|
Білім беру ұйымының атауы |
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «№27 орта мектебі» КММ |
|||
|
Пән: |
қазақ тілі |
|||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі. 5 Бөлім |
|||
|
Педагогтің аты- жөні: |
Жақсыбаева Н.С. |
|||
|
Күні: |
09.12.2021ж |
|||
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны:13 |
Қатыспағандар саны:0 |
||
|
Сабақтың тықырыбы: |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.Т1 Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау. 5.Ж3 Мәліметтерді жинақтай отырып,тақырып бойынша постер жасау. 5.Ж4 Судың пайдасы жайлы дұрыс нұсқасын тауып, жай сөйлем құрау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Судың адам өміріне қандай пайдасы бар екенін біледі. Жай сөйлемдер құрастырып, сұрақтарға жауап береді. |
|||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көнілді ойын » ұйымдастыру Музыка әуенімен оқушылар тақияны шеңбер бойында бір-бірінің басына кигізеді. Әуен тоқтаған кезде тақия кімнің басында қалып қойса, мұғалім сол оқушыларға өткен тақырыптар бойынша сөз айтуын сұрайды. «Тақырыпты болжау» әдісі Мұғалім интерактивті тақтадан оқушыларға бірнеше суреттер ұсынады , тақырыпты болжатады. Сабақтың тақырыбын анықтайды. Сабақтың мақсатымен таныстырамын. Дескрипторы ұсынылады. |
«Көнілді ойын» арқылы оқушылар сөздіктеді естеріне түсіреді. Суреттер арқылы тақырыпты болжап,бірнеше жауаптар ұсынады Сабақтың тақырыбы анықтайды Сабақтың мақсатымен, дескрипторларымен танысады. |
Қошемет
. Басбармақ |
Тақия Интерактивті тақта слайд 1 слайд 2 |
|
Сабақтың ортасы |
Қызығушылықты ояту
Оқылым.
Сергіту сәті: Мақал- мәтелдер айтудан топпен жарысады Топтық жұмыс ұйымдастырады.
Әр топқа жұмыстарын қорғатады. Оқушылар бір- бірін бағалайды. Жекелей жұмыс. Жазылым. Жақшадағы сөздердің дұрыс нұсқасын жаз. |
Оқушылар бөлім бойынша сұрақтарға жауап береді Кестедегі сөздермен сөйлемдер құрайды
Оқушылар су туралы жаттап келген мақалдарын айтады Оқушылар тапсырмаларды топта бірге талқылап орындайды, қорғайды. Бір-бірін бағалайды. Жазылым. Оқушылар берілген сөйлемдердегі дұрыс нұсқаны тауып жазады, сөйлемдерді оқиды |
ҚБ:Қошемет арқылы
бағалау ҚБ: «Ойланамыз, Жақсы, тағыда» Басбармақ ҚБ:Қошемет арқылы бағалау Басбармақ ҚБ: Жарайсың! |
Бейнебаян Интерактивті тақта слайд 3 Оқулықпен жұмыс Ватмандар; А3 қима қағаздар маркерлер Интерактивті тақта Слайд 4 |
|
Сабақтың соңы. |
«Ойлан, тап, ізде» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ ұсынамын. -Адам ағзасына су жетпеген жағдайда қандай аурулар пайда болады? Оқушылар мәтінен ойланып іздеп, тауып жауабын оқиды. |
Оқушылар қойылған сұраққа ойланып, іздеп, мәтіннен тауып жауап береді. |
Дұрыс/ бұрыс |
Оқулықпен жұмыс |
|
Кері байланыс. |
|
Оқушылар тақырып бойынша не үйреніп не білгендерін стикерге жазады. |
ҚБ:Қошемет арқылы бағалау |
Стикелер |
|
Үйге тапсырма |
Жаңа сөздерді, жаттау. Су туралы екі мақал жаттап келу. |
|
|
|
|
Бағалау |
Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды бағалау. |
|
|
|
Мұғалімнің өзі өткізген сабағына талдау
Сабақ өткізуші: Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Күні: 09.12.2021 ж.
5 «Б» сыныбы
Пәні: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Су- тіршілік көзі. 5 Бөлім. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
Сабақтың мақсаты: Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау.
Мәліметтерді жинақтай отырып,тақырып бойынша постер жасау.
Судың пайдасы жайлы дұрыс нұсқасын тауып, жай сөйлем құрау.
