Бекітемін __________
___________________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім-2 |
Жеңілдетілген спорттық ойындар |
||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
Күні: |
Класс: 4 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Спорттық ойындар |
||
|
Оқу мақсаттары |
4.1.2.2 Дене дамуына ықпал ететін түрлі жүйелі жаттығулар мен қозғалыстарды орындау сапасын арттыруды түсінеді және көрсетеді 4.2.2.2 Көшбасшылық рөлдерімен кезектесіп алмасып, әрекет мақсаттарына қол жеткізу үшін өз бетінше және топта жұмыс істей біледі |
||
|
Сабақ мақсаттары |
-Жалпы дамыту жаттығулар кешенінің реттілігін құрастырып, орындау -Волейбол доптарымен жұп ретінде жаттығулар жасау -Пионербол ойынын ойнау, ережелерімен танысу. |
||
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері/ уақыты |
Педагог әрекеті |
Оқушы әркеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15 мин. |
Оқушылардың зейін шоғырландыру – сәлемдесу, көңіл- күйлеріне назар аудару,тәртіп орнату. Оқушылармен бірге сабақ тақырыбы, мақсаттарын анықтап алу; Сабақ сонында күтілетін нәтижелерге тоқталу. Денені қыздыруға арналған жүру, арнайы жүгіру кезіндегі жаттығуларды көрсетіп, орындатқызу. 1- тапсырма: (ЖЖ, ҚБ) Оқушыларды жұпқа бөлу, жалпы дене жаттығулар кешенінің реттілігін құрастыртқызып, бірі біріне көрсетіп орындатқызу. |
Сапқа тұру, сәлемдесу. Бүгінгі сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады. Денені қыздыруға арналған жүру, арнайы жүгіру кезіндегі жаттығуларын толықтай орындайды. Жалпы дамыту жаттығулар кешенінің реттілігін құрастырып, орындайды.
|
Дескрипторлар: Оқушы: - жалпы дамыту жаттығулар кешенінің реттілігін сақтап құрастырады; -жаттығуларды дұрыс орындайды. ҚБ: бір – бірін бағалау, байқау. |
Секундомер Ысқырық Конустар |
|
Сабақтың ортасы 25 мин. |
2- тапсырма: Волейбол доптарымен екі топқа бөліп, допты жоғарыдан лақтыру және қағып алу техникларын көрсетіп,доппен жұмыс жаттығуларын жасату.
3- тапсырма. «Пионербол» Ойын ережелерімен таныстыру
О
|
Көрсетілген техниканы мұқият қарап алады және мұғалім көрсеткен допты беру тәсілдерін орындайды. «Пионербол» Командалар тордың екі жағынан тұрады, беруші команданың ойыншысы допты алып, алаңның алыс шетіне кетеді. Содан кейін ойыншы допты тор арқылы лақтыруға тырысады. Егер ол сәтті болса, қарсылас команданың ойыншылары допты ұстап, кері лақтыруға тырысады. Допты ұстап алған ойыншы онымен торға қарай 3 қадам жасай алады. Сондай-ақ, бір команданың ішінде бір хабар беруге болады. Ойыншылар қарсыластар командасы оны ұстап алмайтындай доп лақтыруға тырысады. Командалар қарсылас алаңындағы жерге тигенше допты лақтырады. Допты ұстай алмаған немесе допты алаңнан тыс жіберген команда ұпайдан ұтылады. Ойын 15 ұпайға дейін жалғасады, одан кейін командалар алаңдармен өзгереді. |
Смайликтер арқылы
Дескрипторлар: Оқушы: Дұрыс техникасын орындайды: -допты ұстау -допты жоғарыдан лақтыру -допты қағып алу -позиция таңдай білу ҚБ: өзін -өзі бағалау, байқау. |
Допты лақтыру және қағып алу видеоролигінің сілтемесі: https://youtu.be/HH1AnQvNRXU
Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік, волейбол торы, добы және жіп, ысқырғыш, уақыт өлшегіш мұғалімге. Ғаламтор ресурсына сілтеме: Волейбол жарысы http://www.gomelscouts.com/at hletic-games.html |
|
Сабақтың соңы 5мин. |
Тыныс алу жаттығулары.Рефлексия. Оқушылардың теориялық білімін аңықтау: Сұрақ: 1. Пионербол ойыны қандай ойын түріне ұқсайды? 2.Қанша адам болып ойнауға болады? Үйге тапсырма: қол бұлшық (отжимания) және аяқ бұлышқ (приседания) жаттығуларын беру. Сабаққа кері байланыс жасау: Командада жақсы жұмыс жасадыңыз ба? Бүгін нені үйрендіндер? |
Оқушылар тыныс алуды қалпына келтіру жаттығуларын орындайды. Сұраққа жауап береді. Сабаққа кері байланыс жасайды?
