|
Мектеп: № 164 жалпы орта мектебі |
||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: Әлемнің жаңа жеті кереметі |
||||||||||||||||
|
Күні:19.10.2018 ж |
Мұғалімнің есімі Курбаназарова Д |
|||||||||||||||
|
Сынып 6 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
Т/А. 6.1.3.1 - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау; Ж. 6.3.1.1 - әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құру; |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: негізгі детальді ақпаратты анықтай алады Оқушылардың басым бөлігі: қосымша ақпаратты анықтайды,жеке бірге жазылатын сөздерді нормаға сай жаза алады Кейбір оқушылар: дефис арқылы жазылатын,бөлек жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жаза алады |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) |
Мәтіннен негізгі, қосымша , детальді ақпаратты анықтайды. Бірге жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады |
|||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: |
|||||||||||||||
|
Терминология: гладиатор, каньон, эскалатор сөздерінің мағынасын ашу |
||||||||||||||||
|
Сөз тіркестері: Ұлы Қытай қорғаны, Мачу-Пикчу, Тадж-Махал, Чичен-Ица, Христос мүсіні |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы Тұлғааралық қарым -қатынасты дамыту, өз ұлтын, халқын құрметтеу, мақтаныш сезімін қалыптастыру. |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әлемнің жаңа жеті кереметтері орналасқан жерін картадан көрсетіп арқылы география пәнімен байланыстырамын. |
|||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Толығырақ: https://massaget.kz/layfstayl/alemtanu/sayahatty-syemin/125 |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім |
Әлемнің жеті кереметімен таныс.Қазақстанның жеті кереметімен таныс |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Басталуы |
Ынтымақтастық ахуал туғызу. Әр оқушы өзінің есімінің бас әрпінен келетін тілектер айтады. Өткен тақырыпқа шолу «Айналым шеңбері» Тапсырма: Ішкі сыртқы шеңбер жұптасып сұрақ қояды, қол шапалақтап белгі берген кезде ішкі шеңбер ауысады. Түрлі түсті қағаздар арқылы топқа біріктіремін I топ қысқарған сөз II топ біріккен сөз III топ тіркесті сөз |
Түрлі түсті қағаз қара түс қызыл қоңыр
|
||||||||||||||
|
Ортасы |
«Сыңарын тап» ойыны Тапсырма: Берілген сөздерді түс атауларына байланысты сыңарын табады Топтық жұмыс Күз,түлкі,қаз,торғай,шаңырақ,кітап,нәсіл,орда,жай,жалау,жел, бұлт.
Қ.Б. «Үш таяқша» |
|
||||||||||||||
|
|
Сыныппен жұмыс Мәтінді түсініп оқиды «Түртіп алу» Тапсырма:Мәтіндегі таныс емес сөздердің мағынынасын ашыңыз « Артығын алып таста» Тапсырма: Мәтінге сәйкес емес жауапты алып тастаңыз Жұппен жұмыс : Қ.Б. Мадақтау, қошемет сөздер Топтық жұмыс I топ тапсырмасы «Балық сүйегі» графикалық органайзер Мәтінді мазмұнды талдай отырып,балық қаңқасын толтырыңыз. Үстіңгі қаңқаға мәтіннен біріккен сөздер мен тіркесті сөздерді,басына мәтіннің негізгі ойын, астыңғы қаңқасына мәселені жазыңыз. Орындықтағы стикер арқылысұраймын
|
|
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||||||
|
II топ тапсырмасы Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты ажыратыңыз. Негізгі ақпарат Қосымша ақпарат
III топ тапсырмасы Сұрақтарға жауап беру арқылы деталді ақпаратты анықтап, түсіндіреді - Ұлы Қытай қорғанының ұзындығы қаншы км екенін білесің бе? - Еуропада орналасқан жалғыз керемет қайсы? - Көне қала Петра саяхатшыларды несімен таңғалдыруда? - Әйгілі Тәж-Махал кесенесі қайда орналасқан ? - Чичен-Ица қаласының басты нышаны не |
||||||||||||||||
|
||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||
|
Қ.Б. Екі жұлдыз,бір ұсыныс «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы оқушылар тақырып бойынша алған білімдерін түйіндейтін бір сөйлем айтады «Ашық микрофон» әдісі балалар сөйлейді |
||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||
|
Аяқталуы
|
||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат
|
||||||||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
Үй тапсырмасын сұрауда оқушыларды жұптастыру арқылы қолдау жасаймын. «Балық сүйегі» графикалық органазер бойынша тапсырма орындағанда ЕББҚ бар оқушыларға диалог және қолдау арқылы көмек көрсетемін. Ерекше қабілетті оқушыларға тапсырма беру ақылы қолдау көрсетемін
|
|||||||||||||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? |
«Екі жұлдыз ,бір ұсыныс» қалыптастырушы бағалауды топтық жұмыста пайдаландым. «Үш таяқша» қалыптастырушы бағалауын жұптық жұмыстарда қолдандым. «Мұғалім мадақтауы» жеке жұмыста оқушыларды ынталандыруы үшін маңызы зор. |
|||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
||||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ тақырыбы: Әлемнің жаңа жеті кереметі
