?», «Қандай?», «Қайтеді?» деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді кестеге орналастырады. (желім беріледі)
Кері байланыс: Не қиын болды? Неліктен?
2-тапсырма: Жіктік, көптік, септік, тәуелдік жалғауларын қолдана отырып, 4 түрлі сөйлем жазу. Үлгі: Біз балық аулаймыз. Балалар жағажайда ойнап жүр. Мараттың суы таусылды. Менің әкем бақша суарды.
(Ө) А-тапсырмасы – сипаттап жазу Ә-тапсырмасы – сипаттап айту
Дескриптор:
Кері байланыс: «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.
Жеңіл болды
Қиын болды
(ЖЖ) Тілдесім. Оқушылар санамақ арқылы жұптасады. Тапсырма. Сұрақтарды пайдаланып, сұхбат құрыңдар.
«Сандар» әдісімен сыныптастарының жауаптарын бағалайды. 5 саны – «өте жақсы» 4 саны – «жақсы» 3 саны – «орташа»
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жақсыбаева Нұргүл СалихқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сабақ жоспары «Су – тіршілік көзі» 5- сынып Қазақ тілі
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сабақ жоспары «Су – тіршілік көзі» 5- сынып Қазақ тіліМатериал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары «Су – тіршілік көзі» 5- сынып Қазақ тілі
жиі қолданатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну
Материалдың қысқаша нұсқасы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||















