Сабақ жоспары
«Тексерілді»...........................
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары.Жеңіл түсті металдар металлургиясы және қоршаған орта. 9 сынып
Сабақ жоспары.Жеңіл түсті металдар металлургиясы және қоршаған орта. 9 сынып
Сабақ жоспары
«Тексерілді»...........................
|
Пәні:География Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Салааралық кешендер географиясы |
Мектеп: М.Әуезов жом. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 4-5.12. 2017 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ғ. Доса |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 а,ә,б |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жеңіл түсті металдар металлургиясы және қоршаған орта. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер мен терминдер: металлургия,боксит,алюминий оксиді,металлкргиялық қождар,рекультивация. Металлкргиялық қождар- щлактар. Рекультивация-қалпына келтіру шаралары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» Туған жер бағдарламасы бойынша туған өлкенің табиғатын танып білу барысында балалардың бойына Қазақстандық патриотизм құндылығын қалыптастыру. Оқу мақсаттарына жету үшін жасалынатын іс әрекеттерде құрмет, ашықтық құндылықтары ескеріледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия пәні. Түсті металдар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сабаққа қажетті интернет желілері материалдарын өңдеу,білім сайттарынан іздеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
8 сынып. Қазақстанның пайдалы қазбалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут
Сабақтың ортасы 25 минут
Сабақтың соңы 5минут |
3. Көңіл-күйді анықтау. Оқушылар өзінің көңіл -күйін көрсететін сурет смайлик таңдайды және бір -біріне көрсетеді. Оларға сабақтын аяғына дейін көңіл – күйлерін көтеріңкі деңгейге жеткізу туралы ұсыныс айтылады. 4.Топқа бөлу: Оқушылар өздері таңдаған стикер түрлеріне қарай 3 топқа топтасады. Өткен материалды қайталау: Түсті металлургия.Ауыр түсті металдар «Экспертиза»әдісі.Мұғалім оқушылардың қалауы бойынша «Эксперттер» тобын құрады. Тақырыптарды жақсы меңгерген оқушылардан құралса тиімді. Топ мүшелеріне қалған оқушылар сұрақтар қояды.Эксперт тобының мүшелері кезекпен білетін сұрақтарға жауап беріп отырады. Жаңа сабақ. 1.Қызығушылықты ояту және бастапқы білімдерін еске түсіру:
Дескриптор.
3. Тапсырма № 2 . Картамен жұмыс Картаны пайдаланып алюминий,титан,магний кен орындарының орналасуын анықтаңдар.
Дескриптор.
Қазақстанның лас қалаларын анықтайды,себебін түсіндіреді. 2 балл 4. «Екі қабырға»
әдісі. Сабақты бекіту. ИНСЕРТ
Рефлексия Аяқталмаған сөйлемдер * Бүгін мен...................... білдім *................. қызықты болды. *.......................... қиын болды .
|
Түрлі-түсті стикерлер
Слайд көрсетілімдері
Қазақстанның физикалық картасы
Атлас
Климат картасы
Смайлик Стикер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қабілеті жоғары оқушыларға жеңіл металдардың түрлерін ,қолданылу аясын және маңызын айту тапсырмалары беріледі. Қабілеті төмен оқушылар жеңіл металдардың түрлерін кесте бойынша түсіндіреді. |
Оқушыларды көңіл-күйлеріне қарай «смайлик» арқылы сабақ барысында ынталандыру және жиынтық бағалау |
Сабақ басында оқушылардың зейіндерін бір ортаға шоғырландыру үшін жаттығу жасайды. Техникалық қауіпсіздік ережелерін ғаламтормен жұмыс жасағанда тоқ көзін дұрыс қолдануда сақ болу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында тапсырмаларды орындау барысында нақты критерийлерді қоя отырып, сабақ мақсатына қол жеткіздім.Оқушыларға деңгейлік тапсырмаларды орындату арқылы саралау жұмыстары жүргізілді. Уақыт кезеңдері сақталды, себебі сабақ барысында жүргізілуге тиісті жоспарланған іс-әрекеттердің барлығы қамтылды. Сабақ жоспарында топтық жұмысқа артық уақыт жұмсалды, себебі тапсырмаларды дәптерге жазып алуларына қосымша уақыт берілді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылар тапсырмаларды орындауда нақты критерийлер бойынша өз беттерінше іздене білді. 2: Бірлескен оқу арқылы оқушылар өзара пікірлесіп отырды. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылардың деңгейлік тапсырмалардың барлық сатысын орындауға деген ынтасын артыру керек. 2: Жетелейтін және жоғары дәрежелі сұрақтарды үнемі қолдану арқылы сыни ойлау дағдысын қалыптастыру керек. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Сыныптардың сабаққа қызығушылығы жоғары. Әсіресе «А» деңгейлі оқушылардың белсенділігі жоғары. Келеі сабақтарда осы оқушылар арқылы басқа оқушылардың да белсенділігін арттыруға барынша ықпал етуді жоспарлаймын. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