5 «Б» сыныбында топта 13 оқушы бар. Қазақ тілі сабағынан оқушылардың пәнге деген қызығушылығы жақсы. Оқушылардың білім деңгейі орташа.
Сабақты жоспарлағанда оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттері және жас ерекшеліктері ескеріліп, сабақтың әр кезеңінде қызығушылығын ояту, байланыстыра сөйлеу, сөздік қорын молайту көзделді. Сабақта оқушылар жекелей,жұппен, топпен жұмыс жасады (белсенділіктерін, қызығушылықтарын арттыру үшін және ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту). Сабақ өткен сабақты бекіту сабағы болғандықтан, оқушылардың қызығушылығын арттыру барысында сабақтың әр кезеңінде әр түрлі әдіс –тәсілдерді пайдаландым. Ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін оқушылар бір- біріне жақсы тілектер айтты. «Алғырлар», «Тапқырлар» атты екі топ жұмыс жасады. Үй тапсырмасын тексерген кезде оқушылар «Кофе таяқшалары» әдісі арқылы сұрақтарға жауап берді. Топтар арасында су тақырыбына екі тілде өткен, мақал- мәтелдер жарысы оқушыларға өте тиімді болды. Кестедегі сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп сөйлемдер құрауда оқушылар белсенділік көрсетті. («Постер», «Кофе таяқшалары», «Рефлексиялық шеңбер» әдісі, «Тірек сөздер», «Сұрақ-жауап», «Жұптас. Ойлан. Пікірлес.»).Сабақтың әр кезеңдері, бір – бірімен байланысып, жүйелі қорытындыланып, өз уақытында өтті. Сабақтың әрбір кезеңдерінен өткен сайын оқушылар тапсырмаларға тез, дұрыс жауап беруге тырысып ұйымшылдыққа тәрбиеленді, белсенділіктері, пәнге деген қызығушылықтары артты. Оқушылар бірін-бірі «Бас бармақ», «Бағдаршам», «Жарайсың!», «Үш шапалақ» әдістері арқылы бағалады. Жоспарлап келген жұмыс түрлері, сабақтың оқу мақсаттары орындалды, сабақ өз мақсатыны жетті деп ойлаймын. Ынтымақтастық атмосферасы жағымды болды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Табиғат құбылыстары 5- сынып Қазақ тілі
Сабақ жоспары Табиғат құбылыстары 5- сынып Қазақ тілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «№27 орта мектебі» КММ |
|||
|
Пән: |
қазақ тілі |
|||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі. 5 Бөлім |
|||
|
Педагогтің аты- жөні: |
Жақсыбаева Н.С. |
|||
|
Күні: |
09.12.2021ж |
|||
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны:13 |
Қатыспағандар саны:0 |
||
|
Сабақтың тықырыбы: |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.Т1 Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау. 5.Ж3 Мәліметтерді жинақтай отырып,тақырып бойынша постер жасау. 5.Ж4 Судың пайдасы жайлы дұрыс нұсқасын тауып, жай сөйлем құрау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Судың адам өміріне қандай пайдасы бар екенін біледі. Жай сөйлемдер құрастырып, сұрақтарға жауап береді. |
|||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көнілді ойын » ұйымдастыру Музыка әуенімен оқушылар тақияны шеңбер бойында бір-бірінің басына кигізеді. Әуен тоқтаған кезде тақия кімнің басында қалып қойса, мұғалім сол оқушыларға өткен тақырыптар бойынша сөз айтуын сұрайды. «Тақырыпты болжау» әдісі Мұғалім интерактивті тақтадан оқушыларға бірнеше суреттер ұсынады , тақырыпты болжатады. Сабақтың тақырыбын анықтайды. Сабақтың мақсатымен таныстырамын. Дескрипторы ұсынылады. |
«Көнілді ойын» арқылы оқушылар сөздіктеді естеріне түсіреді. Суреттер арқылы тақырыпты болжап,бірнеше жауаптар ұсынады Сабақтың тақырыбы анықтайды Сабақтың мақсатымен, дескрипторларымен танысады. |
Қошемет
. Басбармақ |
Тақия Интерактивті тақта слайд 1 слайд 2 |
|
Сабақтың ортасы |
Қызығушылықты ояту
Оқылым.
Сергіту сәті: Мақал- мәтелдер айтудан топпен жарысады Топтық жұмыс ұйымдастырады.
