Материалдар / Сабақ жоспары табиғат бірлестіктері қалай өзгередң
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары табиғат бірлестіктері қалай өзгередң

Материал туралы қысқаша түсінік
3-сынып тақырыбы 1-бөлңм бойынша оқушыларға ұстазға нақты түсінікті жазылған материал. Жаңа бұйрық бойынша нақты жүйеге келтіріліп жазылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Қазан 2021
338
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді:--------------------------

Сынып: 3 Пәні: жаратылыстану

Күні: .09.2018ж Пән мұғалімі:


Сабақтың тақырыбы

Табиғи бірлестіктер қалай өзгереді?

Осы сабақтағы оқу мақсаттары

3.2.1.3 өз өлкесіндегі табиғи бірлестіктерді сипаттау;

3.2.1.4 адамның іс-әрекеттерінің өсімдіктердің саналуандығына әсерін түсіндіру;



Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: Табиғи бірлестіктердің түрлері жайлы айтады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: табиғи бірлестіктер қалай өзгеретіні жайлы айтады

Кейбір оқушылар: өз өлкеңдегі табиғи бірлестіктерді сипаттайды

Әдіс-тәсілі:

Топтық, жұптық, жеке жұмыс

Бағалау критерийлері


Білім алушы

Өз аймағындағы табиғи бірлестіктерді атайды және сипаттайды

Адам әрекетінің өсімдік әлеміне әсерін сипаттайды

Тілдік мақсат:




Пәндік лексика және терминдер

Табиғи бірлестік

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер

Өсімдіктердің тіршілік ортасы қай кезде өзгереді?

Тіршілік ортасы өзгерсе, бірлестіктегі өсімдіктерне не болуы мүмкін?

Құндылықтар дарыту

Табиғатты қорғауды, қамқорлық жасауды үйренеді, біледі.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

Қауіпсіздік ережелері

Топтық жұмыс барысында топ ережесін, қауіпсіздік ережесін сақтайды, партада дұрыс отыруды үйренеді

Бұған дейін меңгерілген білім

Табиғи бірлестіктер жайлы біледі.

Жоспар

Жоспарланған

уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурс

Бағалау

Саралау

Сабақтың басы

    1. минут

Ширату

Жедел жауап

1.Өсімдік бірлестігіне қанша өсімдік болады?

2.Бірлестік өсімдіктері өзара қалай байланысады?

3.Бірлестіктегі тепе-теңдік қандай табиғат жағдайлары арқылы сақталады?

4.Өсімдіктердің тіршілік ортасы қай кезде өзгереді?

5.Тіршілік ортасы өзгерсе, бірлестіктегі өсімдіктерне не болуы мүмкін?







Бармақ







Сабақтың ортасы

6-35 минут



Мақсаты: өз өлкеңдегі табиғи бірлестіктерді сипаттап үйренесің. Адамның өсімдік тіршілігіне жасайтын ықпалын түсіндіре аласың.

(Ұ) Көл

Бұрын бұл жерде көл болған еді, ал қазір қалың орман.

Бұл өзгеріс неліктен болды деп ойлайсың?

Көлдің орманға айналу кезеңдерін дұрыс ретін табуға тырысыңдар.


Топтық жұмыс

1-топ: Адам мен табиғат.

2-топ: бірлестіктердің ауысуының себебі

3-топ: орман ішіндегі бос алаңқайлар қалай пайда болды?

4-топ: өз өлкеңдегі табиғи бірлестіктер жайлы айт



Сергіту сәті

«шырша, бүршік, қоян» ойыны

Шырша дегенде қолды екі жаққа созу, бүршік дегенде отыра қалу, қоян дегенде секіру керек


(Ұ) Зертте

Табиғи бірлестіктегі өсімдіктің алуан түрлілігін зертте.


Сен білесің бе?

Адам табиғи бірлестіктерді қамқорлығына алған. Адам табиғатқа зиян келтіретін әрекетке тыйым салады.

Жеке жұмыс

Жұмыс дәптерімен жұмыс жүргізеді.


Қалыптастырушы бағалау

Суретте бейнеленген табиғи бірлестіктерді ата.

Сенің тұрған жеріңде олардың қайсысы бар?

Бұл бірлестікте қандай өсімдіктер өседі? Әңгімеле.

Тағы қандай табиғи бірлестіктерді атай аласың?


Адам өсімдіктерді не үшін пайдаланады?

Өсімдіктер:

  1. 3.

  2. 4.

Адамның іс-әрекеті өсімдіктерге қандай зиян келтіреді?

Сурет бойынша өсімдіктерді қорғауға арналған ереже құрастыр.






Оқулық








Флипчарт, маркер,























Таратпа







Бармақ







Бармақ




















Смайлик































1.Табиғи бірлестіктердің түрлері жайлы айт.

2. табиғи бірлестіктер қалай өзгереді?

3. өз өлкеңдегі табиғи бірлестіктерді сипатта


Соңы

36-40 минут

Рефлексия

Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты.

Үйге тапсырма

Мазмұндау


Микрофон



Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Оқыту ортасы қандай болды?

Сабақ қандай деңгейде өтті?

Оқушыларға дифференциация сәтті болды ма?

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі кезеңді атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:Қандай екі кезең сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Сынып туралы ,жекелеген оқушы туралы не білдім және ол келесі сабақты өткізуіме қалай әсер етеді?

































































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!