Материалдар / Сабақ жоспары. Топырақ және оның құрамы мен құрылымы. 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары. Топырақ және оның құрамы мен құрылымы. 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
мугальмге арналды
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Желтоқсан 2018
615
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҚМЖ

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №177 ЖББ мектеп

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Г.С.Алимбаева

Сынып: Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтыңтақырыбы

Литосфераның құрылысы мен заттық құрамы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

7.3.1.1.Литосфераның құрылысы мен заттық қүрамын анықтайды

Сабақтың мақсаты

Литосфераның құрылысын анықтайды

Бағалау критерийі

Литосфераныңқұрылысын сипаттайды.Суреттер мен сызбаларарқылылитосфераныңерекшеліктерінжазады

Тілдік мақсаттар


Литосфера , Астеносфера ,Мантия,Ядро ұғымдарына анықтама береді

Құндылықтарға баулу




Топтық,жұптық жұмыстағы ынтымақтастық

Пәнаралық байланыс

5 сыныптағы Адам. Жер.Ғалам. Жаратылыстану

Алдыңғы білім


Картография және географиялық деректер базасын біледі



Жоспар

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

3-5


Миға шабуыл ретінде жаңа тақырыпқа

Жердің қатты қабаты, қабығы : Литосфера туралы бейне ролик көрсетіледі. (тыңдалады) Топ ішінде талдайды,көшбашылар тұжырым жасайды1 тапсырма:Сурет көрсету арқылы Жердің құрылымын анықтаймыз

(Жер қыртысы, Мантия 2900, Ядро радииусы 3500)

Электронды оқулық




Сабақтың ортасы

30-33

2 тарсырма:Литосфера дегеніміздің не екендігін топ арасында талдайды. мысалдар беріледі. Әр топ мысалдарды ұжымдаса отырып түсінеді. «Ойлан, бірік бөліс» әдісі арқылы басқа топтарға түсіндіре алады.

3 тапсырма: «Ойлар ағыны әді»Жерің ішкі құрылымы кандай? Дәлелдейді ( Жұптық жұмыс)

4 тапсырма: «Ақпарат жинау әдісі» (Жеке жұмыс)
1. Берілген сұрақтарға жауап беріңіз,тапсырмаларды орындаңыз:

a. Литосфера деген не?_______________________________________

b. Берілген сызбаны толтырыңыз:

Жердің құрылымы:




Сергіту сәті «Жұмыр қылыш»

«Қонаққа бару әдісі»

5 тапсырма: Тау жыныстарының ерекшеліктерін сипаттап кестені толтырады?(Жұптық жұмыс)

Сұрақтар

Шөгінді жыныстар

Магмалық жыныстар

Метаморфозды жыныстар






6. тапсырма: Сызба нұсқа арқылы жер қыртысының құрамын жазады. Сызбаны толтырады(Жеке жұмыс)

Скругленный прямоугольник 1 Скругленный прямоугольник 5 Прямая со стрелкой 1 Прямая со стрелкой 4

Скругленный прямоугольник 9







Скругленный прямоугольник 3 Скругленный прямоугольник 8 Прямая со стрелкой 2 Прямая со стрелкой 6



7.Тапсырма: Литосфералық тақталарды кескін картаға түсіреді

Дескриптор

Сызбаға литосфераның құрылысын жазады; - әр құрылымның құрамын анықтап, жазады; - тау жыныстарының ерекшеліктерін сипаттайды: - кестеге шөгінді жыныстардың түрлерін, пайда болу жолын, негізгі кездесетін аймақтарын жазады; - кестеге магмалық жыныстардың түрлерін, пайда болу жолын, негізгі кездесетін аймақтарын жазады; - кестеге метаморфозды жыныстардың түрлерін, пайда болу жолын, негізгі кездесетін аймақтарын жазады.

Маркерлер, фипчарт









































Кескін карта,атлас карта

Сабақтың соңы

2-3 мин

Литосфераның анықтамасын ,біледі

Сызбада литосфераның құрылысын толықтырады.

Сабақ соңында оқушыларға кері байланыс жүргіземін:

«Табыс ағашы» Тақтада ағаштың суреті болады.

Ағаштың жемісі - сіздің алған біліміңіз.

Жасыл алма – маған сабақ ұнады,тақырыпты меңгердім.

Сары алма – тақырыпты меңгердім, бірақ жұмыс жасау барысында қиналамын.

Қызыл алма – бүгінгі сабақты түсінбедім.

Қорытындылау:

Тілек ағашы арқылы түсіну деңгейін анықтау.



Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.

Сыныптағы саралау жұмысын «Ойлан, бірік бөліс» «Ойлар ағыны әді» «Ақпарат жинау әдісі» «Қонаққа бару әдісі» әдістері бойынша білім денгейлеріне қарай тапсырмалар беремін

«Бас бармақ» әдісі



«Бағдаршам» әдісі

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі

«Сәттілік баспалдағы» әдісі

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығуларымен белсенді жұмыс түрлерін қолдану.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары



Сабақ бойынша рефлексия

3-4 мин


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы және қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?

Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?

Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Рефлексия: «Чемодан, еттартқыш, қоқыс жинайтын себет» әдісін ұйымдастыру.

Сары стикер: сабақтан алған ең маңыздысы, нені осы сабақтан өзімен алып кетесіз (чемоданға іледі);

Көк стикерде: не тиімді болған жоқ, нені керек емес деп санайды (себетке);

Қызыл стикерде: не қызықты болды, бірақ әлі де түсініксіз, нені әлі еттартқышта етті қалай айналдырады, солай өз ойымызда айналдырып түсіну қажет.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!