Әр топқа жұмыстарын қорғатады. Оқушылар бір- бірін бағалайды. Жекелей жұмыс. Жазылым. Жақшадағы сөздердің дұрыс нұсқасын жаз. |
Оқушылар бөлім бойынша сұрақтарға жауап береді Кестедегі сөздермен сөйлемдер құрайды
Оқушылар су туралы жаттап келген мақалдарын айтады Оқушылар тапсырмаларды топта бірге талқылап орындайды, қорғайды. Бір-бірін бағалайды. Жазылым. Оқушылар берілген сөйлемдердегі дұрыс нұсқаны тауып жазады, сөйлемдерді оқиды |
ҚБ:Қошемет арқылы
бағалау ҚБ: «Ойланамыз, Жақсы, тағыда» Басбармақ ҚБ:Қошемет арқылы бағалау Басбармақ ҚБ: Жарайсың! |
Бейнебаян Интерактивті тақта слайд 3 Оқулықпен жұмыс Ватмандар; А3 қима қағаздар маркерлер Интерактивті тақта Слайд 4 |
|
Сабақтың соңы. |
«Ойлан, тап, ізде» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ ұсынамын. -Адам ағзасына су жетпеген жағдайда қандай аурулар пайда болады? Оқушылар мәтінен ойланып іздеп, тауып жауабын оқиды. |
Оқушылар қойылған сұраққа ойланып, іздеп, мәтіннен тауып жауап береді. |
Дұрыс/ бұрыс |
Оқулықпен жұмыс |
|
Кері байланыс. |
|
Оқушылар тақырып бойынша не үйреніп не білгендерін стикерге жазады. |
ҚБ:Қошемет арқылы бағалау |
Стикелер |
|
Үйге тапсырма |
Жаңа сөздерді, жаттау. Су туралы екі мақал жаттап келу. |
|
|
|
|
Бағалау |
Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды бағалау. |
|
|
|
Мұғалімнің өзі өткізген сабағына талдау
Сабақ өткізуші: Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Күні: 09.12.2021 ж.
5 «Б» сыныбы
Пәні: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Су- тіршілік көзі. 5 Бөлім. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
Сабақтың мақсаты: Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау.
Мәліметтерді жинақтай отырып,тақырып бойынша постер жасау.
Судың пайдасы жайлы дұрыс нұсқасын тауып, жай сөйлем құрау.
5 «Б» сыныбында топта 13 оқушы бар. Қазақ тілі сабағынан оқушылардың пәнге деген қызығушылығы жақсы. Оқушылардың білім деңгейі орташа.
Сабақты жоспарлағанда оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттері және жас ерекшеліктері ескеріліп, сабақтың әр кезеңінде қызығушылығын ояту, байланыстыра сөйлеу, сөздік қорын молайту көзделді. Сабақта оқушылар жекелей,жұппен, топпен жұмыс жасады (белсенділіктерін, қызығушылықтарын арттыру үшін және ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту). Сабақ өткен сабақты бекіту сабағы болғандықтан, оқушылардың қызығушылығын арттыру барысында сабақтың әр кезеңінде әр түрлі әдіс –тәсілдерді пайдаландым. Ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін оқушылар бір- біріне жақсы тілектер айтты. «Алғырлар», «Тапқырлар» атты екі топ жұмыс жасады. Үй тапсырмасын тексерген кезде оқушылар «Кофе таяқшалары» әдісі арқылы сұрақтарға жауап берді. Топтар арасында су тақырыбына екі тілде өткен, мақал- мәтелдер жарысы оқушыларға өте тиімді болды. Кестедегі сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп сөйлемдер құрауда оқушылар белсенділік көрсетті. («Постер», «Кофе таяқшалары», «Рефлексиялық шеңбер» әдісі, «Тірек сөздер», «Сұрақ-жауап», «Жұптас. Ойлан. Пікірлес.»).Сабақтың әр кезеңдері, бір – бірімен байланысып, жүйелі қорытындыланып, өз уақытында өтті. Сабақтың әрбір кезеңдерінен өткен сайын оқушылар тапсырмаларға тез, дұрыс жауап беруге тырысып ұйымшылдыққа тәрбиеленді, белсенділіктері, пәнге деген қызығушылықтары артты. Оқушылар бірін-бірі «Бас бармақ», «Бағдаршам», «Жарайсың!», «Үш шапалақ» әдістері арқылы бағалады. Жоспарлап келген жұмыс түрлері, сабақтың оқу мақсаттары орындалды, сабақ өз мақсатыны жетті деп ойлаймын. Ынтымақтастық атмосферасы жағымды болды.
шағым қалдыра аласыз
