|
|
Кері байланыс парғы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ Спорттық ойындар 4-сынып
Сабақ Спорттық ойындар 4-сынып
Бекітемін __________
___________________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім-2 |
Жеңілдетілген спорттық ойындар |
||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
Күні: |
Класс: 4 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Спорттық ойындар |
||
|
Оқу мақсаттары |
4.1.2.2 Дене дамуына ықпал ететін түрлі жүйелі жаттығулар мен қозғалыстарды орындау сапасын арттыруды түсінеді және көрсетеді 4.2.2.2 Көшбасшылық рөлдерімен кезектесіп алмасып, әрекет мақсаттарына қол жеткізу үшін өз бетінше және топта жұмыс істей біледі |
||
|
Сабақ мақсаттары |
-Жалпы дамыту жаттығулар кешенінің реттілігін құрастырып, орындау -Волейбол доптарымен жұп ретінде жаттығулар жасау -Пионербол ойынын ойнау, ережелерімен танысу. |
||
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері/ уақыты |
Педагог әрекеті |
Оқушы әркеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15 мин. |
Оқушылардың зейін шоғырландыру – сәлемдесу, көңіл- күйлеріне назар аудару,тәртіп орнату. Оқушылармен бірге сабақ тақырыбы, мақсаттарын анықтап алу; Сабақ сонында күтілетін нәтижелерге тоқталу. Денені қыздыруға арналған жүру, арнайы жүгіру кезіндегі жаттығуларды көрсетіп, орындатқызу. 1- тапсырма: (ЖЖ, ҚБ) Оқушыларды жұпқа бөлу, жалпы дене жаттығулар кешенінің реттілігін құрастыртқызып, бірі біріне көрсетіп орындатқызу. |
Сапқа тұру, сәлемдесу. Бүгінгі сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады. Денені қыздыруға арналған жүру, арнайы жүгіру кезіндегі жаттығуларын толықтай орындайды. Жалпы дамыту жаттығулар кешенінің реттілігін құрастырып, орындайды.
|
Дескрипторлар: Оқушы: - жалпы дамыту жаттығулар кешенінің реттілігін сақтап құрастырады; -жаттығуларды дұрыс орындайды. ҚБ: бір – бірін бағалау, байқау. |
Секундомер Ысқырық Конустар |
|
Сабақтың ортасы 25 мин. |
2- тапсырма: Волейбол доптарымен екі топқа бөліп, допты жоғарыдан лақтыру және қағып алу техникларын көрсетіп,доппен жұмыс жаттығуларын жасату.
3- тапсырма. «Пионербол» Ойын ережелерімен таныстыру
О
|
Көрсетілген техниканы мұқият қарап алады және мұғалім көрсеткен допты беру тәсілдерін орындайды. «Пионербол» Командалар тордың екі жағынан тұрады, беруші команданың ойыншысы допты алып, алаңның алыс шетіне кетеді. Содан кейін ойыншы допты тор арқылы лақтыруға тырысады. Егер ол сәтті болса, қарсылас команданың ойыншылары допты ұстап, кері лақтыруға тырысады. Допты ұстап алған ойыншы онымен торға қарай 3 қадам жасай алады. Сондай-ақ, бір команданың ішінде бір хабар беруге болады. Ойыншылар қарсыластар командасы оны ұстап алмайтындай доп лақтыруға тырысады. Командалар қарсылас алаңындағы жерге тигенше допты лақтырады. Допты ұстай алмаған немесе допты алаңнан тыс жіберген команда ұпайдан ұтылады. Ойын 15 ұпайға дейін жалғасады, одан кейін командалар алаңдармен өзгереді. |
Смайликтер арқылы
Дескрипторлар: Оқушы: Дұрыс техникасын орындайды: -допты ұстау -допты жоғарыдан лақтыру -допты қағып алу -позиция таңдай білу ҚБ: өзін -өзі бағалау, байқау. |
Допты лақтыру және қағып алу видеоролигінің сілтемесі: https://youtu.be/HH1AnQvNRXU
Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік, волейбол торы, добы және жіп, ысқырғыш, уақыт өлшегіш мұғалімге. Ғаламтор ресурсына сілтеме: Волейбол жарысы http://www.gomelscouts.com/at hletic-games.html |
|
Сабақтың соңы 5мин. |
Тыныс алу жаттығулары.Рефлексия. Оқушылардың теориялық білімін аңықтау: Сұрақ: 1. Пионербол ойыны қандай ойын түріне ұқсайды? 2.Қанша адам болып ойнауға болады? Үйге тапсырма: қол бұлшық (отжимания) және аяқ бұлышқ (приседания) жаттығуларын беру. Сабаққа кері байланыс жасау: Командада жақсы жұмыс жасадыңыз ба? Бүгін нені үйрендіндер? |
Оқушылар тыныс алуды қалпына келтіру жаттығуларын орындайды. Сұраққа жауап береді. Сабаққа кері байланыс жасайды?
|
|
Кері байланыс парғы |
шағым қалдыра аласыз















