Сабақ жоспары Табиғат құбылыстары Ғажайып қыс 5- сынып Қазақ тілі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сабақ жоспары Табиғат құбылыстары Ғажайып қыс 5- сынып Қазақ тілі

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары Табиғат құбылыстары Ғажайып қыс 5- сынып Қазақ тілі * белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндау
Материалдың қысқаша нұсқасы


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары

Күні : 21.01.2022ж

Педагогтің аты-жөні: Жақсыбаева Н.С.

Сынып: 4 «Б»

Қатысқан оқушылар: 12 Қатыспаған оқушылар:0

Сабақтың тақырыбы: Ғажайып қыс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​2.​3.​1* белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу

4.​2.​4.​1* жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндау

Сабақтың мақсаты :

Оқушылардың барлығы:белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді,

жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ертеңгілік шеңбер.

«Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту

«Сөзжұмбақшылар» сайысы


Үй тапсырмасын тексеру

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және

мақсатымен таныстыру.

Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады.

Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!

66- бет 6-тапсырма

Қолпаштау







Сабақтың ортасы

























1.Тыңда. Қайтала.
Сөздікпен таныстыру:

Жаңа сөздер:

Сүңгі – сосулька

Мұзайдын – каток

Сырғанақ тебу – кататься на катке

Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:

2. Оқылым.Айтылым. Жазылым

1-тапсырма

а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолдан.

ә) Берілген сөздерден сөйлем құра.

1. Қыста, түседі, ерте, қараңғы.

2. Аппақ, болады, қыста, айнала.

3. Аязды, күндер, болады, көп.

4. Қыста, қырау, болады, әдемі, өте.

5. Шатырдағы, тым, қауіпті, болады, сүңгілер. 6. Мұзайдында, тебеді, сырғанақ.

7. Таза, болады, ауа, қыста.

8. Ұнайды, маған, аяз, сықырлаған.


3. Айтылым. Жазылым.

2-тапсырма

Аса, тым, өте сөздерін қатыстырып, берілген сөздермен сөйлем құра. Жылы, желді, ұзақ, қысқа, жоғары, кеш, жарық, жақсы.

Тыңдалым,айтылым.

Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы:

Мұзайдында сырғанақ тептік.


2.Оқылым.Айтым. Жазылым

1-тапсырма

а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолданады.

Салқын күн, жаңбырлы күн, жылы күн....




ә) Берілген сөздерден сөйлем құрастырады.

1.Қыста қараңғы ерте түседі.

2.Қыста айнала аппақ болады.

3.Аязды күндер көп болады.

4.Қыста өте әдемі қырау болады.

5. Шатырдағы сүңгілер тым қауіпті болады.

6. Мұзайдында сырғанақ тебеді.

7.Қыста ауа таза болады.

8.Маған сықырлаған аяз ұнайды.








3. Айтылым. Жазылым.

2-тапсырма

Аса, тым, өте сөздерін қатыстырып, берілген сөздермен сөйлем құрастырады.


«Бас бармақ»






Дескриптор:

а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолданады.

ә) Берілген сөздерден сөйлем құрастырады.















Дескриптор:

Ойланып, берілген сөздермен сөйлем құрастырады





Слайд







Слайд

Оқулық 67 бет



















Слайд

Оқулық

67 бет














Оқулық

68 бет


Сергіту сәті



4-тапсырма «Қыс ғажайыбы» деген мәтін жаз. Қоршаудағы сөздерді қолдан


Дескриптор:

Сұрақтарды жұбымен талқылайды. Қоршауда берілген сөздерді қолданып сөйлейді. Берілген сөздерді қолданып «Қыс ғажайыбы» деген мәтін жазады


Сабақтың соңы

Үйге: 69 бет 5-тапсырма



«Рефлексиялық шеңбер тәсілі»

Оқушылар шеңберге тұрып ,төмендегі сұрақтарға жауап береді:

Сабақ барысында көңіл- күйің қандай болды?

Бүгін сабақта не білдің?

Сабақта қандай қиындықтар туындады?






















Мұғалімнің өзі өткізген сабағына талдау



Сабақ өткізуші: Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі

Күні:21.01 .2022 ж. 

Сыныбы:4  «Б» сынып

Пәні: Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: 8 тақырып. Бөлім. Табиғат құбылыстары. Ғажайып қыс.

Сабақтың мақсатыбелгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді,

жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндайды

4 «Б» сыныбында топта 12 оқушы бар. Қазақ тілі сабағынан оқушылардың пәнге деген қызығушылығы жақсы. Оқушылардың білім деңгейі орташа.

Сабақты жоспарлағанда оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттері және жас ерекшеліктері ескеріліп, сабақтың әр кезеңінде қызығушылығын ояту, байланыстыра сөйлеу, сөздік қорын молайту көзделді. Сабақта оқушылар жекелей,жұппен, топпен жұмыс жасады (белсенділіктерін, қызығушылықтарын арттыру үшін және ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту). Оқушылардың қызығушылығын арттыру барысында сабақтың әр кезеңінде әр түрлі әдіс –тәсілдерді пайдаландым. Ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін оқушылар парталас достарымен қазақша амандасады. Оқушылардың жаңа сабаққа қызығушылығын ояту мақсатында «Қыс» сөзіне ассоциограмма құрғыздым. «Қызықты суреттер» тәсілі бойынша сөйлемдер жазады. «Сұхбат құрайық тәсілі». Оқушылар тапсырманың шарты бойынша сұрақтарды пайдаланып сұхбат құрды. Сабақтың әр кезеңдері, бір – бірімен байланысып, жүйелі қорытындыланып өз уақытында өтті. Сабақтың әрбір кезеңдерінен өткен сайын оқушылар тапсырмаларға тез, дұрыс жауап беруге тырысып ұйымшылдыққа тәрбиеленді, белсенділіктері, қызығушылықтары артты. Оқушылар бірін-бірі «Бас бармақ», «Бағдаршам», «Жарайсың!», «Үш шапалақ» әдістері арқылы бағалады. Жоспарлап келген жұмыс түрлері, сабақтың оқу мақсаттары орындалды, сабақ өз мақсатыны жетті деп ойлаймын. Ынтымақтастық атмосферасы жағымды болды.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
13.05.2022
454
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі