Материалдар / Сабақ жоспары Тіктөртбұрыш, ромб, квадрат және олардың қасиеттері . 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары Тіктөртбұрыш, ромб, квадрат және олардың қасиеттері . 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
біліктілік санат
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Маусым 2018
700
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


8-сынып, алгебра Күні: ____________

  1. Сабақтың тақырыбы: Тіктөртбұрыш, ромб, квадрат және олардың қасиеттері

  2. Мақсаты: оқушылар бұл тақырып бойынша тіктөртбұрыштың, ромбының, квадраттың анықтамаларын және олардың қасиеттерін білетін боласыңдар, олардың ортақ қасиеттерін және айырмашылығын, сондай –ақ бұл фигуралардың қасиеттерін қолдануға үйрену.

3. Белсенді сабақ беру тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрлері:

1. Үй тапсырма (5мин)

2. Топқа бөлу . тіктөртбұрыш, ромб, квадрат 3топ (3мин)

3. «Дана үкі» ( сын тұрғысынан ойлауға дамыту жұмысы) ( 15мин)

4. Есептер шығару (оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер) ( 10мин)

5. Тренинг (4 мин)

6. жұптық, топтық бағалау. ( 4мин)

7. мұғалім қорытындысы, жиынтық бағалау, үй тапсырмасын беру (4мин)

4. Сабақтың нәтижесі:

1. тіктөртбұрыш, ромб, квадраттардың анықтамасы біледі (барлығы)

2. тіктөртбұрыш, ромб, квадраттар туралы есепті емін еркін шығарады.

3. сыни ойлауға арналған тапсырмаларды орындайды (кейбіреулері)

5. Өзіне оқыту үшін бағалау кіретін бағалау. Жұптардың өзара бағалауы, топтық қатыстыру, көпіршелер көмегі



Кезең

Мұғалім іс-әрекеті

(Негізгі сұрақтар түрінде)

Оқушылар іс -әрекеті

(негізгі тапсырмалар түрінде)

әдіс – тәсілдер

Бағалау

Уақыты

1

Үй жұмысы

(сұрақ жауап)

Өрмекші әдісі

Жіңішке,

Жуан

Бірін - бірі

5мин

2

Топқа бөлу 3топ (тіктөртбұрыш, ромб, квадрат)

Оқушылар өз топтарына барып отырады

Топқа бөлу


3мин

3

Дана үкі стратегиясы.

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

1 топ (тіктөртбұрышты түсіндіру флипчарқа салу )

2топ ( квадратты түсіндіру флипчартқа салу )

3 топ (ромбты түсіндіру флипчартқа салу)

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Топтық бағалау

15мин

4

Тренинг

Оқу және оқудағы жаңа тәсілдер

Оқушылар өз ойларын жинақтайды. /карусел/


Тренинг


4мин

5

Оқулықпен жұмыс

29,41,52


Топтық бағалау

10мин

6

Оқушылардың топтық жұмыстарын жинақтап қорытынды сөйлеу

өз ойларын айту, түсінгендерін талқылау. Үй тапсырмасы:№29қ,42 сұрақ құрастырып келу


Суммативті бағалау

8 мин



Анықтама: Барлық бұрыштары тік болатын параллелограмды тіктөртбұрыш дейміз.

5- теорема: Тіктөртбұрыштың диагоналдары тең болады.

6- теорема: Егер параллелограмның диагоналдары тең болса, онда ол тіктөртбұрыш болады.


Анықтама: Барлық қабырғалары тең параллелограмм ромб деп аталады.

7-теорема: Ромбының диагональдары өзара перпендикуляр және олар бұрыштардың биссектрисалары болып табылады.

8-теорема: Егер параллелограмның диагоналдары перпендикуляр болса, онда ол ромб болады.


29

Бер: АВСД Тіктөртбұрыш шешуі:

АВ – 8,5 см P = 2a + 2b

ВС – 4,5 см P = 2(8.5 + 4.5) = 26 см

т/к: P-? Ж: 26см


41

Бер: АДСВ – ромб шешуі:

АД – 6,5 дм P = 4*a

Т/к: P-? P= 4*6.5 = 26дм Ж: 26дм


52

Бер: АВСД - квадрат шешуі:

АВ – 7,5 см P = 4*a

Т/к: P-? P =4*7,5 = 30 см Ж; 30см

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!