Бекітемін
|
Күні:16. 02.2018 |
Мектеп: 17 мұғалім: Атаназаров М. |
|
Пәні: |
Технология |
|
Сыныбы: 5 |
Қатысқандар: қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы |
Сымнан бұйымдардың модельдерін жасау.Эскиздер әзірлеу.( Шынжыр, басқатырма, жануарлардың пішіндері) материалддарды таңдау.Құралдар мен жабдықтар |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
Оқушыларға іс жүзінде сымнан жасалатын
бұйымдарды июді, бұйымдарды, бұйымдардың материалдарын, оны жасау
құралдарын
таныстыру. |
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: піл макетін алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: басқатырма бөліктерін жақсы біліп, макетін жасай алады. .Кейбір оқушылар орындай алады:киіз әртүрлі басқатырмаларды үйренуге ынталанып, макетін жасай алады |
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар сымнан жасалатын бұйым модельдерді үйренеді |
|
Сабақ түрі |
Аралас сабақ |
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ұлттық құндылықтарды құрметтеуге баулу,оларды насихаттау жұмыстарына тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Сызу,Қазақстан тарихы, технология |
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспар бойынша орындалатын іс әрекет |
дереккөз |
|
Сабақ басы |
Ұйымдастыру Оқушылар ынтасын сабаққа бағыттау |
оқулық |
|
Сабақ ортасы |
Жаңа тақырып Оқушыларға сәндәк бұйымдарды, ойыншықтарды жасау кезіндеаса жіңішкелігімен және өте ұзындығымен ерекшеленетін сымдар туралы мәлімметтерді беремін. Негізінен сымнан жасалатын қол бұйымдары түрлерімен таныстырамын. Сымнан жасалатын қол бұйымдарының төрт түрі бар.Олар: контурлық қол бұйымдары, мүсіндер, басқатырмалар және шынжырлар. Контурлық қол мүсін басқатырмалар шынжырлар бұйымдары
|
|
|
Сабақ ортасы |
Әрқандай сымнан бұйымдар жасағанда міндетті түрде өңдеуге арналған құралдары болады. Осы құралдармен оқушыларды таныстырып өтемін.
Ұшы домалақ қысқаш -сым сақиналарды бір қалыпты ию жұмыстары жасалады. (шы жазық қысқаштар -әртүрлі бұрыш жасауға арналған.Тістеуік пен бүйіркескіштер-сымды қиюға арналған.
Егеу сымды кесіп болғаннан кейін ұштары тегіс болмаған жерілн тегістейді. Металл сызғышпен сымды өлшейміз Сабақты бекіту кезеңі. Оқушыларға сабақта үйренгендерін ұғып қалу үшін тест жұмыстарын орындаймыз. Тістеуік суреті мына құрал қалай аталады? Мүсін суреті Суреттегі сымнан жасалған бұйым қалай аталады? Сымның кедір бұдырын қандай құралмен тегістейміз? Сымды қандай сызғышпен өлшейміз? Басқатырма суреті . Сымнан жасалған эскиз суретін тап. Мақал мәтелдер сайысы Оқушыларға үй туралы мақал мәтелдің жарты сыңарын слайдта жартысы оқылады,жартысын оқушы өздері табу керек. Шебердің қолы ортақ,( шешеннің тілі ортақ). Ұстаның бізі сүйкімді,( жақсының сөзі сүйкімді) Өнерлінің қолы алтын,(өлеңшінің сөзі алтын) Өнерлі жігіт төрге озар,( өнерсіз жігіт жер соғар). Шешеннің сөзі мерген, (шебердің көзі мерген). Ұстаны соққан пышағынан таниды,(өлеңшіні айтқан өлеңнен таниды). Жігітке жеті өнер аз,(жетпіс өнер көп емес). Асыл тастан шығады, (өнер жастан шығады) Ақыл көпке жеткізер,( өнер көкке жеткізер). |
|
Практикалық бөлімі |
Практикалық бөлімде қауіпсіздік ережесі туралы түсіндіремін. Сымнан бұйым жасап көрейік деп оқушылармен бұйым жасаймыз.
Практикалық бөлімде қағазға басқатырманың сурет үлгісін жасаймыз.Оны тақтайға желімдеп, кима үлгі бойынша бүгілетін жерлеріне шеге қағып аламыз.Солқағылған шеге бойынша контур бойлап сымнан піл контурын жасаймыз. Бөлек сымнан екі сымнан кесінді дайындаймыз.Оның ұшын цилиндрлі сақинаша бөгеміз.Оның бірін П әрпі тәрізді етіп,бүгеміз.Бір бөлегін екіншісіне салып, басқатырма дайындаймыз. |
|
Сабақтың соңы |
Бағалау Рефлексия Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалау Үйге тапсырма беру |
Ашық сабақ
Тақырыбы: Сымнан бұйымдардың модельдерін жасау. Эскиздер әзірлеу (шыншыр, басқатырма, жануарлардың пішіндері). Материалдарды таңдау. Құралдар мен жабдықтар.
№17 орта мектебінің технология пәні мұғалімі Атаназаров Марат
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары:Эскиздер әзірлеу.( Шынжыр, басқатырма, жануарлардың пішіндері) материалдарды таңдау.
