|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 21.01.2022ж |
Педагогтің аты-жөні: Жақсыбаева Н.С. |
|||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысқан оқушылар: 12 Қатыспаған оқушылар:0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ғажайып қыс |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.3.1* белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу 4.2.4.1* жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы:белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді, жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Сөзжұмбақшылар» сайысы
Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! 66- бет 6-тапсырма |
Қолпаштау |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Сүңгі – сосулька Мұзайдын – каток Сырғанақ тебу – кататься на катке Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Оқылым.Айтылым. Жазылым 1-тапсырма а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолдан.
ә) Берілген сөздерден сөйлем құра. 1. Қыста, түседі, ерте, қараңғы. 2. Аппақ, болады, қыста, айнала. 3. Аязды, күндер, болады, көп. 4. Қыста, қырау, болады, әдемі, өте. 5. Шатырдағы, тым, қауіпті, болады, сүңгілер. 6. Мұзайдында, тебеді, сырғанақ. 7. Таза, болады, ауа, қыста. 8. Ұнайды, маған, аяз, сықырлаған. 3. Айтылым. Жазылым. 2-тапсырма Аса, тым, өте сөздерін қатыстырып, берілген сөздермен сөйлем құра. Жылы, желді, ұзақ, қысқа, жоғары, кеш, жарық, жақсы. |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Мұзайдында сырғанақ тептік.
2.Оқылым.Айтым. Жазылым 1-тапсырма а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолданады. Салқын күн, жаңбырлы күн, жылы күн.... ә) Берілген сөздерден сөйлем құрастырады. 1.Қыста қараңғы ерте түседі. 2.Қыста айнала аппақ болады. 3.Аязды күндер көп болады. 4.Қыста өте әдемі қырау болады. 5. Шатырдағы сүңгілер тым қауіпті болады. 6. Мұзайдында сырғанақ тебеді. 7.Қыста ауа таза болады. 8.Маған сықырлаған аяз ұнайды. 3. Айтылым. Жазылым. 2-тапсырма Аса, тым, өте сөздерін қатыстырып, берілген сөздермен сөйлем құрастырады.
|
«Бас бармақ»
Дескриптор: а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолданады. ә) Берілген сөздерден сөйлем құрастырады. Дескриптор: Ойланып, берілген сөздермен сөйлем құрастырады |
Слайд Слайд Оқулық 67 бет Слайд Оқулық 67 бет Оқулық 68 бет |
||
|
|
Сергіту сәті |
|
||||
|
|
4-тапсырма «Қыс ғажайыбы» деген мәтін жаз. Қоршаудағы сөздерді қолдан
Дескриптор: Сұрақтарды жұбымен талқылайды. Қоршауда берілген сөздерді қолданып сөйлейді. Берілген сөздерді қолданып «Қыс ғажайыбы» деген мәтін жазады |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 69 бет 5-тапсырма |
|
||||
|
|
«Рефлексиялық шеңбер тәсілі» |
Оқушылар шеңберге тұрып ,төмендегі сұрақтарға жауап береді: Сабақ барысында көңіл- күйің қандай болды? Бүгін сабақта не білдің? Сабақта қандай қиындықтар туындады? |
|
|||
Мұғалімнің өзі өткізген сабағына талдау
Сабақ өткізуші: Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Күні:21.01 .2022 ж.
Сыныбы:4 «Б» сынып
Пәні: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: 8 тақырып. Бөлім. Табиғат құбылыстары. Ғажайып қыс.
Сабақтың мақсаты: белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді,
жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндайды
4 «Б» сыныбында топта 12 оқушы бар. Қазақ тілі сабағынан оқушылардың пәнге деген қызығушылығы жақсы. Оқушылардың білім деңгейі орташа.
Сабақты жоспарлағанда оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттері және жас ерекшеліктері ескеріліп, сабақтың әр кезеңінде қызығушылығын ояту, байланыстыра сөйлеу, сөздік қорын молайту көзделді. Сабақта оқушылар жекелей,жұппен, топпен жұмыс жасады (белсенділіктерін, қызығушылықтарын арттыру үшін және ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту). Оқушылардың қызығушылығын арттыру барысында сабақтың әр кезеңінде әр түрлі әдіс –тәсілдерді пайдаландым. Ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін оқушылар парталас достарымен қазақша амандасады. Оқушылардың жаңа сабаққа қызығушылығын ояту мақсатында «Қыс» сөзіне ассоциограмма құрғыздым. «Қызықты суреттер» тәсілі бойынша сөйлемдер жазады. «Сұхбат құрайық тәсілі». Оқушылар тапсырманың шарты бойынша сұрақтарды пайдаланып сұхбат құрды. Сабақтың әр кезеңдері, бір – бірімен байланысып, жүйелі қорытындыланып өз уақытында өтті. Сабақтың әрбір кезеңдерінен өткен сайын оқушылар тапсырмаларға тез, дұрыс жауап беруге тырысып ұйымшылдыққа тәрбиеленді, белсенділіктері, қызығушылықтары артты. Оқушылар бірін-бірі «Бас бармақ», «Бағдаршам», «Жарайсың!», «Үш шапалақ» әдістері арқылы бағалады. Жоспарлап келген жұмыс түрлері, сабақтың оқу мақсаттары орындалды, сабақ өз мақсатыны жетті деп ойлаймын. Ынтымақтастық атмосферасы жағымды болды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Табиғат құбылыстары Ғажайып қыс Қазақ тілі 5- сынып
Сабақ жоспары Табиғат құбылыстары Ғажайып қыс Қазақ тілі 5- сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 21.01.2022ж |
Педагогтің аты-жөні: Жақсыбаева Н.С. |
|||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысқан оқушылар: 12 Қатыспаған оқушылар:0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ғажайып қыс |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.3.1* белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу 4.2.4.1* жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы:белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді, жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Сөзжұмбақшылар» сайысы
Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! 66- бет 6-тапсырма |
Қолпаштау |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Сүңгі – сосулька Мұзайдын – каток Сырғанақ тебу – кататься на катке Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Оқылым.Айтылым. Жазылым 1-тапсырма а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолдан.
ә) Берілген сөздерден сөйлем құра. 1. Қыста, түседі, ерте, қараңғы. 2. Аппақ, болады, қыста, айнала. 3. Аязды, күндер, болады, көп. 4. Қыста, қырау, болады, әдемі, өте. 5. Шатырдағы, тым, қауіпті, болады, сүңгілер. 6. Мұзайдында, тебеді, сырғанақ. 7. Таза, болады, ауа, қыста. 8. Ұнайды, маған, аяз, сықырлаған. 3. Айтылым. Жазылым. 2-тапсырма Аса, тым, өте сөздерін қатыстырып, берілген сөздермен сөйлем құра. Жылы, желді, ұзақ, қысқа, жоғары, кеш, жарық, жақсы. |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Мұзайдында сырғанақ тептік.
2.Оқылым.Айтым. Жазылым 1-тапсырма а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолданады. Салқын күн, жаңбырлы күн, жылы күн.... ә) Берілген сөздерден сөйлем құрастырады. 1.Қыста қараңғы ерте түседі. 2.Қыста айнала аппақ болады. 3.Аязды күндер көп болады. 4.Қыста өте әдемі қырау болады. 5. Шатырдағы сүңгілер тым қауіпті болады. 6. Мұзайдында сырғанақ тебеді. 7.Қыста ауа таза болады. 8.Маған сықырлаған аяз ұнайды. 3. Айтылым. Жазылым. 2-тапсырма Аса, тым, өте сөздерін қатыстырып, берілген сөздермен сөйлем құрастырады.
|
«Бас бармақ»
Дескриптор: а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолданады. ә) Берілген сөздерден сөйлем құрастырады. Дескриптор: Ойланып, берілген сөздермен сөйлем құрастырады |
Слайд Слайд Оқулық 67 бет Слайд Оқулық 67 бет Оқулық 68 бет |
||
|
|
Сергіту сәті |
|
||||
|
|
4-тапсырма «Қыс ғажайыбы» деген мәтін жаз. Қоршаудағы сөздерді қолдан
Дескриптор: Сұрақтарды жұбымен талқылайды. Қоршауда берілген сөздерді қолданып сөйлейді. Берілген сөздерді қолданып «Қыс ғажайыбы» деген мәтін жазады |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 69 бет 5-тапсырма |
|
||||
|
|
«Рефлексиялық шеңбер тәсілі» |
Оқушылар шеңберге тұрып ,төмендегі сұрақтарға жауап береді: Сабақ барысында көңіл- күйің қандай болды? Бүгін сабақта не білдің? Сабақта қандай қиындықтар туындады? |
|
|||
Мұғалімнің өзі өткізген сабағына талдау
Сабақ өткізуші: Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Күні:21.01 .2022 ж.
Сыныбы:4 «Б» сынып
Пәні: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: 8 тақырып. Бөлім. Табиғат құбылыстары. Ғажайып қыс.
Сабақтың мақсаты: белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді,
жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндайды
4 «Б» сыныбында топта 12 оқушы бар. Қазақ тілі сабағынан оқушылардың пәнге деген қызығушылығы жақсы. Оқушылардың білім деңгейі орташа.
Сабақты жоспарлағанда оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттері және жас ерекшеліктері ескеріліп, сабақтың әр кезеңінде қызығушылығын ояту, байланыстыра сөйлеу, сөздік қорын молайту көзделді. Сабақта оқушылар жекелей,жұппен, топпен жұмыс жасады (белсенділіктерін, қызығушылықтарын арттыру үшін және ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту). Оқушылардың қызығушылығын арттыру барысында сабақтың әр кезеңінде әр түрлі әдіс –тәсілдерді пайдаландым. Ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін оқушылар парталас достарымен қазақша амандасады. Оқушылардың жаңа сабаққа қызығушылығын ояту мақсатында «Қыс» сөзіне ассоциограмма құрғыздым. «Қызықты суреттер» тәсілі бойынша сөйлемдер жазады. «Сұхбат құрайық тәсілі». Оқушылар тапсырманың шарты бойынша сұрақтарды пайдаланып сұхбат құрды. Сабақтың әр кезеңдері, бір – бірімен байланысып, жүйелі қорытындыланып өз уақытында өтті. Сабақтың әрбір кезеңдерінен өткен сайын оқушылар тапсырмаларға тез, дұрыс жауап беруге тырысып ұйымшылдыққа тәрбиеленді, белсенділіктері, қызығушылықтары артты. Оқушылар бірін-бірі «Бас бармақ», «Бағдаршам», «Жарайсың!», «Үш шапалақ» әдістері арқылы бағалады. Жоспарлап келген жұмыс түрлері, сабақтың оқу мақсаттары орындалды, сабақ өз мақсатыны жетті деп ойлаймын. Ынтымақтастық атмосферасы жағымды болды.
шағым қалдыра аласыз


