Сабақ тақырыбы: Әлемнің жаңа жеті кереметі
|
Мектеп: № 164 жалпы орта мектебі |
||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: Әлемнің жаңа жеті кереметі |
||||||||||||||||
|
Күні:19.10.2018 ж |
Мұғалімнің есімі Курбаназарова Д |
|||||||||||||||
|
Сынып 6 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
Т/А. 6.1.3.1 - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау; Ж. 6.3.1.1 - әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құру; |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: негізгі детальді ақпаратты анықтай алады Оқушылардың басым бөлігі: қосымша ақпаратты анықтайды,жеке бірге жазылатын сөздерді нормаға сай жаза алады Кейбір оқушылар: дефис арқылы жазылатын,бөлек жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жаза алады |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) |
Мәтіннен негізгі, қосымша , детальді ақпаратты анықтайды. Бірге жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады |
|||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: |
|||||||||||||||
|
Терминология: гладиатор, каньон, эскалатор сөздерінің мағынасын ашу |
||||||||||||||||
|
Сөз тіркестері: Ұлы Қытай қорғаны, Мачу-Пикчу, Тадж-Махал, Чичен-Ица, Христос мүсіні |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы Тұлғааралық қарым -қатынасты дамыту, өз ұлтын, халқын құрметтеу, мақтаныш сезімін қалыптастыру. |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әлемнің жаңа жеті кереметтері орналасқан жерін картадан көрсетіп арқылы география пәнімен байланыстырамын. |
|||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Толығырақ: https://massaget.kz/layfstayl/alemtanu/sayahatty-syemin/125 |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім |
Әлемнің жеті кереметімен таныс.Қазақстанның жеті кереметімен таныс |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Басталуы |
Ынтымақтастық ахуал туғызу. Әр оқушы өзінің есімінің бас әрпінен келетін тілектер айтады. Өткен тақырыпқа шолу «Айналым шеңбері» Тапсырма: Ішкі сыртқы шеңбер жұптасып сұрақ қояды, қол шапалақтап белгі берген кезде ішкі шеңбер ауысады. Түрлі түсті қағаздар арқылы топқа біріктіремін I топ қысқарған сөз II топ біріккен сөз III топ тіркесті сөз |
Түрлі түсті қағаз қара түс қызыл қоңыр
|
||||||||||||||
|
Ортасы |
«Сыңарын тап» ойыны Тапсырма: Берілген сөздерді түс атауларына байланысты сыңарын табады Топтық жұмыс Күз,түлкі,қаз,торғай,шаңырақ,кітап,нәсіл,орда,жай,жалау,жел, бұлт.
Қ.Б. «Үш таяқша» |
|
||||||||||||||
|
|
Сыныппен жұмыс Мәтінді түсініп оқиды «Түртіп алу» Тапсырма:Мәтіндегі таныс емес сөздердің мағынынасын ашыңыз « Артығын алып таста» Тапсырма: Мәтінге сәйкес емес жауапты алып тастаңыз Жұппен жұмыс : Қ.Б. Мадақтау, қошемет сөздер Топтық жұмыс I топ тапсырмасы «Балық сүйегі» графикалық органайзер Мәтінді мазмұнды талдай отырып,балық қаңқасын толтырыңыз. Үстіңгі қаңқаға мәтіннен біріккен сөздер мен тіркесті сөздерді,басына мәтіннің негізгі ойын, астыңғы қаңқасына мәселені жазыңыз. Орындықтағы стикер арқылысұраймын
|
|
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||||||
|
II топ тапсырмасы Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты ажыратыңыз. Негізгі ақпарат Қосымша ақпарат
III топ тапсырмасы Сұрақтарға жауап беру арқылы деталді ақпаратты анықтап, түсіндіреді - Ұлы Қытай қорғанының ұзындығы қаншы км екенін білесің бе? - Еуропада орналасқан жалғыз керемет қайсы? - Көне қала Петра саяхатшыларды несімен таңғалдыруда? - Әйгілі Тәж-Махал кесенесі қайда орналасқан ? - Чичен-Ица қаласының басты нышаны не |
||||||||||||||||
|
||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||
|
Қ.Б. Екі жұлдыз,бір ұсыныс «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы оқушылар тақырып бойынша алған білімдерін түйіндейтін бір сөйлем айтады «Ашық микрофон» әдісі балалар сөйлейді |
||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||
|
Аяқталуы
|
||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат
|
||||||||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
Үй тапсырмасын сұрауда оқушыларды жұптастыру арқылы қолдау жасаймын. «Балық сүйегі» графикалық органазер бойынша тапсырма орындағанда ЕББҚ бар оқушыларға диалог және қолдау арқылы көмек көрсетемін. Ерекше қабілетті оқушыларға тапсырма беру ақылы қолдау көрсетемін
|
|||||||||||||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? |
«Екі жұлдыз ,бір ұсыныс» қалыптастырушы бағалауды топтық жұмыста пайдаландым. «Үш таяқша» қалыптастырушы бағалауын жұптық жұмыстарда қолдандым. «Мұғалім мадақтауы» жеке жұмыста оқушыларды ынталандыруы үшін маңызы зор. |
|||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
||||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