Сабақ жоспары:Эскиздер әзірлеу.( Шынжыр, басқатырма, жануарлардың пішіндері) материалдарды таңдау.
Бекітемін
|
Күні:16. 02.2018 |
Мектеп: 17 мұғалім: Атаназаров М. |
|
Пәні: |
Технология |
|
Сыныбы: 5 |
Қатысқандар: қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы |
Сымнан бұйымдардың модельдерін жасау.Эскиздер әзірлеу.( Шынжыр, басқатырма, жануарлардың пішіндері) материалддарды таңдау.Құралдар мен жабдықтар |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
Оқушыларға іс жүзінде сымнан жасалатын
бұйымдарды июді, бұйымдарды, бұйымдардың материалдарын, оны жасау
құралдарын
таныстыру. |
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: піл макетін алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: басқатырма бөліктерін жақсы біліп, макетін жасай алады. .Кейбір оқушылар орындай алады:киіз әртүрлі басқатырмаларды үйренуге ынталанып, макетін жасай алады |
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар сымнан жасалатын бұйым модельдерді үйренеді |
|
Сабақ түрі |
Аралас сабақ |
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ұлттық құндылықтарды құрметтеуге баулу,оларды насихаттау жұмыстарына тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Сызу,Қазақстан тарихы, технология |
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспар бойынша орындалатын іс әрекет |
дереккөз |
|
Сабақ басы |
Ұйымдастыру Оқушылар ынтасын сабаққа бағыттау |
оқулық |
|
Сабақ ортасы |
Жаңа тақырып Оқушыларға сәндәк бұйымдарды, ойыншықтарды жасау кезіндеаса жіңішкелігімен және өте ұзындығымен ерекшеленетін сымдар туралы мәлімметтерді беремін. Негізінен сымнан жасалатын қол бұйымдары түрлерімен таныстырамын. Сымнан жасалатын қол бұйымдарының төрт түрі бар.Олар: контурлық қол бұйымдары, мүсіндер, басқатырмалар және шынжырлар. Контурлық қол мүсін басқатырмалар шынжырлар бұйымдары
|
|
|
Сабақ ортасы |
Әрқандай сымнан бұйымдар жасағанда міндетті түрде өңдеуге арналған құралдары болады. Осы құралдармен оқушыларды таныстырып өтемін.
Ұшы домалақ қысқаш -сым сақиналарды бір қалыпты ию жұмыстары жасалады. (шы жазық қысқаштар -әртүрлі бұрыш жасауға арналған.Тістеуік пен бүйіркескіштер-сымды қиюға арналған.
Егеу сымды кесіп болғаннан кейін ұштары тегіс болмаған жерілн тегістейді. Металл сызғышпен сымды өлшейміз Сабақты бекіту кезеңі. Оқушыларға сабақта үйренгендерін ұғып қалу үшін тест жұмыстарын орындаймыз. Тістеуік суреті мына құрал қалай аталады? Мүсін суреті Суреттегі сымнан жасалған бұйым қалай аталады? Сымның кедір бұдырын қандай құралмен тегістейміз? Сымды қандай сызғышпен өлшейміз? Басқатырма суреті . Сымнан жасалған эскиз суретін тап. Мақал мәтелдер сайысы Оқушыларға үй туралы мақал мәтелдің жарты сыңарын слайдта жартысы оқылады,жартысын оқушы өздері табу керек. Шебердің қолы ортақ,( шешеннің тілі ортақ). Ұстаның бізі сүйкімді,( жақсының сөзі сүйкімді) Өнерлінің қолы алтын,(өлеңшінің сөзі алтын) Өнерлі жігіт төрге озар,( өнерсіз жігіт жер соғар). Шешеннің сөзі мерген, (шебердің көзі мерген). Ұстаны соққан пышағынан таниды,(өлеңшіні айтқан өлеңнен таниды). Жігітке жеті өнер аз,(жетпіс өнер көп емес). Асыл тастан шығады, (өнер жастан шығады) Ақыл көпке жеткізер,( өнер көкке жеткізер). |
|
Практикалық бөлімі |
Практикалық бөлімде қауіпсіздік ережесі туралы түсіндіремін. Сымнан бұйым жасап көрейік деп оқушылармен бұйым жасаймыз.
Практикалық бөлімде қағазға басқатырманың сурет үлгісін жасаймыз.Оны тақтайға желімдеп, кима үлгі бойынша бүгілетін жерлеріне шеге қағып аламыз.Солқағылған шеге бойынша контур бойлап сымнан піл контурын жасаймыз. Бөлек сымнан екі сымнан кесінді дайындаймыз.Оның ұшын цилиндрлі сақинаша бөгеміз.Оның бірін П әрпі тәрізді етіп,бүгеміз.Бір бөлегін екіншісіне салып, басқатырма дайындаймыз. |
|
Сабақтың соңы |
Бағалау Рефлексия Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалау Үйге тапсырма беру |
Ашық сабақ
Тақырыбы: Сымнан бұйымдардың модельдерін жасау. Эскиздер әзірлеу (шыншыр, басқатырма, жануарлардың пішіндері). Материалдарды таңдау. Құралдар мен жабдықтар.
№17 орта мектебінің технология пәні мұғалімі Атаназаров Марат
шағым қалдыра аласыз
















